Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - miłośnikom komunikacji miejskiej....

turecki - Sob Sie 26, 2006 10:56 am
Temat postu: miłośnikom komunikacji miejskiej....
Dziś o 12 15 sprzed dworca we Wrzeszczu rozpoczyna się wycieczka dla Sympatyków k.m i kandydatów do stowarzyszenia .Do tego celu wyznaczono pojazdy 2332-ikarus w malowaniu pierwotnym czyli wiśniowo czerwonym i 2473 jelcz m11 .Przejazd przez Gdańsk i Sopot.Pojazdy tego typu już odchodzą do historii w Gdańsku-ze względu na zakup nowych i być może jest to ostatni dzwonek na jazdę nieplanową.
seestrasse - Sob Sie 26, 2006 11:19 am

Cytat:
Dziś o 12 15

rychło w czas... :%

beaviso - Sob Sie 26, 2006 1:07 pm

Sympatyków zapraszam na linię 157 (Bysewo), autobus startujący 0746 z Wrzeszcza-PKP.
Od 2 miesięcy jeżdżę nim do roboty i przeklinam, a właściwie już tylko się śmieję. Kurs obsługują dokładnie takie same wozy (krótki Ikarus lub Jelcz M11), jakie wskazał Sympatyk k.m. ;)
Wyczekuję dnia, kiedy te złomy przestaną wozić mnie zdychając 40 km/h pod górę Słowackiego.

O.T.
A na marginesie - nowości też mnie zaskakują. Byłem świadkiem sceny, kiedy inwalida na wózku chciał wjechać do nowego Solarisa. Tenże "przyklęknął", ale... klapę do wjazdu musiał już otworzyć kierowca - ręcznie! Wyłączył silnik, zamknął kabinę, po czym udał się do klapy, sterowanej "zaawansowaną automatyką ręczną" - czyli zwykłe pierdut w jedną/drugą stronę na zawiasach. Za takie pieniądze IMHO żenada.

rispetto - Nie Sie 27, 2006 9:29 pm

Cytat:
O.T.
A na marginesie - nowości też mnie zaskakują. Byłem świadkiem sceny, kiedy inwalida na wózku chciał wjechać do nowego Solarisa. Tenże "przyklęknął", ale... klapę do wjazdu musiał już otworzyć kierowca - ręcznie! Wyłączył silnik, zamknął kabinę, po czym udał się do klapy, sterowanej "zaawansowaną automatyką ręczną" - czyli zwykłe pierdut w jedną/drugą stronę na zawiasach.

Wot tiechnika :haha: Maładiec :haha:

syrenka - Nie Sie 27, 2006 10:48 pm

No to wszystkim tym, których to śmieszy, wyjaśniam: wysuwane klapy w autobusie są inwestycją tak drogą, że nawet nasi zachodni sąsiedzi na tym oszczędzają. Niemcy w podpoznańskim Solarisie zamówili ostatnio takie dwa - jeden z wysuwaną automatycznie, ale drugi już ręcznie.
Poza tym doszliśmy z moim kolegą-specem od komunikacji do wniosku, że zanim ta klapa w żółwim tempie by się otworzyła, i w równie żółwim zasunęła, to tyle samo czasu zajmie wyjście kierowcy z kabiny i ręczne jej przerzucenie. A poza tym - chcąc nie chcąc - kierowca sprawuje "przymusowy" nadzór nad wjazdem czy wyjazdem wózka, a jak jest miły i uprzejmy to nawet pomoże. Tymczasem wysuwana klapa może dobrze nie przylegać do chodnika, może się omsknąc - i wózek wyląduje nie tam, gdzie powinien.

Tak więc ostrożnie z tą "wot, tiechniką" :wink:

turecki - Nie Wrz 10, 2006 8:31 pm

zkm sprawiło niespodziankę wszystkim "małozadowolonym " z obecnie sprowadzanych autobusów-a dla tych co chcą zobaczyć ikarusy na innych trasach niż obecnie obsługiwane-30 09 2006 psstm i zkm świętują ćwierćwiecze ikarusa w Gdańsku! zapraszam na stronę psstm[wpiszcie w google]
turecki - Sob Wrz 23, 2006 9:27 pm

przypominam o sobocie i psstm ,a tu fota do oceny...
Panbary - Pon Wrz 25, 2006 3:03 pm

Latem wolę jeździć tymi starymi autobusami. W nowych zawsze jest tak duszno i gorąco, że wytrzymać się nie da, W starych otwierasz kilka okien i od razu wiaterek we włosach....
turecki - Wto Wrz 26, 2006 7:08 pm

Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego w Gdańsku razem z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku zapraszają serdecznie na imprezę okolicznościową z okazji 25 lecia eksploatacji autobusów Ikarus 280 w Gdańsku.

O imprezie informowaliśmy na stronie klubowej już wcześniej, ale dziś możemy podać dokładne informacje dotyczące przebiegu uroczystości. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystości prosimy o zbiórkę w dniu 30 września 2006 roku o godzinie 9:45 na pętli autobusowej Wrzeszcz PKP, w okolicach dyspozytorni ZKM. Trasa przejazdu jest następująca:

Wrzeszcz PKP - Jaśkowa Dolina - Morena - Rakoczego - Łostowicka - Chełm - Łódzka - Orunia Górna - Małomiejska - Święty Wojciech - Trakt Św. Wojciecha - Dolna Brama - Dolne Miasto - Olszynka Szkoła - Most Siennicki - GZNF - Kapitanat Portu - Most Wantowy - Sobieszewo Wyspa - Centrum - Armii Krajowej - Szadółki - Otomin - Obwodowa - Karwiny Tesco - Chwaszczyno - Osowa - Spacerowa - ZOO - Oliwa pętla Tramwajowa - Sopot Kamienny Potok - Jelitkowo - Oliwa PKP - Hallera Baza ZKM.

Dzięki uprzejmości Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku przejazd okolicznościowy zrealizowany będzie autobusem marki Ikarus 280.26 nr. tab. 2250, oraz jako wspomagającym na części trasy autobusem Ikarus 260.73A. Zarząd PSSTM zastrzega sobie możliwość zmiany lub skrócenia trasy przejazdu, w szczególności, w przypadku złych warunków pogodowych.

