Dawny Gdańsk

Projekt "Dolny Wrzeszcz" - Nowości i zmiany na stronie

Jarek z Wrzeszcza - Sob Kwi 21, 2007 10:49 pm
Temat postu: Nowości i zmiany na stronie
Pomyślałem sobie, że niegłupim pomysłem byłoby informowanie w osobnym wątku o wszystkich uaktualnieniach i zmianach dokonywanych na naszej stronie - sam częściej zaglądam na Forum niż na inne 'gdańskie' strony, więc wiem, że się przyda.

Na początek, informacja o ostatnich zmianach (z 1 kwietnia):
- dodano rozbudowany artykuł o WRZESZCZU W ŚREDNIOWIECZU,
- naniesiono drobne poprawki i uzupełnienia w KALENDARIUM,
- podobnie w artykule o LOTNISKU (w tym dodano kilka zdjęć),
- a także (w mniejszym stopniu) w tekstach o HEERESANGER 7, HEERESANGER 11 oraz OBSERVATORIUM.

BTW: Dziś mija równo rok od premiery :co_jest: :D

seestrasse - Wto Kwi 24, 2007 3:49 pm
Temat postu: Re: Nowości i zmiany na stronie
Yarecque napisał/a:
Dziś mija równo rok od premiery :co_jest: :D

gratulacje, chłopaki! :== :D :co_jest:

Jarek z Wrzeszcza - Czw Kwi 26, 2007 2:27 pm

:OO
Jarek z Wrzeszcza - Nie Gru 02, 2007 10:18 pm

Po dość długiej przerwie mała aktualizacja (a właściwie uzupełnienie):

1. planowana od daaawna komparystyka dolnowrzeszczańska:

http://www.dolnywrzeszcz....omparystyki.htm

2. czekająca równie długo wirtualna wycieczka:

http://www.dolnywrzeszcz....esne/index.html

:wink:

gargoyle dfl - Pon Gru 03, 2007 5:32 am

wycieczka super!!
mala sugestia :jakbyscie robili zdjecia w okresie poznej jesieni moznaby bylo zobaczyc o wiele wiecej (mniej lisci na drzewach)
tak trzymac :==

Corzano - Wto Gru 04, 2007 9:05 am

Yarecque napisał/a:
planowana od daaawna komparystyka dolnowrzeszczańska

Super Wam wyszło. :==

Jarek z Wrzeszcza - Pią Gru 07, 2007 11:31 am

Dzięki :wink:
nad stawem - Pią Gru 07, 2007 9:45 pm

Yarecque
naprawde piekna wycieczka :==
i tu wlasnie widac , ze dolny Wrzeszcz mial wtedy wiecej szczescia , brawo . :co_jest: :co_jest:

bassa - Pią Gru 07, 2007 10:49 pm

Ja też podziwiam !!!
- szczególnie cenne zdjęcia Gedanii,skoro ma iść do zabudowy...Ale upomnę sie kronikarsko-gdzie Zbyszka z Bogdańca (tez przebudowują ludzie na potęgę...) a stylowe podwórka okolic Al legionów ???? A Strzyża??? Urokliwa...;-))
Właściwie to co roku -jesienią,po sezonie budowlanym - taka wycieczka DW ma sens,zmienia sie niestety (stety?)wszystko błyskawicznie...

Jarek z Wrzeszcza - Pon Lut 04, 2008 1:01 pm

Dodałem kilka nowych zdjęć/pocztówek:

- w artykule o CHRISTUSKIRCHE - zdjęcie, pocztówka i pieczątka;
- w artykule o PESTALOZZISCHULE - jedna pocztówka;
- w artykule o OBSERVATORIUM - jedno zdjęcie.

Dla przejrzystości wszelkie nowe elementy oznaczone są: :wink:

Jarek z Wrzeszcza - Sob Kwi 12, 2008 5:09 pm

Dodałem nową galerię:

Dolny Wrzeszcz na przedwojennej pocztówce.

Jeżeli posiadacie którąś/któreś z nich i moglibyście się podzielić jej/ich skanem w wysokiej rozdzielczości, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Jeżeli macie jakąś pocztówkę, której tam nie umieściłem, także proszę o skan :wink:

bassa - Pon Kwi 21, 2008 1:30 pm

Czy będą też gdzieś fotki z zwiedzania kościołów , kwietniowej wykładowędrówki KIL ???
Jarek z Wrzeszcza - Pon Kwi 21, 2008 1:49 pm

Jak nam ich uczestnicy coś podeślą, to pewnie i będą :wink:

Tymczasem dziś obchodzimy drugie urodziny! :hurra:


grzechuu - Nie Kwi 27, 2008 7:48 pm

i coś nie podsyłają, na wykład niestety :aparat: nie wziąłem

ale w poniedziałek już miałem:

Jarek z Wrzeszcza - Wto Kwi 29, 2008 1:57 pm

Dodałem nowe zdjęcia do artykułów o POSTAMT LANGFUHR II (jedno) oraz HEERESANGER 11 (dwa).

