Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Byłem w Gdańsku!!!

Zoppoter - Pon Wrz 12, 2005 9:53 am
Temat postu: Byłem w Gdańsku!!!
Wczoraj byłem. To nie lada wydarzenie w moim przypadku.

Widziałem odnowiona fasade zbrojowni. Czy fugi miedzy cegłami zamalowane na czerwony kolor tak jak cegły to jest tak jak powinno być?

Widziałem Halę Targową. Pisałem juz w stosownym wątku, że zachwyciła mnie finezja stalowej konstruckcji.

No i pierwszy raz w zyciu byłem w... Patisonie. Sikac mi sie chciało, a tam jest ogólnodostępna toaleta.

Grün - Pon Wrz 12, 2005 10:01 am

:== :== :==
Napisz dokładnie gdzie stałeś to postawimy obeliks :)

Co do fasady Zbrojowni to tak właśnie były malowane ceglane budynki w czasach, kiedy powstała.

Co do Patisona, to myślę, że użyłeś go zgodnie z przeznaczeniem :)

Zoppoter - Pon Wrz 12, 2005 10:07 am

Grün napisał/a:
:== :== :==
Napisz dokładnie gdzie stałeś to postawimy obeliks :)


Samochód zaparkowałem na Węglowym... Czy tam ktos kiedyś ustali jakis porządek parkowania? Bo tam zawsze te auta sa tak chaotycznie poparkowane, że ja nie wiem jak właściwie powinienem zaparkować...

Jako jednostka ludzka wraz z żoną nie stałem, tylko łaziłem...

Grün napisał/a:

Co do Patisona, to myślę, że użyłeś go zgodnie z przeznaczeniem :)


Wraz z żoną na dodatek.

Aha, naprzeciw archologicznej dziury przed "NOTem" spozyliśmy w knajpce gdańska zupe rybną. Nie wiem, czy ona gdańska z tradycji czy to tylko chwytliwa nazwa, ale mogłaby byc bardziej gęsta i ostra...

Grün - Pon Wrz 12, 2005 10:12 am

No wiesz - zawsze można trasę dostojnego spaceru wyróżnić innym kolorem kostki brukowej a w miejscach postojów wmurować marmurowe tablicę z opisem...
Zoppoter - Pon Wrz 12, 2005 10:15 am

Grün napisał/a:
No wiesz - zawsze można trasę dostojnego spaceru wyróżnić innym kolorem kostki brukowej a w miejscach postojów wmurować marmurowe tablicę z opisem...


Aha... To moze następnym razem odbędę jakis dostojny spacer, bo ten wczorajszy to słabo dostojny był raczej... W trampkach. W dodatku nie wszędzie był bruk...

Sabaoth - Pon Wrz 12, 2005 10:21 am

:== tylko te trampki troche psuja powage spaceru.

A w temacie parkingu na Weglowym, ja tez miewam takie problemy jak Ty. Moze wynika to z naszego sporadycznego odwiedzania Gdanska. Ostatnio jak zaparkowalem w pierwszym rzedzie to po powrocie (pomimo, ze samochod nie zmienil miejsca postoju) parkowalem juz w rzedzie dwa i pol :^^

Zoppoter - Pon Wrz 12, 2005 10:30 am

Sabaoth napisał/a:

A w temacie parkingu na Weglowym, ja tez miewam takie problemy jak Ty. Moze wynika to z naszego sporadycznego odwiedzania Gdanska. Ostatnio jak zaparkowalem w pierwszym rzedzie to po powrocie (pomimo, ze samochod nie zmienil miejsca postoju) parkowalem juz w rzedzie dwa i pol :^^


Co gorsza może się okazać, że rząd dwa i pół nie jest przewidziany do wyjazdu z parkingu...