Serdecznie zapraszamy!


ja także-tyle,że nie wiem czy dotrę... :II

villaoliva - Wto Wrz 26, 2006 7:18 pm

Długość trasy imponująca.
Czy dla pasażerów przewidziano zatyczki do uszu? :hihi:

turecki - Wto Wrz 26, 2006 7:26 pm

to akurat miłośnikom nie przeszkadza...na dokładkę dodam,że ten ikarek to [z tego co wiem] jedynak -czerwony przegubek następca słynnych ogórkowych przegubów!
Monter - Wto Wrz 26, 2006 10:08 pm

A z ciekawości: ZKM paliwo też wam funduje, czy idzie to w koszty działania stowarzyszenia?
turecki - Sro Wrz 27, 2006 9:02 pm

:roll: co mam powiedzieć-pytanie do skarbnika...
turecki - Pią Lis 24, 2006 10:32 pm

Tym razem wcześniej niż ostatnio proponuję aby miłośnicy niestowarzyszeni w psstm zajżeli na stronę psstm.org .Jest tam propozycja imprezy nocnej otwartej dla innych osób "nocna impreza tramwajem 105N[szybkowiec]"czyli nr tab 06205.Dobrze zabrać ciepłe ubrania,statyw i aparat oraz duuużo dobrego humoru.5 zeta można też wziąć-być może będą bilety-ale to nie jest pewne...no i szansa zapisania się do psstm[a dla klubowiczów szansa na imprezy zamknięte!!!]
Chris - Pią Lis 24, 2006 10:53 pm

cos czuje, ze czeka mnie wkrotce wydatek.... zakup statywu ;))
turecki - Wto Lis 28, 2006 11:59 pm

impreza może być trochę...dłuższa!!! warto zabrać ciepłe ciuchy i [może jakąś wyżerkę] :hmmm: :^^
bassa - Sro Lis 29, 2006 1:04 am

Rewelka,trzymam kciuki!!! Ehm...a może raczej nalezy usiaść po turecku??? :OO

Znaczy, co zrobić za pomyślność i pomysły www.psstm.org.pl ????
Na początek :== :== ,piwko jest tutaj.... www.plazapiratow.pl

Corzano - Sro Lis 29, 2006 7:07 am

bassa napisał/a:
usiaść po turecku???

Z kawą "po turecku"? :wink:

bassa - Czw Lis 30, 2006 2:48 pm

Hi hi...i bukiet aksamitek dla Założycieli i skarbnika... :mrgreen:
Chris - Czw Lis 30, 2006 9:01 pm

bedzie ktos z Was na tej imprezce ;) ?
turecki - Czw Lis 30, 2006 9:02 pm

turecki napisał/a:
impreza może być trochę...dłuższa!!! warto zabrać ciepłe ciuchy i [może jakąś wyżerkę] :hmmm: :^^

UWAGA!!!! ZMIANA TRASY!!!imprezę czeka zmiana trasy i mieszane środki transportu-tj do 24 tramwaj a po 24 autobus -nie jest pewne który typ... :II :???:

seestrasse - Czw Lis 30, 2006 9:28 pm

wiesz, czego się boję? że jak przybędę o 21.45 pod zajezdnię, to się dowiem że żaden tramwaj nie jedzie :% a serio chcę się pojawić
Chris - Czw Lis 30, 2006 9:50 pm

turecki napisał/a:
turecki napisał/a:
impreza może być trochę...dłuższa!!! warto zabrać ciepłe ciuchy i [może jakąś wyżerkę] :hmmm: :^^

UWAGA!!!! ZMIANA TRASY!!!imprezę czeka zmiana trasy i mieszane środki transportu-tj do 24 tramwaj a po 24 autobus -nie jest pewne który typ... :II :???:


ale lipa, nie lubie autobusow :P :( na czym polega zmiana trasy? :|

Corzano - Czw Lis 30, 2006 10:09 pm

seestrasse napisał/a:
się dowiem że żaden tramwaj nie jedzie

Weźmiesz drezynę i pojedziesz sama. :)

turecki - Pią Gru 01, 2006 8:11 am

od 24 gpec psuje torowisko na ul Grunwaldzkiej od Woj .Pol w stronę Słowackiego...a tramwaj jest z Wrzeszcza i zkm chce aby przed tą sytuacją dotarł do zajezdni.Gdyby było wiadomo wcześniej o tym to wystąpiłby[psstm]o tramwaj z newport depot...a tak to tylko autobusik...też nie jestem szczęśliwy z takiego rozwiązania-ale impreza jest!
Anna B. - Pią Gru 01, 2006 9:16 am

No co to za wycieczka tramwajowa jeśli tramwaj w połowie wycieczki ucieka?! :evil:
Chris - Pią Gru 01, 2006 4:09 pm

Cytat:
od 24 gpec psuje torowisko na ul Grunwaldzkiej od Woj .Pol w stronę Słowackiego...a tramwaj jest z Wrzeszcza i zkm chce aby przed tą sytuacją dotarł do zajezdni.Gdyby było wiadomo wcześniej o tym to wystąpiłby[psstm]o tramwaj z newport depot...a tak to tylko autobusik...też nie jestem szczęśliwy z takiego rozwiązania-ale impreza jest!


to jaka jest obecna trasa przejazdu tramwajem? Szkoda, ze tak krotko bimbajem:(

turecki - Pią Gru 01, 2006 8:11 pm

UWAGA!!! WSYSTKO JEST O>K> tramwaj do końca!!! :== :hurra: :==
Anna B. - Pią Gru 01, 2006 10:14 pm

Cieszę się że wyprawa będzie co końca tramwajowa.
Czekam na relację ponieważ sama nie mogę być
jednak obecna. :cry:

Paramedic - Sob Gru 02, 2006 1:18 am

Na imprezie byłem tylko przez chwilkę... Dokładniej na Stogach na pętli tramwajowej...
Niestety swiatło na pętli mocno nie dopisało, nastroje uczestników bardzo... :==
Uczestnicy to grupa bardzo ciekawych osób - pasjonatów z krwi i kości...
Szkoda, że tak mało czasu było na robienie zdjęć i tak mało fotostopów... 105N na tle mostu wantowego... Niestety takiego zatrzymanka nie było... Może następnym razem...
Sam wagonik bardzo fajny... Oto jedno zdjęcie z tej imprezy...
Jeszcze raz brawa dla organizatorów... :^^

Pepo - Sob Gru 02, 2006 12:08 pm

...to ja Was chyba wczoraj mijałem w nocy :) Tak po pierwszej, jechałem samochodem i machałem (chociaż nie byłem pewien, czy to Wy :^^ ) Czerwony Palio Weekand, może ktoś zauważył?
Chris - Sob Gru 02, 2006 5:13 pm

niom, byl super :== przed chwila dopiero wstalem z wyra :D hehe
turecki - Sob Gru 02, 2006 6:24 pm

no i po nocce... następna coś koło lata[!!!]
Chris - Sob Gru 02, 2006 8:29 pm

to ja tez zarzuce kilka fotek :)

edit: klik = powiekszenie






















a ten samochodzik ciagle nas sledzil :)
[url=http://foto.megawap.net/albums/tram_noca/IMG_8148b.jpg]
[/url]

turecki - Nie Gru 03, 2006 11:15 am

tam chyba była Zesia...bo się zapowiadała...