:wink:

feyg - Sro Maj 21, 2008 9:54 pm

Yarecque napisał/a:
Dodałem nowe zdjęcia do artykułów o POSTAMT LANGFUHR II (jedno) oraz HEERESANGER 11 (dwa).

:wink:


Ziemia z podwórza Polskiego Domu Akademickiego w Gdańsku przy Heersangerstrasse 11 trafiła na kopiec Piłsudskiego.
Do kupienia na Allegro

Jarek z Wrzeszcza - Sro Maj 21, 2008 10:37 pm

A to ci dopiero... 8O

:==

(Nie rozumiem jednak tej łódki... Urna w kształcie statku? :hmmm: )

Jarek z Wrzeszcza - Wto Cze 24, 2008 10:28 am

Dodałem cztery nowe, rewelacyjne zdjęcia wnętrza CHRISTUSKIRCHE :^^
Jarek z Wrzeszcza - Wto Kwi 21, 2009 7:03 pm

Dziś stuknęły nam 3 lata :D :party: :orbis_gd:
feyg - Wto Kwi 21, 2009 7:47 pm

Gratulacje!!!! :== :co_jest:
Dostojny Wieśniak - Wto Kwi 21, 2009 11:12 pm

I ja gratuluje!!! :== :== :== :co_jest:
Corzano - Sro Kwi 22, 2009 8:38 am

Yarecque napisał/a:
Dziś stuknęły nam 3 lata

Gratuluję i dziękuję, że Wam się chce. Wiele razy korzystałem z zebranych przez Was informacji. :==

Pepo - Sro Kwi 22, 2009 3:21 pm

Jest jeszcze wiele do zrobienia. Do dłubania. Do kilkakrotnego sprawdzenia. Do dopisania. Z czasem bywa krucho, ale podczas naszych poszukiwań (na inne tematy) zawsze mamy na pamięci Dolny Wrzeszcz. Więc proszę uzbroić się cierpliwość i czekać na kolejne uaktualnienia :wink:
groszek - Sro Kwi 22, 2009 5:31 pm

Gratulacje :== :== :== .Lepiej po czasie niż wcale :wink:
Jarek z Wrzeszcza - Sro Kwi 22, 2009 7:01 pm

Dziękujemy :D
Jarek z Wrzeszcza - Nie Paź 11, 2009 1:36 pm

Uzupełniłem artykuły o LOTNISKU, KLÄRANLAGE SASPE oraz ECKHOF. Poza tym dodałem nową pocztówkę do galerii DOLNY WRZESZCZ NA PRZEDWOJENNEJ POCZTÓWCE oraz dwa skany pieczątek do artykułu o POSTAMT LANGFUHR II :wink:
Jarek z Wrzeszcza - Nie Lis 01, 2009 5:09 pm

Zaktualizowałem artykuł o ZABUDOWANIACH KOLEJOWYCH i WASSERWERK SASPE (do którego dodałem także dwa plany), dodałem biogram księdza Komorowskiego do artykułu o KOŚCIELE PW. ŚW. STANISŁAWA, uzupełniłem także KALENDARIUM :wink:
Jarek z Wrzeszcza - Sro Sty 20, 2010 11:22 pm

Z okazji wzrastającej ostatnio popularności Facebooka w Polsce utworzyłem tam profil naszego projektu - jeśli macie konto na FB to dodajcie się do listy fanów, policzmy ilu nas jest! :D
Corzano - Czw Sty 21, 2010 7:12 am

Fajnie. Możemy stworzyć jakiś webring gdańskich stron na FB. :)
norveg - Sob Sty 23, 2010 11:16 am

Yarecque napisał/a:
Z okazji wzrastającej ostatnio popularności Facebooka w Polsce utworzyłem tam profil naszego projektu - jeśli macie konto na FB to dodajcie się do listy fanów, policzmy ilu nas jest!


Dodałem się. I jeszcze zaproponowałem paru osobom.

danziger - Pon Sty 25, 2010 10:50 pm

Corzano napisał/a:
Fajnie. Możemy stworzyć jakiś webring gdańskich stron na FB. :)

A o co w tym chodzi?
Od razu mówię, że konta na facebooku nie mam. Słyszałem, że tam się liczy ilość "przyjaciół", ale nie wiem, czy ona na prawdę cokolwiek znaczy (jak sugerują różne media), czy też znaczy de facto tyle co nic (jak np. ilość znajomych na "Naszej Klasie").

