Dawny Gdańsk

Napisy - Restauracja na ul. Niwki 1

DarioB - Sob Sie 27, 2005 4:19 pm
Temat postu: Restauracja na ul. Niwki 1
Mam wrażenie że odkryłem nowy napisik i to na dodatek całkiem spory. Jednakże znając życie wolę się upewnić i spytać czy aby nie macie go już w swoich zasobach???? Bo jeśli nie to proszę o oklaski :) Bo napis jest calkiem całkiem spory. Niemieckiego nie znam więc mam problem z odczytaniem całej nazwy. Jednakże bez problemu idzie odczytać napis "RESTAURANT" potem wg mnie jest "zur FELDBLUME"

Lokalizacja: w Atlasie Gdańska - 96 BK 25.
Sądzę że bez problemu w księgach adresowych odnajdziecie tę restaurację i odczytacie jej pelną nazwę. Zainteresowanym podeślę fotki w max jakości.
A co do tej okolicy, to całkiem ciekawa zabudowa się w niej znajduje.

Mikołaj - Sob Sie 27, 2005 6:53 pm

Cytat:
Bo jeśli nie to proszę o oklaski

Należą się :== :==

Sabaoth - Sob Sie 27, 2005 8:50 pm

A ten "TWÓJ SKLEP MONOPOLOWY" jest extra :^^
pumeks - Wto Sty 30, 2018 6:07 pm

Tadam!

Źródło: FOTOPOLSKA

DarioB - Wto Sty 30, 2018 6:45 pm

Brawo TY!
pumeks - Wto Sty 30, 2018 8:24 pm

Eeee, to nie ja :???: Na Fotopolskę wrzucił to forumowicz który u nas chyba wcale się nie ujawnia, choć zagląda na FDG od lat :wink: http://forum.dawnygdansk....wprofile&u=2024
Miro - Wto Sty 30, 2018 9:16 pm

Rewelacja, jeżeli w czasie kiedy zrobiono to zdjęcie była numeracja co wydaje mi się raczej wątpliwe, to byłby to nr 11.

Miro

djjack - Sro Sty 31, 2018 8:10 am
Temat postu: Ansiedelung
Zaprezentowane zdjęcie pochodzi z pocztówki z 1903 roku. Drugim jej elementem jest takie ujęcie warsztatów artyleryjskich.


Miro - Sro Sty 31, 2018 8:15 am

Jacek druga część pocztòwki to kolejne bloki ul. Niwki, zbudowanych dla pracowników warsztatów.

Miro

djjack - Sro Sty 31, 2018 8:43 am

Miro napisał/a:
Jacek druga część pocztòwki to kolejne bloki ul. Niwki, zbudowanych dla pracowników warsztatów.

Miro


A - czyli nie same warsztaty, a domy (osada) dla pracowników warsztatów.
Dzięki za informację.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group