dla Chrisa :== :== :==

bassa - Nie Gru 03, 2006 11:49 am

Hi hi,nocne życie FDG - vlepki pamiątkowe były????Tatuaż????
No widać,że zazdroszczę....baba z bukietem aksamitek czyli turków dla Stow to bedzie bassa,jaaasne... :OO

turecki - Nie Gru 03, 2006 11:56 am

wlepkę dostał-rowerową dlatego słabo na moich zdjęciach wyszła...
villaoliva - Nie Gru 03, 2006 12:23 pm

A dlaczego najpierw byl numer 12, potem inna tabliczka a następnie 13? :^^
turecki - Nie Gru 03, 2006 12:43 pm

no i były bilety...[a co do numerów linii-to były tabliczki autentyczne,łącznie z tą"zjazd do zajezdni Łąkowa"]
Chris - Nie Gru 03, 2006 5:43 pm

Cytat:
A dlaczego najpierw byl numer 12, potem inna tabliczka a następnie 13?


na koniec to jeszcze zginela w ogole tabliczka, hihi :hiihihi:

PS: kilka sztuk wiecej fotek z tej imprezki jest u mnie na http://foto.megawap.net :)

bassa - Nie Gru 03, 2006 9:55 pm

Wow...rarytas kolekcjonerski,taki bilecik-a jeszcze-skasowany....A propos zbieractwa -nie wyrzucać prosze wszelkich zaproszeń na impresski kulturalne,zbieram!!! Kapitalne hobby,w dwa miesiace mam pełne trzy foto-albumy z folijkami -a niektóre zaproszenia...ha...pozazdrośccie!!Unikaty recznie robione sprzed 30 lat... :P
A jeszcze dotrę do Bim-Bomu...Co ludzie mają w domach,to sie w głowie nie mieści.

DarioB - Pon Gru 04, 2006 12:43 pm

bassa napisał/a:
Wow...rarytas kolekcjonerski,taki bilecik-a jeszcze-skasowany....A propos zbieractwa -nie wyrzucać prosze wszelkich zaproszeń na impresski kulturalne,zbieram!!! Kapitalne hobby,w dwa miesiace mam pełne trzy foto-albumy z folijkami -a niektóre zaproszenia...ha...pozazdrośccie!!Unikaty recznie robione sprzed 30 lat... :P
A jeszcze dotrę do Bim-Bomu...Co ludzie mają w domach,to sie w głowie nie mieści.


A bilety meczowe mogą być :)
Bilety link

bassa - Wto Gru 05, 2006 5:26 pm

No kolekcja jak sie patrzy,Dario-ja swoje musze dopiero skanować a Dario już ma...Skadinąd,bilety tramwajowe widziałam na wystawie kolekcjonerów w bibliotece-filii nr 6 na Pilotów 3 na Zaspie,z całą pewnoscia KTOS zbiera-wazne,żeby sie pochwalił kolekcją w TYM wątku!
jayms - Wto Gru 05, 2006 5:56 pm

To pozostałość po mojej małej kolekcji biletów,większość gdzieś "wyparowała" w czasie kilku przeprowadzek :II .Odnalazłem je przypadkowo w książce.
seestrasse - Wto Gru 05, 2006 6:12 pm

bardzo lubiłam te bilety dwukrotnego kasowania. miało się coś na później :hihi: :==
turecki - Wto Gru 05, 2006 11:48 pm

a jutro Mikołaj jeździ eNką!!!Psstm i ja zapraszamy!!! rozkład jazdy na stronie stowarzyszenia!!!
syrenka - Wto Gru 05, 2006 11:54 pm

Chris - fantastyczne fotki!

Ponoć w Gdyni jest wielka kłótnia kierowców o krawaty? :P

Chris - Sro Gru 06, 2006 1:15 am

Cytat:
Chris - fantastyczne fotki!


dziekuje :co_jest: taaaa... z tymi krawatami to nie tylko w Gdyni. One sa po prostu niewygodne :OO Krawat to se mozna zalozyc na slub, ale nie codziennie caly dzien za kolkiem siedziec z tym sznurkiem.

Mikołaj - Sro Gru 06, 2006 12:11 pm

jak powszechnie wiadomo kierowca w krawacie jest mniej awanturujący się :hihi:
Chris - Sro Gru 06, 2006 1:59 pm

Cytat:
jak powszechnie wiadomo kierowca w krawacie jest mniej awanturujący się


:haha: chociaz w praktyce to chyba raczej odwrotnie - wyobraz sobie siedziec w tym sznurku w upale 35 stopniowym i jeszcze w starym wozie bez klimy. Mozna sie powiesic... [na nim] :OO

villaoliva - Sro Gru 06, 2006 3:36 pm

A jeszcze w temacie biletów to na Allegro pojawiły się takie egzemplarze.
Ja pamiętam takie jeszcze z początku lat 80-tych (oczywiście nie z Gotenhafen :^^ ), zarówno sprzedawane w kasach jak i z automatów wydających fantastyczny dźwięk... :hihi:

gargoyle dfl - Czw Gru 07, 2006 2:07 am

Tak,tak ,kartoniki z ryczacych automatow,to sa wspomnienia;we Wrzeszczu w przejsciu pod peronami jak ktos kupowal z automatu to echo nioslo po calym tunelu.
Chris - Czw Gru 07, 2006 2:09 pm

teraz skm ma na probe montowac gdzies kilka takich automatow :) znaczy niekoniecznie wydajacych takie odglosy ;)
turecki - Nie Gru 10, 2006 4:31 pm

dla tych,którzy nie mogli odwiedzić Mikołaja... http://leeloo.moo.pl/~pss...impreza5/04.jpg
turecki - Nie Gru 10, 2006 7:02 pm

a tu dla tych co chcą zobaczyć autobusiki biorącae udział w przetargu[ostatnim]solaris-zwycięzca i man -falstart z malowaniem http://transport.asi.pwr....ig/5/120983.jpg
syrenka - Nie Gru 10, 2006 7:29 pm

Turecki, Gdańsk będzie jeździł na Solarisach? Serio? :) (ten link cos mi nie chce wskoczyć)
penetrator - Nie Gru 10, 2006 7:59 pm

Czy może o te busy chodziło?
Chris - Nie Gru 10, 2006 8:32 pm

Cytat:
(ten link cos mi nie chce wskoczyć)


bo trzeba go sprytnie uzyc :) skopiuj link do schowka, otworz nowa zakladke / okno i wklej.