Corzano - Wto Sty 26, 2010 7:23 am

danziger napisał/a:
A o co w tym chodzi?

Sam odpowiedziałeś:
danziger napisał/a:
znaczy de facto tyle co nic (jak np. ilość znajomych na "Naszej Klasie").

Jednak dla stron internetowych to jakaś forma promocji, dodatkowego podlinkowania.

Jarek z Wrzeszcza - Sro Sty 27, 2010 8:18 pm

Otóż to, do FB mam stosunek szyderczy (stąd mój nick chociażby) ale jako że od jakiegoś czasu nasze społeczeństwo masowo zakłada tam konta, to stanowi to doskonały sposób na promocję strony :wink:
Jarek z Wrzeszcza - Sob Kwi 17, 2010 3:58 pm

Niedługo obchodzimy czwarte urodziny :wink: I z tej okazji przygotowaliśmy trochę uaktualnień i nowości. Poza drobnymi poprawkami/uzupełnieniami w poszczególnych tekstach, dodaliśmy trochę nowych zdjęć: w artykule o HELENE-LANGE LYZEUM (1 zdjęcie), HEERESANGER 11/'BRATNIAK' (5), PESTALOZZISCHULE (2), FLUGHAFEN DANZIG (3), SKAGERRAKPLATZ (3), dodaliśmy także 3 pocztówki do GALERII PRZEDWOJENNYCH POCZTÓWEK.

Miłego oglądania :wink:

Jarek z Wrzeszcza - Sob Sie 27, 2011 8:18 pm

Po dość długiej przerwie reaktywowałem nasz profil na FB - zapraszam do "zlajkowania" :wink:

PDW na FB

Jarek z Wrzeszcza - Czw Paź 20, 2011 11:04 pm
Temat postu: Coś się kończy, coś się zaczyna...
21 października 2011, równo pięć i pół roku po premierze, zamykamy Projekt 'Dolny Wrzeszcz'. Chwila dojrzała do tego, by uczynić kolejny krok - o szczegółach będziemy informować niebawem. Tymczasem zmieniamy nazwę na dolnywrzeszcz.pl – po prostu. Wraz z nazwą zmieni się szata graficzna oraz zawartość strony - będzie ona dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Więcej szczegółów niebawem, prosimy o cierpliwość :wink:

Jarek z Wrzeszcza - Sob Sty 14, 2012 5:53 pm

Nasi Drodzy!

Z pewnym poślizgiem zapraszamy Was na naszą odświeżoną stronę. Odświeżoną, bowiem tak, jak napisałem wyżej, nadszedł czas na uczynienie następnego kroku.

Otóż ukończyliśmy prace nad książką popularno-naukową, zatytułowaną roboczo Dolny Wrzeszcz i Zaspa. W znacznej mierze opiera się ona na opracowaniu do niedawna dostępnym na naszej stronie internetowej, zawiera jednak napisaną od początku, rozbudowaną i ujednoliconą narrację, a także wiele informacji wcześniej tam niepublikowanych. Co szczególnie istotne, opisaliśmy także praktycznie zupełnie wcześniej pominięty okres powojenny. Tekst książki jest obecnie w opracowaniu redakcyjnym - mamy nadzieję, że trafi ona do Waszych rąk wczesną wiosną tego roku.

Temat historii Dolnego Wrzeszcza i Zaspy na pewno nie został tym samym wyczerpany, wyczerpała się jednak formuła witryny internetowej, dublującej treść przygotowywanej książki. Dlatego też postanowiliśmy przygotować nową jej wersję.

Wraz z nazwą zmodyfikowaliśmy szatę graficzną oraz zawartość strony. Obecnie zawiera ona podstawowe informacje o poszczególnych przedwojennych budynkach. Główny nacisk położyliśmy na materiał ilustracyjny – zarówno archiwalny, jak i współczesny – który stanowić ma uzupełnienie naszej przyszłej książki. Będziemy tu także informować i dokumentować na bieżąco wszelkie wydarzenia związane z wydaniem książki i jej promocją a także z naszą dolnowrzeszczańską działalnością.

Zapraszamy! :D

Martino - Sob Sty 14, 2012 5:58 pm

Wreszcie! Na prawdę brakowało dolnywrzescz.pl

:==

Jarek z Wrzeszcza - Pią Maj 25, 2012 7:37 pm

Nasi Drodzy!

Z pewnym poślizgiem i po kilku turbulencjach nasza książka w końcu zamajaczyła na horyzoncie! Możemy już przekazać Wam kilka konkretnych informacji:

1) Książka jakiś już czas temu „wróciła” z redakcji, wybraliśmy do niej ilustracje, obecnie trwa jej przygotowywanie do druku.

