Dawny Gdańsk

Errata - Architektoniczne pomysły

roland - Wto Lut 21, 2006 9:10 pm
Temat postu: Architektoniczne pomysły
Bardzo się dziwimy powojennym pomysłom naszych architektów.
Przedstawiam Wam kilka kwiatków niemieckich architektów z roku 1928.
Zostawiłem opisy pod zdjeciami zamiast komentarza.
Reprodukcje pochodzą z książki: Danzig Am Scheidewege, autor Otto Kloeppel

Pietrucha - Wto Lut 21, 2006 9:41 pm

kiedyś te rysunki były w 30 dni. Widać juz wtedy ludzie zaczeli tracić poczycie estetyki, z resztą w Gdańsku przed 1945 rokiem powstało troche zbliżonych wygladem budynków bez wyrazu, choćby te budowane przez firmę Hoffmanna
Sabaoth - Wto Lut 21, 2006 10:01 pm

Pietrucha napisał/a:
...te budowane przez firmę Hoffmanna

A czego Ty byś sie spodziewał po domach z fundacji Abegga? Co innego zabudowa i przebudowa historycznego centrum, a co innego osiedla mieszkaniowe dla ubogich na przedmieściach.

danziger - Wto Lut 21, 2006 10:19 pm

Pietrucha napisał/a:
kiedyś te rysunki były w 30 dni.

Ale nie wszystkie chyba :hmmm:

parker - Wto Lut 21, 2006 10:28 pm

Ach, ci okropni architekci :hihi:
Pietrucha - Wto Lut 21, 2006 10:41 pm

Cytat:
Co innego zabudowa i przebudowa historycznego centrum, a co innego osiedla mieszkaniowe dla ubogich na przedmieściach.


Racja, ale ja pisałem z myślą o ogólnym spaczniu "zmysłu estetyki"

Cytat:
Ale nie wszystkie chyba


a nie pamiętam, mozliwe, teraz nie mam pod ręką tego numeru wiec nie mam jak sprawdzić

jahrek - Wto Lut 21, 2006 10:41 pm

Bram_zul3.jpg. ...projekt ohydny, wiadomo, ale podpis daje do myślenia... "monumentalny wjazd do starego miasta"... o takiej nobilitacji Brama Zulawska moze dzis tylko marzyc.... :II
Mikołaj - Sro Mar 01, 2006 12:48 pm

Cytat:
Danzig Am Scheidewege, autor Otto Kloeppel

książeczka wciąż do kupienia za 12 zł w Antykwariacie na Piwnej

tobocian - Sro Paź 21, 2009 1:34 pm

Kol.łupaszko jakiś politycznie podejrzany jesteś...co post to polityka...hmmm...wylewaj żółć gdzie indziej moze plisss... :hmm:
Sabaoth - Sro Paź 21, 2009 4:59 pm

łupaszko napisał/a:
Gdyby w latch 50 rządziła KLD-PO to te chore pomysły powyżej byłby zrealizowane.A czym się od różnią od tych chorych i na szczęście niezrealizowanych pomysłów zabudowania, te niestety obecnie zrealizowane chore pomysły na Długim Pobrzeżu,na Rybackim Pobrzeżu,czy na Szafarni.Albo obecna chora koncepcja odbudowy Wyspy Spirzchów?Po blisko ponad 20 letnich rządach "różowego "układu z pewnością będzie można powiedzieć "był sobie Gdańsk". Oni do tego doprowadzą. :oops:

Może wyjaśnij dokładniej, co masz na myśli pisząc "chore" pomysły zabudowy Długiego Pobrzeża, Rybackiego Pobrzeża i Wyspy Spichrzów. To są różne projekty, jedne lepsze, inne gorsze. A wrzucanie wszystkiego do jednego worka z napisem polityka może skończyć się ostrzeżeniem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group