PS: Solaris wymiata :love:

syrenka - Nie Gru 10, 2006 8:46 pm

Pewnie że wymiata ;) W końcu to poznańska firma... :P
danziger - Nie Gru 10, 2006 9:14 pm

A mi - jako pasażerowi - najbardziej podobają się MANy.
turecki - Nie Gru 10, 2006 10:23 pm

penetrator napisał/a:
Czy może o te busy chodziło?

o te też,a do syrenki-jeździ-bo przetarg był już dawno,a autobusy solarisa dotarły w wakacje

Chris - Pon Gru 11, 2006 1:45 am

Cytat:
A mi - jako pasażerowi - najbardziej podobają się MANy.


swietne wozy, glosny silnik, nieszczelne drzwi (maja tendencje do niedokladnego zamykania sie), odpadaja z nich kola :D , farba schodzi z poreczy, a poza tym sa sztampowe -> szybko sie zestarzeja pod wzgledem stylistyki (kwestia gustu). No i jeszcze nie sa polskie ;)

seestrasse - Pon Gru 11, 2006 1:53 am

kanciaste, ciasne i trzeszczące neoplany są jeszcze gorsze :% :hihi:
danziger - Pon Gru 11, 2006 11:29 am

Chris napisał/a:
glosny silnik, nieszczelne drzwi (maja tendencje do niedokladnego zamykania sie), (...) farba schodzi z poreczy

Pod tym względem nie różnią się in minus od Solarisów i Neoplanów. A jeśli się różnią, to raczej na plus.
Chris napisał/a:
odpadaja z nich kola :D ,

8O Na szczęście ominęło mnie coś takiego.
Chris napisał/a:
a poza tym sa sztampowe -> szybko sie zestarzeja pod wzgledem stylistyki (kwestia gustu).

Mi tam się podobają - Mam wrażenie, że są porządniej wykończone niż Solarisy, a na pewno dużo ergonomiczniejsze - jest w nich więcej miejsca, nawet siedzenia są wygodniejsze. No i klimatyzacja w nich działa.
Chris napisał/a:
No i jeszcze nie sa polskie ;)

Nie robi mi to różnicy w komforcie jazdy.

Chris - Pon Gru 11, 2006 1:54 pm

zapomnialem jeszcze o dwoch kwestiach ;) hihi, moze dlatego, ze dzisiaj znowu mialem jechac przyjemnosc MANem:

- wyswietlacz elektroniczny wewnetrzny majacy tendencje do nawalania -> albo nie dziala ktora dioda albo napisy jakby sie nie miescily (scina literke ostatnia)

- i najwieksza atrakcja MANow! Akwarium w oknach :D jeszcze tylko rybki powrzucac.



Solarisy kupuje od nas wiele miast na calym swiecie, wiec to tez cos o nich swiadczy :)

syrenka - Pon Gru 11, 2006 3:54 pm

Duże zamówienie na Solarisy dał Berlin i ostatnio Warszawa. Z tym że Warszawa z tego co wiem - na wysokopodłogowe :| [/i]
turecki - Pon Gru 11, 2006 8:31 pm

Warszawa to i tramwaje wysokopodłogowe kupuje-123N hcp cegielski http://tramwar2.republika.pl/2136-353-p.jpg
Strach - Nie Gru 17, 2006 11:59 am

Może za 20 lat to będzie cenne znalezisko?
penetrator - Nie Gru 17, 2006 2:41 pm

Też zabytek.Ta przyczepa ma ponad 40 lat.
Marne foto bo robione z daleka.

pawel.45 - Nie Gru 17, 2006 11:42 pm

co to za przyczepa - wygląda jak przystosowana do ruchu lewostronnego.
penetrator - Pon Gru 18, 2006 10:38 am

Jest to najprawdopodobniej przyczepa B-40 produkcji czeskiej
Karosy,była łączona głównie z troleybusami Skoda.

villaoliva - Pon Gru 18, 2006 11:59 am

Budowa jest dokładnie ta sama.
pawel.45 - Pon Gru 18, 2006 3:00 pm

Cytat:
Jest to najprawdopodobniej przyczepa B-40 produkcji czeskiej

zapewne tak - ja wyobraziłem sobie, że z lewej strony mało wyrażnej fot. jest przód przyczepy z dyszlem holowniczym, a więc drzwi są na lewym boku - stąd wniosek, że przyczepa przystosowana jest do ruchu lewostronnego.To mnie całkowicie zdezorientowało. Dzięki za wskazówkę. Jeszcze tylko pytanie - czy ten unikat pochodzi z Trójmiasta?

penetrator - Pon Gru 18, 2006 4:12 pm

Oczywiście zgodnie ztematyką forum.
turecki - Sro Gru 20, 2006 11:22 pm

no-a tu oferta dla tych co wolą stare sprawdzone ikarusy...nawet na torach!
http://img70.imageshack.u.../picsi037pb.jpg

Woland - Nie Gru 24, 2006 3:38 am

szynobus :D

A swoją drogą... całkiem fajne rozwiązanie...

turecki - Wto Sty 09, 2007 1:11 am

W wośp-ową niedzielę jeździ tramwaj wielkoorkiestrowy psstm!!! brać monetki i na wycieczkę!!!obecność obowiązkowa!!!
Chris - Wto Sty 09, 2007 1:24 am

byndziesz w czwartek ;) ?
turecki - Wto Sty 09, 2007 10:04 pm

? może...
turecki - Pią Maj 04, 2007 10:16 pm

jutro!!! impreza z "dziadkiem mercem" .Kończy on pracę dla zkm .Ci co go lubią-na stronę zkm lub psstm po informacje! Ci ,którzy nie przepadają za nim mogą odetchnąć z ulgą-jeszcze tylko w maju..... :II
Oprócz tej imprezy 11.maja rano startuje imreza otwarta z N8C ! I choć chętni mogli już się przejechać "dortmunedrem" na "karuzeli"[czytaj linii 98] ,a szczęściarze na linii 6 to tu będzie szansa dowiedzieć się więcej o nich gdyż za 5 lat 105 Na będą już tylko historią.N8C i Bombardiery będą stanowiły główny tabor na przywitanie eurokibiców

turecki - Czw Maj 24, 2007 1:12 pm

dla Wszystkich chętnych ... :== :co_jest: :roll: Parada
szczegóły- Sebastian rev

tobocian - Sob Maj 26, 2007 1:07 pm
Temat postu: Parada-przejazd
A ja czekałem z rodzinką na pętli na Przeróbce myśląc że zabiorą nas a tu nic-drzwi zamknięte pozostały...Dopiero doczytałem że pod UM zabiera pasażerów...dyskryminacja! :evil:
turecki - Pon Maj 28, 2007 8:56 am