2) Książka będzie nosić tytuł „Dolny Wrzeszcz i Zaspa” i ukaże się nakładem Wydawnictwa Oskar, w ramach popularnej serii Dzielnice Gdańska.

3) Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, „Dolny Wrzeszcz i Zaspa” trafi do sprzedaży pod koniec czerwca :)

Jeżeli chcecie jako pierwsi otrzymywać aktualizacje na ten temat, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera: kliknij tutaj

(w razie problemów z powyższym formularzem, prosimy o informację - wciąż to testujemy)

Pozdrowienia :)

Jarek & Jan

Jarek z Wrzeszcza - Nie Cze 03, 2012 2:13 pm

W oczekiwaniu na książkę zaktualizowaliśmy nieco naszą stronę: zmieniliśmy nagłówek, przebudowaliśmy katalog obiektów zgodnie z koncepcją przyjętą w książce, dodaliśmy kilka nowych zdjęć, zaktualizowaliśmy także wykaz ulic.

Możemy już także zaprezentować Wam okładkę „Dolnego Wrzeszcza i Zaspy”:



:)

Sabaoth - Nie Cze 03, 2012 3:55 pm

Do Gdańska przyjadę 6 lipca, muszę od razu ją zdobyć i przeczytać.
Jarek z Wrzeszcza - Nie Cze 03, 2012 5:31 pm

:D
Inga - Nie Cze 03, 2012 7:01 pm

Mam notoryczny niedosyt Wrzeszcza ostatnio - 31 lipca (bo 30 jak przyjadę to już do żadnej księgarni nie zdążę :wink: ) lecę kupić książkę :D
bassa - Czw Cze 07, 2012 6:31 pm

O nie ma lekko! Inga położy wdzięczną dłoń na nakładzie i po ptakach! I co ja moim Polonusom przybyłym w wakacje powiem, "była książka i się zbyła"??

Ja proszę o kilka sztuk..i to z autografami JWP Autorów !!!!

A jeden egz. w prezencie bibliotece Dwójki zaniosę...

A może samo Wyd.Oskar zaniesie. http://www.wydawnictwooskar.pl/?id=kontakt

Jarek z Wrzeszcza - Czw Cze 14, 2012 7:12 pm

„Dolny Wrzeszcz i Zaspa” w przyszłym tygodniu wyrusza do drukarni. Prezentujemy Wam przedsmak książki w postaci stron 24-27:

http://dolnywrzeszcz.pl/images/dwizfragment.pdf

:D

norveg - Czw Cze 14, 2012 8:15 pm

Jarek PDW napisał/a:
przedsmak książki w postaci stron 24-27


Skład w InDesign CS2. Spoko, wygląda całkiem nieźle. Font Clarendon, powstały ok. poł. XIX w., może pasować, ale użycie sztucznej kursywy psuje trochę efekt. Mimo to czyta się dobrze. Widzę, że są odnośniki przypisów, które domyślam się będą na końcu. Z niecierpliwością czekam aż pojawi się w księgarni.
Przy okazji. Warto dla takich PDF-ów poustawiać metadane związane z prawami autorskimi i ewentualne ograniczenia drukowania.

Jarek z Wrzeszcza - Czw Cze 14, 2012 8:36 pm

Czuję się zlustrowany... :hihi:

A tak zupełnie serio: tak, przypisy będą na końcu książki, zaś cała reszta to nie nasza działka - zajmuje się tym Wydawnictwo i książka jest połamana w taki sam sposób, jak poprzednie w tej serii. Co do praw autorskich, rzeczywiście, warto, ale chyba "wolny" obrót tymi czterema stronami nikomu szkód nie wyrządzi... :wink:

norveg - Czw Cze 14, 2012 9:30 pm

Cytat:
"wolny" obrót tymi czterema stronami nikomu szkód nie wyrządzi...


I właśnie dlatego, jak puszczam PDF-y w świat (czy też na swojej stronie w dziale publikacje), to dodaję różne informacje autorskie. Niech się przypadkiem za łatwo komuś nie przypisze;) A że składa wydawnictwo to wiem. Tak czy siak, czekam na książkę. Daj znać jak się gdzieś pojawi:]

Jarek z Wrzeszcza - Pią Cze 15, 2012 10:11 pm

Bieżące informacje znajdziesz w tym wątku oraz w naszym newsletterze :wink:
Jarek z Wrzeszcza - Czw Lip 12, 2012 8:16 pm

Książka przyjechała dziś z drukarni - szczegóły w osobnym wątku.

:mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group