Grün - Pon Wrz 12, 2005 11:08 am

Trzebaby postawić płotki - samo narysowanie linii na podłodze nikogo nie zdyscyplinuje. Parkowanie okrakiem na dwóch miejscach, to zaczyna być narodowy sport Polaków. Co z tego, że się drugi nie zmieści - co go to obchodzi...
parker - Pon Wrz 12, 2005 11:14 am

Od razu widac, że nie jesteście "miejscowi" :mrgreen:
Ja tam nie miewam problemów z parkowaniem :hihi:

Zoppoter - Pon Wrz 12, 2005 11:16 am

parker napisał/a:
Od razu widac, że nie jesteście "miejscowi" :mrgreen:
Ja tam nie miewam problemów z parkowaniem :hihi:


Do bajzlu też się idzie przyzwyczaić... Jakkolwiek ja jednak wole porządek.

Na Targu Węglowym jest to o tyle deprymujące, że jak bym nie zaparkował, to zawsze będzie źle w odniesieniu do którejśtam grupy samochodów, co wiecej nie ma ustalonych żadnych zasad jak jest dobrze. Przeciez tam nawet taksówki bywaja ustawione na swoim postoju czasem ryjami do teatru, a czasem ryjami do Bramy Długoulicznej...

Corzano - Pon Wrz 12, 2005 11:17 am

parker napisał/a:
Ja tam nie miewam problemów z parkowaniem :hihi:

Ja też. :%

seestrasse - Pon Wrz 12, 2005 11:20 am

Corzano napisał/a:
parker napisał/a:
Ja tam nie miewam problemów z parkowaniem :hihi:

Ja też. :%


i ja :hiihihi:

Sabaoth - Pon Wrz 12, 2005 12:34 pm

parker napisał/a:
Ja tam nie miewam problemów z parkowaniem


Corzano napisał/a:
Ja też.


seestrasse napisał/a:
i ja


Bo problem dotyczy parkowania samochodow, a nie ROWEROW :%

Grün - Pon Wrz 12, 2005 12:37 pm

I to większych niż uno :^^
parker - Pon Wrz 12, 2005 12:51 pm

Cytat:
Bo problem dotyczy parkowania samochodow, a nie ROWEROW


ja nie jeżdżę ROWEREM :%

Cytat:
I to większych niż uno


jeśli już to "większych niż unochod" :mrgreen: zapominasz o Lanosie :wink:

Sabaoth - Pon Wrz 12, 2005 12:56 pm

Cytat:
ja nie jeżdżę ROWEREM

Przepraszam, mialem na mysli riksze :^^

wrangla - Pon Wrz 12, 2005 5:27 pm

parker napisał/a:
Ja tam nie miewam problemów z parkowaniem
Corzano napisał/a:
Ja też.
seestrasse napisał/a:
i ja

i ja... czy to rowerem, czy samochodem, którego długość jest powyzej przeciętnej
:mrgreen:

wrangla - Pon Wrz 12, 2005 5:28 pm

aaa...
gdyby nie Corzano w naszym damskim gronie... napisałabym, że kobiety lepiej parkują :hihi:

Grün - Pon Wrz 12, 2005 5:40 pm

To prawda... tylko ile to trwa... :% :hihi:
rispetto - Pon Wrz 12, 2005 6:03 pm

i nie każdemu udaje się przy tym zaparkować malucha lub czinklaka na trzech miejscach na raz :hihi:
Sabaoth - Pon Wrz 12, 2005 6:34 pm

OK! Ja wiem, że Wy nie macie problemów z parkowaniem, ale co z otoczeniem? Czy inni mogą wtedy normalnie zaparkować, a jeśli zaparkowali wcześniej, czy mogą wyjechać? :%
rispetto - Pon Wrz 12, 2005 7:10 pm

Właśnie dzisiaj pogoniłem taką blondi z miejsca parkingowego dla inwalidów przy OBI :evil: Znak 2x2 metry był faktycznie słabo widoczny :%
parker - Pon Wrz 12, 2005 7:21 pm

