Dawny Gdańsk

Projekt "Dolny Wrzeszcz" - C. Schießstand Saspe (Strzelnica na Zaspie)

Jarek z Wrzeszcza - Czw Kwi 20, 2006 12:27 pm
Temat postu: C. Schießstand Saspe (Strzelnica na Zaspie)
Jak w temacie.
kurkins - Nie Maj 07, 2006 6:50 pm

Mam prośbę do was. Byście podali mi adres tej strzelnicy na Zaspie ?
I czy może ktoś wie czym tam sie strzela :)

Pepo - Nie Maj 07, 2006 6:59 pm

...ale tej strzelnicy już nie ma :mrgreen: Jedyna, jaka istnieje dotąd w pobliżu (choć też już nieużywana) to ta znajdująca się przy ul. Uczniowskiej, lecz jest to wybitnie już powojenna.
Sabaoth - Nie Maj 07, 2006 7:01 pm

Czy ta strzelnica miała adres to nie wiem ale według mapy można dosyć łatwo zlokalizować jej położenie :^^
beaviso - Sro Maj 10, 2006 4:12 pm

Zapraszam na teren ograniczony punktami:
- parking strzeżony u wlotu ulicy Żwirki i Wigury
- blok przy ulicy Ciołkowskiego 7
- blok przy ulicy Burzyńskiego 6
- Dom Kombatanta na Zaspie-Rozstajach

Gdy będziesz tam strzelał - omijaj proszę mnie, moją rodzinę i znajomych :mrgreen:

Makabunda - Sob Maj 13, 2006 7:39 am

Siegnij do innego wątku a zobaczysz, że beaviso ma rację
pumeks - Czw Lut 24, 2011 11:30 am

We wspomnieniach Johannesa Lachmunda można odnaleźć takie zdjęcia. Nie miałem na razie czasu, by "wgryźć się" w tekst i potwierdzić, że faktycznie dotyczą one strzelnicy na Zaspie.
PiotrMarz - Pon Gru 19, 2011 7:36 pm

Jeśli chodzi o czynne strzelnice na Zaspie to raczej ich nie ma :D .
Natomiast oprócz "Starej strzelnicy" na Zaspie istniały na pewno jeszcze dwie inne:
1. strzelnica sportowa SKEET w okolicy przystanku SKM Gdańsk Lotnisko (chyba w miejscu dzisiejszych ogródków działkowych przy torach) i jeśli dobrze pamiętam była tam też sylwetka biegnącego dzika,
2. mała strzelnica zlokalizowana nieopodal dzisiejszej pętli tramwajowej na Zaspie (prostopadły nasyp strzelnicy wyraźnie widoczny jest na radzieckiej mapie wojskowej, na którą naniosłem lokalizację)
O ile ta pierwsza funkcjonowała jeszcze do końca lat 60-tych ta druga już w tym okresie nie była użytkowana, a pociski znajdowane przez nas w nasypie były mocno skorodowane.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group