ZKM powinien przeprosić za imprezę-cały misterny plan poległ razem z tramwajem 105N.Bergmann nie zabierał pasażerów[poza nielicznymi wyjątkami-psstm],sprzed urzędu pasażerów zabrała enka i pojechała na Przeróbkę,skąd pojechała do zajezdni Nowy Port.Bergmann pojechał ze Stogów Pasanil do zajezdni Wrzeszcz ,a ostatni sprawny tramwaj "dortmunder" na Zaspę,a potem na linię[?] Tak więc z parady wiele nie wyszło....a szkoda!W tym roku jeszcze czeka /wszystkich impreza z okazji 80-lecia tramwaju "Heubuder" zwanego Bergim i linii na "Heubudy" .Jest szansa,że przygotowanie będzie dużo lepsze,bo i nie w ostatniej chwili jak w przypadku parady. :yyy: A tu zdjęcia dla nieobecnych i tych ,którzy nie mieli okazji choć mieli chęci!
turecki - Pon Maj 28, 2007 5:52 pm

i jeszcze parę
tobocian - Sro Maj 30, 2007 10:12 pm

normalnie jestem wścieknięty panie turecki!widzę po prostu że "ktosie"jednak jechały tramwajkami,a szary tłum nie! :OO nie no żartuję,nie mam do Cię pretensji,fajnie że ktoś był i umieścił fajne fotki... :co_jest: następnym razem to chociaż pomachaj tobocianowi z tramwaja :co_jest: :P
turecki - Czw Maj 31, 2007 2:25 pm

pomacham-tamtym razem wolałem nie machać aby nie być źle odebranym.... :hmmm:
pawel.45 - Czw Cze 21, 2007 2:02 am

bilet z 1921r.
turecki - Pią Lis 30, 2007 10:32 pm

dla chętnych-okazja przejazdu na zdjęcia[może cena nie za ciekawa] Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza na okolicznościowy przejazd autobusem Jelcz M11 w dniu 1 grudnia 2007 roku. Zaczynamy o godzinie 9:10 na pętli Wrzeszcz PKP.

Przybliżona trasa: Wrzeszcz PKP - Jaśkowa Dolina - Myśliwska - Suchanino - Pohulanka - Chełm - os. Moje Marzenie - os. 4 Pory Roku - Orunia Gościnna - Olszynka - Dolne Miasto - Ołowianka - Wrzeszcz PKP. W planie liczne 'fotostopy'!
Bilet: 5 zł dla członków PSSTM oraz 10 zł dla pozostałych uczestników.
Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz w dziale "imprezy"!

feyg - Nie Lut 10, 2008 6:56 pm

Dla miłośników komunikacji miejskiej parę widoczków z Gdyni z początku lat 60-tych
turecki - Wto Sty 20, 2009 9:48 pm

http://www.psstm.org.pl/gfx/temp/2106_mini.jpg Po raz ostatni liniowo Ikarusy wyjadą na trasy w tym tygodniu i choć wydaje się to niemożliwe znikną jak jelcze m11 w grudniu.Sam byłem mocno zdziwiony gdy jednego dnia widziałem 2461 na 148 ,a następnego już tylko ...inne pojazdy.Dziś Ikarusy biegały m.in na 127,148 i 189,a już w poniedziałek ich nie będzie.Mam dobrą wiadomość -minimum jeden pojazd zostanie na "historyczny " i otrzyma pierwszą wersję malowania.Innym pojazdem historycznym-jest lubiany 102Na ex wrocławski 2007 .Wszystkich chętnych zapraszam,może tym razem wyjdzie lepiej niż z paradą,choć nie będzie tak ciepło.
Matti - Wto Sty 20, 2009 9:49 pm

A w zajezdni na Hallera jeszcze je znajdę? chciałbym uwiecznić na zdjęciach...
seestrasse - Wto Sty 20, 2009 9:58 pm

ikarusy znikają! szkoda wielka. zapach ropy, derma na siedzeniach, zamarznięte okna… solarisy mogą się schować :%
turecki - Sro Sty 21, 2009 7:39 am

ciekawe,czy tyle lat pojeżdżą te solarki...
danziger - Sro Sty 21, 2009 9:04 am

turecki napisał/a:
ciekawe,czy tyle lat pojeżdżą te solarki...

Mam nadzieję, że nie. W końcu jesteśmy względnie bogatym społeczeństwem stać nas chyba na jeżdżenie kilku- i kilkunastoletnim taborem - oby czasu taboru przeszło 30-letniego nie wróciły...

turecki - Sro Sty 21, 2009 9:34 am

mam na myśli ogólną żywotność ,a nie w zastosowaniu miejskim
seestrasse - Sro Sty 21, 2009 8:56 pm

a cóż to jest ta "ogólna żywotność"? autobus ma wozić ludzi, bycie zabytkiem to zupełnie inna para kaloszy.
hausik - Sob Sty 24, 2009 6:04 pm

witam-nie jezdze juz zbyt czesto autobusem,ale zawsze z lezka(raczej smiechu)w oku wspominam podroze do szkoly i wystawanie na srodku przegubowca,wczepianie sie w barierki na zakretach a w czasie deszczu wode lejaca sie na glowe z dziurawych ,,harmonijek"-w gruncie rzeczy to smutne,ze moj synek tego nie zazna. Ach jo-westchnal krecik.
grzechuu - Pon Sty 26, 2009 8:46 pm

turecki napisał/a:
Po raz ostatni liniowo Ikarusy wyjadą na trasy w tym tygodniu i choć wydaje się to niemożliwe znikną jak jelcze m11 w grudniu.Sam byłem mocno zdziwiony gdy jednego dnia widziałem 2461 na 148 ,a następnego już tylko ...inne pojazdy.Dziś Ikarusy biegały m.in na 127,148 i 189,a już w poniedziałek ich nie będzie.

A wiadomo na jakich liniach jeszcze do końca tygodnia będą?

Matti - Pon Sty 26, 2009 9:05 pm

Ostatnia podróż Ikarusa, wczoraj po południu na tle Zatoki Gdańskiej.