Proszę nie uogólniać, ja = Parker, kobieta i blondynka na dodatek, jestem doskonałym kierowcą i nie mam problemów z parkowaniem :wink:
"Wypadki" zdarzają mi się (ale bardzo rzadko) jedynie na dziurawych i pełnych korzeni leśnych drogach :wink: (nie, nie zabijam przy tym żadnych zwierzątek :mrgreen: )

rispetto - Pon Wrz 12, 2005 7:26 pm

Ja nie ogólniam :wink: Znam wiele kobiet, które są świetnymi kierowcami.
Corzano - Pon Wrz 12, 2005 7:55 pm

rispetto napisał/a:
Znam wiele kobiet, które są świetnymi kierowcami.

Ja tylko Parker. :P

rispetto - Pon Wrz 12, 2005 8:07 pm

no dobra - nie "wiele", tylko "parę" :hihi:
wrangla - Pon Wrz 12, 2005 8:16 pm

rispetto napisał/a:
no dobra - nie "wiele", tylko "parę" :hihi:
Teraz się nie wykręcaj.
:hihi:

rispetto - Pon Wrz 12, 2005 8:47 pm

Zaszalałem trochę, żeby mnie nie okrzyknięto MSzŚ (Męską szowinistyczną itd). Co to robi z ludzi poprawność polityczna :hihi:
Sabaoth - Nie Wrz 18, 2005 10:27 am

Wracając jeszcze do parkowania na Targu Węglowym, czy nie można, tak jak to było za głębokiej komuny, namalować linii wyznacających miejsca parkingowe?
parker - Nie Wrz 18, 2005 10:55 am

Nie, bo zaraz by się odezwali wszyscy zwolennicy "czystości", że to takie niehistoryczne, że szpeci, że nie współgra itd. :%
danziger - Nie Wrz 18, 2005 11:04 am

poza tym, jak widać na załączonym obrazku, takie linie wydatnie zmniejszają ilość miejsc parkingowych :hihi:
Mikołaj - Nie Wrz 18, 2005 11:06 am

namalowane też było głupawo, zobaczcie ile jest zakreskowanego pustego pola wewnątrz.
poza tym nikt nam nie będzie rysował, jak parkować mamy! :szabelka: (nie chodzi o matki :wink: )

Zoppoter - Nie Wrz 18, 2005 11:25 am

Mikołaj napisał/a:

poza tym nikt nam nie będzie rysował, jak parkować mamy! :szabelka: (nie chodzi o matki :wink: )



Otóż to własnie. Istnieje u nas mnóstwo parkingów z wyznaczonymi miejscami. Jak kierowcy sie do tego stosują możecie zobaczyć przy dowolnym cośtammarkecie. Szczególnie polecam parking koło "Klifa" w Orłowie... Parkowanie okrakiem na linii, pozostawianie między autami odległości zbyt duzych jak na potrzeby otwarcia drzwi i zbyt małych, żeby tam sie jeszcze jakies auto zmieściło, a zwłaszcza parkowanie skosem na miejscach wyznaczonych prostopadle do krawężnika...

Szlag mnie trafia, kiedy z powodu tego mamwdupizmu innych kierowców nie mam gdzie zaparkować, a jak jeszcze słysze narzekania, że na kursach jest "za duzo" manewrów, to aż mi sie scyzoryk otwiera w kieszeni. :evil:

seestrasse - Nie Wrz 18, 2005 12:29 pm

Zoppoter napisał/a:
mamwdupizmu

trudne słowo :hihi:

Sabaoth - Nie Wrz 18, 2005 12:43 pm

zoppoter napisał/a:
mamwdupizmu

Ja słyszałem łagodniejsze określenie "tumiwisizmu", ale ogólnie masz rację!

danziger napisał/a:
takie linie wydatnie zmniejszają ilość miejsc parkingowych

Ja mam odwrotne zdnanie na ten temat, pełen chaos na parkingu powoduje, że w końcu zostaje dużo niewykorzystanego miejsca. Ordnung moi drodzy, to jest to!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group