Dawny Gdańsk

Projekt "Dolny Wrzeszcz" - 3. Staatliche Frauenklinik [Storchenhaus] (Szpital Kliniczny

Jarek z Wrzeszcza - Czw Kwi 20, 2006 11:07 am
Temat postu: 3. Staatliche Frauenklinik [Storchenhaus] (Szpital Kliniczny
Jak w temacie.
lupi - Nie Gru 07, 2008 12:21 am

Najlepsza klinika przed II WŚ w tej części Europy do której przyjeżdżały dobrze sytuowane panie z Polski, a także ze Szwecji.
I ja się też tutaj urodziłem, ale już po wojnie.

Pepo - Nie Gru 07, 2008 4:37 pm

lupi napisał/a:
Najlepsza klinika przed II WŚ w tej części Europy do której przyjeżdżały dobrze sytuowane panie z Polski, a także ze Szwecji.


...że była to z jedna z nowocześniejszych klinik przed I wojną światową na terenie ówczesnych Niemiec (w domyśle można założyć, że tym samym w rejonie - powiedzmy ostrożnie - środkowej Europy) to wiem. Pytanie tylko, czy ten "standard" utrzymał się przez następne ponad dwadzieścia lat? Nie udało mi się dotrzeć do żadnych informacji na ten temat. Jeśli masz takowe, podziel się nimi. Jestem okropnie ciekawy. A temat Szwedek to w ogóle :wink: ....

lupi - Nie Mar 08, 2009 9:28 pm

Pytanie tylko, czy ten "standard" utrzymał się przez następne ponad dwadzieścia lat? Nie udało mi się dotrzeć do żadnych informacji na ten temat. Jeśli masz takowe, podziel się nimi. Jestem okropnie ciekawy. A temat Szwedek to w ogóle :wink: ....[/quote]
Nie pamiętam kto dokładnie o tym wspominał. Na pewno kilka osób.

Marcinosso - Wto Gru 22, 2009 7:59 pm

Lata 30e
mce - Wto Maj 04, 2010 2:30 pm

Najnowsza zdobycz, bez obiegu, ale opisane po niemiecku "...na pamiątkę 21.09.1918"
PDW jak zwykle niech sprawdzi skrzynkę :)

Jarek z Wrzeszcza - Wto Maj 04, 2010 7:56 pm

U PDW znów wielka radość! :==
pumeks - Sro Wrz 13, 2017 8:30 am

Szpital na Klinicznej wystawiony na sprzedaż
Trzeba się pospieszyć z fotografowaniem, zanim go zburzą :hmm:

Miro - Pią Lis 03, 2017 6:28 pm

Znalazłem takie ujęcie szpitala "Storchenhaus".

Miro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group