Niestety nie najlepsza jakość zdjęcia, ale lepsze to niż nic, w każdym razie podróż wspominam miło, mimo, że do końca trasy nie dotrwałem z braku czasu, wysiadłem przy bramie Żuławskiej, a to jega pełna trasa:

Przymorze SKM - trasą linii 139 do Oliwy PKP - Piastowska - Kapliczna - Bitwy Pod Płowcami - Sopot ul. Grunwaldzka - Sopot Kamienny Potok SKM - Os. Przylesie - 23 Marca - Armii Krajowej - Reja - Oliwa - al. Grunwaldzka - Jaśkowa Dolina - Migowo - Rakoczego - Chełm - zjazd Pohulanką w dół - Nowe Ogrody - Podwale Przedmiejskie - GZNF - Wiślinka - Sobieszewo - Olszynka (178/578) - Olszyńska (123, dawne 131) - Orunia Gościnna - Pruszcz Gdański (dawne 132) - Targ Sienny.

Nie jestem pewien czy nie zrezygnowano z Pruszcza, bo było już późno.

Jeśli chodzi o trasy Ikarusa w tym tygodniu, być może 129, ale najlepiej zadzwonić do ZKM czy ZTM i powinni pomóc.

wodnik88 - Wto Sty 27, 2009 10:41 am

Wczoraj przgubowiec jeździł na 162 lub 164. Nie widziałem dokładnie.
turecki - Wto Sty 27, 2009 10:42 am

http://www.zkm.pl/visualsys/indexht.php?index=388 tu info dla tych,którzy ikarków mają już dość. Bezpłatny dojazd autobusem i tramwajem o ile się nie zmieniło.Trochę to pachnie prl-em,ale jeśli uroczyście żegnamy stare to i nowe warto powitać! :^^ A dla szukających ikarusa na trasie-dziś linia 199 brygada 5
grzechuu - Wto Sty 27, 2009 1:12 pm

Dzięki za cynki :) Kilka minut temu na 162 jechał.

[Ale wyjść na foto lub się przejechać to mogę dopiero w czwartek/piątek niestety, może jeszcze na Jaśkowej coś będzie jeździło.]

TOMB - Pon Lut 02, 2009 2:39 pm
Temat postu: Ikarusy na trasie 148
W piątek 30 stycznia jechałem rano do pracy linią 148 na Żabiankę. Na końcowym przystanku pod Skm-ką spotkały się dwa Ikarusy - przegubowy który jechałem i "krótki". Wiedziałem że to już jedne z ostatnich kursowych przejazdów i korzystając z tego że miałem aparat zrobiłem zdjęcia. Szkoda tylko że było jeszcze ciemno, ale przynajmniej trochę nastrojowo. Od popołudnia już tylko nowe autobusy widziałem na linii.
TOMB - Pon Lut 02, 2009 5:34 pm
Temat postu: cd
A może ma ktoś zdjęcia z ostatniego przejazdu liniowego Ikarusa spod dworca we Wrzeszczu z soboty?
Dostojny Wieśniak - Pon Lut 02, 2009 9:33 pm

TOMB napisał/a:
ale przynajmniej trochę nastrojowo.

Ikarusy znikające w mroku... :hihi:

wirt-gda - Wto Lut 03, 2009 2:51 pm
Temat postu: kilka fotek
Pożegnanie z Ikarusami
grzechuu - Wto Lut 03, 2009 3:40 pm
Temat postu: Re: kilka fotek
wirt-gda napisał/a:
Pożegnanie z Ikarusami

nooo, moja ręka w całej okazałości!

a tu od kosycarza http://kfp.pl/page,propoz...USEM,index.html

no i ja 3 swoje na sąsiednim forum też wkleiłem, ale nie ma czym się chwalić
http://wolneforumgdansk.p...p?p=10365#10365

ktoś jeszcze ma z krótkiego Ikarusa, to niech da znać ;)

TOMB - Czw Cze 04, 2009 12:08 am
Temat postu: Bilet dopłaty
Z okazji podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w Gdańsku, pojawiły się ciekawe bilety dopłaty z "ogórkiem" w tle. Ciekawe jest to że po dokładniejszym przyjrzeniu się nie zauważyłem drzwi dla pasażerów w prezentowanym autobusie. A może to wersja na Anglię i drzwi są z drugiej strony? :hihi:
feyg - Czw Cze 04, 2009 12:22 am
Temat postu: Re: Bilet dopłaty
TOMB napisał/a:
to wersja na Anglię i drzwi są z drugiej strony? :hihi:

Nie zdjęcie jest odrócone :hihi:

Chris - Czw Cze 04, 2009 3:15 pm

Za słaba jakość tego zdjęcia, ale wydaje mi się, że mylicie drzwi od kabiny kierowcy z drzwiami dla pasażerow ;)
TOMB - Czw Cze 04, 2009 5:21 pm
Temat postu: autobus i tramwaj
Nie... po prostu ewidentnie zdjęcie na bilecie jest odwrócone. Poniżej już nowy bilet. Coraz bardziej mi się podobają te nowe. Pewnie wiecie jaki to tramwaj?
pumeks - Czw Cze 04, 2009 8:09 pm
Temat postu: Re: autobus i tramwaj
TOMB napisał/a:
Pewnie wiecie jaki to tramwaj?

Ja nie wiem, ale chyba podobny do tego:

feyg - Czw Cze 04, 2009 9:24 pm
Temat postu: Re: autobus i tramwaj
pumeks napisał/a:
TOMB napisał/a:
Pewnie wiecie jaki to tramwaj?

Ja nie wiem, ale chyba podobny do tego:

Raczej do tego:


źródło

Chris - Pią Cze 05, 2009 12:33 am

TOMB napisał/a:
Nie... po prostu ewidentnie zdjęcie na bilecie jest odwrócone. Poniżej już nowy bilet. Coraz bardziej mi się podobają te nowe. Pewnie wiecie jaki to tramwaj?


A mnie wręcz przeciwne. Dla nas jest oczywiste, że są to bilety na komunikację miejską, ale już widzę turystów pytających czy ma Pan/i również bilet z autobusem, bo tym tylko tramwajem mogę jechać, taaa?

danziger - Pią Cze 05, 2009 7:31 am

Chris napisał/a:
już widzę turystów pytających czy ma Pan/i również bilet z autobusem, bo tym tylko tramwajem mogę jechać, taaa?

