Dawny Gdańsk

Nazwy - Gdańskie nazwy na świecie

Sabaoth - Nie Maj 28, 2006 8:49 am
Temat postu: Gdańskie nazwy na świecie
Planując niedzielną wycieczkę trafiłem w mojej okolicy na Pommern :mrgreen:
Sbigneus - Nie Kwi 08, 2007 11:50 am

Czy wiecie że w Zawierciu jest ulica Obrońców Poczty Gdańskiej
Pepo - Nie Kwi 08, 2007 1:34 pm

już wiem(y) :mrgreen: [/center]
Sabaoth - Nie Kwi 08, 2007 3:01 pm

Cytat:
ulica Obrońców Poczty Gdańskiej

to brzmi zupełnie jak ul. Obrońców Monte Cassino :hihi:

gargoyle dfl - Nie Kwi 08, 2007 5:07 pm

A w Manchester jest ulica"Dantzig"
Sbigneus - Wto Kwi 17, 2007 10:07 pm

A czy wiecie ,że w mieście TROPPENKAMP w Niemczech jest ilica DANZIGER :co_jest:
Sbigneus - Wto Kwi 17, 2007 10:14 pm

Gdzie mogę znależć wykaz ulic o nazwie Gdańsk w Polsce.
seestrasse - Wto Kwi 17, 2007 10:19 pm

może tutaj? :wink:
rispetto - Sro Kwi 18, 2007 1:28 pm

kiedyś chyba sam wypisałem na tym forum "gdańskie" nazwy ulic z Berlina i kolic. Było tego całkiem sporo
danziger - Czw Kwi 19, 2007 6:14 am

Trochę jest też :arrow: tu

Edit po długim czasie: Dziwne link prowadził do artykułu w ARz. Artykuł nie istnieje, a link przekierowuje na WFG... :hmmm:

Westpreussen - Sro Sie 27, 2008 11:55 pm

Dzisiaj "latając" po kartkach atlasu geograficznego Times'a znalazłem taka ciekawostkę: mianowicie niemiecki odpowiednik Gdańska - Danzig, znajduje się w Północnej Dakocie w Stanach Zjednoczonych. Jest to miasto lub wieś (tego pewien nie jestem) jadąc z miasta Bismarck do Ashley przez Moffit, Braddock, Napoleon, Burnstad, Wishek i Danzig. Szukałem jeszcze czy gdzies może na świecie istnieje coś o nazwie Gdańsk czy Danzig - niestety nie znalazłem

Znalazłem tylko trzy nazwy ulic Gdańska w języku niemieckim i ich odpowiedniki w języku polskim z 1940 roku których nigdzie nie ma zapisanych w necie ale o tym w innym dziale :-)

gargoyle dfl - Czw Sie 28, 2008 3:38 am

w AR pisali o tym juz kilka lat temu ale teraz nie moge tego znalezc ,czyzby zaszly jakies zmiany?
Westpreussen - Czw Sie 28, 2008 9:41 am

gargoyle dfl napisał/a:
w AR pisali o tym juz kilka lat temu ale teraz nie moge tego znalezc ,czyzby zaszly jakies zmiany?


Trudno powiedzieć czy zaszły jakies zmiany. Pewnie tylko takie że małych wsi lub mieścin nie narzucają już teraz na mapy. Ten atlas Times'a gdzie znalazłem Danzig w Północnej Dakocie był wydania brytyjskiego z roku 1992. Natomiast mam też atlas geograficzny z 1999 roku Reader's Digest również wydania brytyjskiego i tam już niestety owego Danzig'a nie ma. Nie wiem czym się kierują wydawcy lub tez osoby nakładające miasta, wsie, mieścinki i takie tam inne sprawy geograficzne w całym tego słowa znaczeniu na mapę.

Fenix - Czw Sie 28, 2008 10:08 am

wszystko zależy od skali mapy :wink: .
Westpreussen - Czw Sie 28, 2008 11:23 am

Fenix napisał/a:
wszystko zależy od skali mapy :wink: .


Dokładnie - no nie pomyślałem hehe :D

gargoyle dfl - Czw Sie 28, 2008 2:33 pm

mialem na mysli zmiany w AR!
danziger - Pon Wrz 01, 2008 9:35 am

Zgadza się Gargoyle - patrz mój post wyżej. Ale dlaczego ten artykuł skasowano, musiałbyś spytać Grüna.
gargoyle dfl - Wto Wrz 02, 2008 12:15 am

a tam tyle info juz bylo...
no coz ...

discus - Pon Gru 15, 2014 11:08 am

Prawdopodobnie uroczyste nadanie nowej nazwy ulicy :D

Źródło.

Adamdownunder - Pią Lis 24, 2017 11:29 pm

Takich nazw to zbyt często u siebie nie widzę :brake: , no ale dla zadowolenia oka to dzisiaj rano się jedna trafiła w środkowo-zachodniej dzielnicy Sydney. :co_jest:
tadter - Pią Sty 05, 2018 9:27 am

Hi,
ja mieszkam na ulicy "Monachijskiej" (Muenchener Strasse) a z balkonu widze sasiednia ulice, ktora nazywa sie - no jak myslicie????
Oczywiscie "Danziger Strasse" (ul. Gdanska)!!!
Mieszkam w Kerpen kolo Kolonii (Niemcy).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group