Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - Szpital Jerozolimski w Malborku

Hagedorn - Pon Lip 17, 2006 6:30 pm
Temat postu: Szpital jerozolimski
no to na życzenie kolegi Postmana wybrałem się w końcu wczoraj na wycieczkę w krzaki wokół Szpitala Jerozolimskiego...
ruina nie prezentuje się zbyt ciekawie niestety - powiem szczerze, że blado to wszystko widzę... tym bardziej, że coś ostatnio ucichło w temacie odbudowy (oczywiście za niemieckie pieniądze...) obawiam się, że budynek w końcu podzieli los Szkoły Łacińskiej!
i obym był złym prorokiem...
dorzucam też parę fotek sprzed wojny i plan rekonstrukcji szpitala znalezione w sieci :wink:

Hagedorn - Pon Lip 17, 2006 8:46 pm

i jeszcze parę fotek...
Hagedorn - Sro Lip 26, 2006 10:45 am

jeszcze raz wracam do sprawy Szpitala Jerozolimskiego - poniżej najnowszy artykuł z wczorajszego Dziennika Bałtyckiego.
wygląda, że może coś z tego będzie...

Hagedorn - Pon Sty 01, 2007 5:03 pm
Temat postu: Szpital Jerozolimski cd.
właśnie przed chwilą wróciłem z noworocznej wycieczki w okolice Szpitala - oj dzieje się tam, dzieje! odbudowa ruszyła w końcu pełną parą (pogoda sprzyja!), zaczęli już nawet dachówki układać i wygląda na to, że do lata chłopaki się uwiną! poniżej garść jeszcze "ciepłych" fotek
ciąg dalszy rzecz jasna nastąpi! :hihi:
(nawiasem mówiąc może admin zrobiłby z tego osobny wątek?)

villaoliva - Pon Sty 01, 2007 9:23 pm

Ale ze zdjęć widać, że rozebrano całe pierwsze piętro. Oryginalny jest parter i szczyty.
Hagedorn - Wto Sty 02, 2007 2:21 pm

masz rację, a co gorsza od tyłu to nawet nie cegły kładli, a pustaki (dobrze, że czerwone chociaż) - z drugiej strony alternatywą była kupa gruzu zarośnięta krzakami, więc cieszmy się tym co jest i nie wybrzydzajmy za bardzo... :II
malgos - Pią Sty 05, 2007 6:56 pm

Bo tak to niestety jest z naszymi "budowlańcami", nie ma być dobrze ani ładnie - ma być tanio, aby "się trzymało" i jakoś wyglądało :eee...:

A tak swoją drogą to jaką dachówkę kładą ?

Hagedorn - Sob Lut 24, 2007 7:42 pm

malgos napisał/a:

A tak swoją drogą to jaką dachówkę kładą ?

nie wiem, ale obrzydliwie nową! mam nadzieję, że się szybko spatynuje... :II
aha! i już ją położyli:

malgos - Pią Mar 09, 2007 9:42 pm

Cytat:
mam nadzieję, że się szybko spatynuje...


nie liczyłabym na to a widząc jak się "świeci" to albo jakaś "wściekła" angoba albo tania odmiana Robena:

Cytat:
ma być tanio, aby "się trzymało" i jakoś wyglądało


Mam prośbę - można by tak zbliżenie na dachówkę i gąsiory? Chodzi mi o kształt tegoż jak i zobaczenie bliżej w jakie koszta dachu poszli :hmmm:

renekk - Pon Mar 12, 2007 11:40 pm

Poniżej zamieszczam zdjęcie luźno związane z tematem, ale za to ściśle z miejscem.
Swoją drogą, zwyczaj pozostawiania przekreślonych tabliczek ze starą nazwą ulicy ciekawym jest :D

Hagedorn - Wto Mar 13, 2007 8:52 am

renekk napisał/a:
Poniżej zamieszczam zdjęcie luźno związane z tematem, ale za to ściśle z miejscem.
Swoją drogą, zwyczaj pozostawiania przekreślonych tabliczek ze starą nazwą ulicy ciekawym jest :D

brakuje jeszcze trzeciej, najstarszej pod spodem... :wink:

villaoliva - Wto Mar 13, 2007 11:39 am

Nie tyle ciekawym pomysłem, co praktycznym.
Łatwiej trafić pod wskazany adres, niż śledzić bieżące zmiany w wykazie ulic.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group