Z pewnością. :hihi:
Mało tego. Jak gość będzie miał bilet z "ogórkiem", to do Solarisa nie wsiądzie, bo pomyśli, że ma bilet tylko na stare Jelcze. :hihi:

feyg - Pią Cze 05, 2009 7:35 pm

Zdjęcie tramwaju z biletu również jest lustrzanym odbiciem oryginału, uwagę na to zwrócił mi jeden ze znanych forumowiczów, za co Mu w tym miejscu dziękuję :wink:


TOMB - Sob Cze 06, 2009 11:20 am
Temat postu: Tramwaj 222
Nie jestem aż takim specjalistą w temacie, ale dziwny ten tramwaj. Na boku ma prawie na pewno herb Gdańska a i napis nad oknami (mimo że nieczytelny) przypomina te z gdańskich tramwajów, to jednak budzi niepokój 8O ten numer.... Numeracja gdańskich linii z tego co pamiętam miała miejsce dość późno (chodzi mi o numery linii na tramwajach), ale takiego wysokiego numeru chyba nigdy żadna nie miała.
TOMB - Sob Cze 06, 2009 11:24 am
Temat postu: ???
Otworzyłem to zdjęcie na oryginalnej stronie i tym bardziej jestem zdziwiony bo to na pewno jest Gdańsk.
Sabaoth - Sob Cze 06, 2009 4:26 pm

Zdjęcie tego tramwaju z numerem bocznym 272 zostało wykonane w Gdańsku vis a vis budynku dawnej Komendantury / siedziby Wysokiego Komisarza / budynku Żaka :hihi:

Ja myślę, że to była po prostu jakaś awaria "wyświetlacza". Możliwe, że zdjęcie wykonano w czasie wojny i nazwę docelową widoczną na wszystkich innych zdjęciach (z wyjątkiem nr 302) zastąpiono powtórzonym numerem linii żeby utrudnić życie szpiegom i dywersantom. Bo numer linii wyświetlany był na wyświetlaczach bocznych, na centralnym wyświetlano nazwę docelową. Ale to tylko takie moje domysły.

P.S. Zwróćcie uwagę, że tramwaj numer 304 ma źle przestawione numery linii, na jednym wyświetlaczu jest 2, na drugim 1. Obie linie kursowały na prawie tej samej trasie (1 kończyła bieg wcześniej, 2 dojeżdżała do Oliwy).

pawel.45 - Nie Cze 07, 2009 8:09 pm

Sabaoth napisał/a:
...P.S. Zwróćcie uwagę, że tramwaj numer 304 ma źle przestawione numery linii, na jednym wyświetlaczu jest 2, na drugim 1. Obie linie kursowały na prawie tej samej trasie...


a tramwaj nr 272 na bocznym wyświetlaczu (tym widocznym z lewego boku wozu) ma numer linii 0.
Numery na wyświetlaczu czołowym raczej nie miały wprowadzać w błąd szpiegów, czy dywersantów - pojawiły się moim zdaniem wskutek awarii lub niechlujstwa motorniczego - bo chyba nie byl to sabotaż z jego strony.

Sabaoth - Nie Cze 07, 2009 10:17 pm

Z tymi szpiegami i dywersantami oczywiście żartowałem. Przestawienie numerów i nazwy docelowej na wyświetlaczach należało do zadań motorniczego, błędy na wyświetlaczach powstawały z jego winy. Jeszcze całkiem niedawno, przed wprowadzeniem wyświetlaczy elektronicznych motorniczy na końcu trasy zmieniał tablicę na czole składu lub przekręcał specjalny mechanizm obracający tablicę. Później obracał tylko strszałkę wskazującą kierunek jazdy. Zastanawia mnie tylko inna rzecz, otóż na tablicy głównego wyświetlacza były umieszczone nazwy stacji końcowych, skąd zatem wzięła się tam tablica z dwójkami?

Tramwaj przedstawiony na poniższym zdjęciu kurował na liniach nr 1 i 2, odpowiedni numer linii pokazywano obracając "wyświetlacz". Obracana tablica pokazywała kierunek jazdy.

TOMB - Pon Cze 08, 2009 8:30 pm

A więc niechlujstwo nie jest zarezerwowane tylko naszym czasom... :hihi:
A tak poważnie to przychodzi mi do głowy jeszcze jedna możliwość. Mógł to być np. przejazd techniczny i motorniczy celowo ustawił numer nie kojarzący się z żadną funkcjonującą linią.

Strassenbahner - Sob Cze 27, 2009 7:45 pm

Sabaoth napisał/a:
Z tymi szpiegami i dywersantami oczywiście żartowałem. Przestawienie numerów i nazwy docelowej na wyświetlaczach należało do zadań motorniczego, błędy na wyświetlaczach powstawały z jego winy. Jeszcze całkiem niedawno, przed wprowadzeniem wyświetlaczy elektronicznych motorniczy na końcu trasy zmieniał tablicę na czole składu lub przekręcał specjalny mechanizm obracający tablicę. Później obracał tylko strszałkę wskazującą kierunek jazdy. Zastanawia mnie tylko inna rzecz, otóż na tablicy głównego wyświetlacza były umieszczone nazwy stacji końcowych, skąd zatem wzięła się tam tablica z dwójkami?

Tramwaj przedstawiony na poniższym zdjęciu kurował na liniach nr 1 i 2, odpowiedni numer linii pokazywano obracając "wyświetlacz". Obracana tablica pokazywała kierunek jazdy.


Drogi Saboath to zdjęcie to nic dziwnego. To normalny układ dla oznakowania wagonów z zajezdni Am Friedenschluss (dziś Wrzeszcz) Wagony obsługiwały linie nr 1 i 2, a zmiana linii odbywała się nieraz w Centrum przed Kohlenmarkt. Wagony miały przygotowany układ numerów i nazw krańców. W dodatku były podświetlane. Po wojnie bywało już z tym różnie ...

Strassenbahner - Sob Cze 27, 2009 7:56 pm

pawel.45 napisał/a:
Sabaoth napisał/a:
...P.S. Zwróćcie uwagę, że tramwaj numer 304 ma źle przestawione numery linii, na jednym wyświetlaczu jest 2, na drugim 1. Obie linie kursowały na prawie tej samej trasie...


a tramwaj nr 272 na bocznym wyświetlaczu (tym widocznym z lewego boku wozu) ma numer linii 0.
Numery na wyświetlaczu czołowym raczej nie miały wprowadzać w błąd szpiegów, czy dywersantów - pojawiły się moim zdaniem wskutek awarii lub niechlujstwa motorniczego - bo chyba nie byl to sabotaż z jego strony.


To ciekawe zdjęcie wagonu 272 z numeracją wielokrotnej 2-ki to pewien rarytas historyczny !!! Wagony serii 269-274 zwane "Ringami" stacjonowały w zajezdni Weidengasse (która nie obsługiwała linii nr 2). Na tym zdjęciu jako wagon rezerwowy na zadaniu z zajezdni Am Friedenschluss. Brak na taśmie napisów spowodował Ersatz jakich nie mało możemy zaobserwować i dzisiaj :skolowany:

Sabaoth - Sob Cze 27, 2009 10:41 pm

Strassenbahner napisał/a:
Sabaoth napisał/a:
Z tymi szpiegami i dywersantami oczywiście żartowałem. Przestawienie numerów i nazwy docelowej na wyświetlaczach należało do zadań motorniczego, błędy na wyświetlaczach powstawały z jego winy. Jeszcze całkiem niedawno, przed wprowadzeniem wyświetlaczy elektronicznych motorniczy na końcu trasy zmieniał tablicę na czole składu lub przekręcał specjalny mechanizm obracający tablicę. Później obracał tylko strszałkę wskazującą kierunek jazdy. Zastanawia mnie tylko inna rzecz, otóż na tablicy głównego wyświetlacza były umieszczone nazwy stacji końcowych, skąd zatem wzięła się tam tablica z dwójkami?

Tramwaj przedstawiony na poniższym zdjęciu kurował na liniach nr 1 i 2, odpowiedni numer linii pokazywano obracając "wyświetlacz". Obracana tablica pokazywała kierunek jazdy.


Drogi Saboath to zdjęcie to nic dziwnego. To normalny układ dla oznakowania wagonów z zajezdni Am Friedenschluss (dziś Wrzeszcz) Wagony obsługiwały linie nr 1 i 2, a zmiana linii odbywała się nieraz w Centrum przed Kohlenmarkt. Wagony miały przygotowany układ numerów i nazw krańców. W dodatku były podświetlane. Po wojnie bywało już z tym różnie ...

Dokładnie to napisałem, nawet to zacytowałeś :mrgreen:

rev - Nie Cze 28, 2009 11:49 am

Strassenbahner napisał/a:
To ciekawe zdjęcie wagonu 272 z numeracją wielokrotnej 2-ki to pewien rarytas historyczny !!!


Na przedostatnim przystanku przed pętlą "Kohlenmarkt" motorniczy po prostu przewija tąśmociąg aby wskazać następny kraniec linii 2, tj. Oliva. "O" w prawym okienku, to nic innego niż litera "O" ..liva. Numery linii i nazwy krańców były na jednej taśmie.

schiewenhorst - Sob Wrz 12, 2015 12:17 am

Witam speców od komunikacji i mam prośbę o pomoc. W wydanym w 1939 r. przez Macierz Szkolną przewodniku po Gdańsku w zamieszczonym tam wykazie linii autobusowych jest:
- linia nr 6 - Danzig - Bohnsack
- linia nr 7 - Danzig - Stutthof (przez Bohnsac).
Widziałem ostatnio zdjęcie autobusu z tablicą Danzig - Bohnsack, który miał oznaczenie linii 7 a nie 6 jak podaje przewodnik. Czy ktoś może mi pomóc ustalić gdzie jest błąd? A może była zmiana numeracji linii autobusowych ? Zdjęcie pochodzi na pewno z wcześniejszego okresu niż rok 1939. I jeszcze jedno pytanie - czy w WMG używano autobusów Saurer ? Jeśli tak, to jakich modeli?
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam, Maciek

KrzySad - Pon Sty 01, 2018 1:04 am

Pytania do znawców: 1. Czy kiedy linia 112 kursowała tylko do Sobieszewa do 1973 zanim włączono Wyspę Sobieszewską do Gdańska to ta linia konczyła bieg na pętli przed wjazdem na prom czy autobus wjezdzał na prom i tam konczył bieg na pętli Sobieszewo? 2. Kiedy mogła zostać uruchomiona linia 130 która kursowała z Górek Wschodnich przez Sobieszewo i Świbno do Przegaliny? Bo w przewodniku Trójmiasta z 1970 roku jest podane że ta linia właśnie w takiej relacji kursowała i kiedy mogła być zlikwidowana? Czy w momencie przedłużenia linii 112 do Przegaliny. Liczę na waszą pomoc...
schiewenhorst - Pon Sty 01, 2018 12:09 pm

Na razie do pyt. nr 1 - 112 kończył swój bieg na pętli przed wyspą, nie przepływał promem. Na samej wyspie kursował autobus linii 130. Przy okazji warto wspomnieć jeszcze o jednej linii, która łączyła centrum Gdańska z Wyspą Sobieszewską , czyli linia 181. Kursowała z Gdańska do Przegaliny ale przez Błotnik nie Sobieszewo. Na wyspę autobus tej linii wjeżdżał przez most nad śluzą w Przegalinie i kończył bieg na funkcjonującej do dzisiaj pętli autobusowej w Przegalinie.
Co do pyt. nr 2 - muszę pogrzebać w swoich notatkach może znajdę dokładne informacje.
pozdrawiam, Maciek

KrzySad - Pon Sty 01, 2018 4:38 pm

Także można powiedzieć że linia 130 była typowo pozamiejską bo w żadnym z planów Gdańska PPWK nie było jej w spisie tylko w przewodniku. A poza tym do Przegaliny i Świbna jezdziła kolej wąskotorowa GKW lub ŻKW i konczyła się na prawym brzegu Wisły w Świbnie...
seestrasse - Sob Sty 06, 2018 10:51 pm

KrzySad napisał/a:
kolej wąskotorowa GKW lub ŻKW

GKD - Gdańskie Koleje Dojazdowe :)

KrzySad - Nie Wrz 15, 2019 9:46 pm

Pytanie do znawców którzy pamiętają lata dziewięćdziesiąte (1994-1996): Autobusy linii prywatnych 2,164,176 miały swój przystanek początkowy przy Dworcu Głównym. Jaki tabor mógł kursować na tych liniach i czy linia 164 kursowała przez Bogatkę, Trzcinisko, Błotnik do Cedr Wielkich? Z tego co słyszałem że te linie miały ograniczoną liczbę przystanków. Liczę na waszą pomoc...
KRZYSAD91 - Sro Gru 09, 2020 5:28 pm

Czy ktoś z Was pamięta jak często w latach dziewięćdziesiątych w godzinach szczytu (co ile minut) mogły kursować linie autobusowe 117,122,124,127,139,143,148,179,183,188 bo z tego co wiem to 169 i 171 co 30 minut a powyższe? Które linie w tamtym okresie w Gdańsku jeździły najczęściej? Bo wiem że wszystkie linie tramwajowe kursowały w szczycie co 10 minut...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group