Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Bykom - stop!

Mikołaj - Czw Sie 11, 2005 6:02 pm
Temat postu: Bykom - stop!
Wprowadziłem modyfikację do podstawowego stylu modSilver, dzięki której można sprawdzać, czy posty nie zawierają błędów ortograficznych i literówek. Podczas wpisywania nowej wiadomości wystarczy kliknąć na przycisk "pisownia" i wszelkie błędy zostaną podkreślone na czerwono. Do tego samego służy przycisk
Można oczywiście uzupełniać bazę, bo nie wiedzieć czemu taki "rektór" też jest podkreślany na czerwono. :wink:

Na razie modyfikacja ta jest dostępna tylko w modSilverze. Taka zmiana jest dosyć pracochłonna, więc zanim zostanie wprowadzona do innych stylów proszę by osoby cierpiące na różne dys- które nie są z tego dumne przestawiły sobie styl na modSilvera. Robi się to jednym kliknięciem w okienku pod tabelkami forum lub w profilu - tak jak pokazałem na poniższych obrazkach.

Więcej o akcji:

Bykom-stop
czym sprawdzać
bannery

lucy - Czw Sie 11, 2005 6:07 pm

A ja już myślałam, ze masz coś do mojego znaku zodiaku :hihi: :haha: :hiihihi:
Corzano - Czw Sie 11, 2005 6:32 pm

Dobrze, ze lightbrown-owcy nie muszą nic sprawdzać. :hihi:
Ponury - Czw Sie 11, 2005 8:57 pm

Corzano napisał/a:
Dobrze, ze lightbrown-owcy nie muszą nic sprawdzać. :hihi:


Li... co? :roll:

seestrasse - Czw Sie 11, 2005 9:01 pm

napiszę po polsku: lajtbrołnowcom :hihi:
Mikołaj - Czw Sie 11, 2005 9:15 pm

Ponury napisał/a:
Corzano napisał/a:
Dobrze, ze lightbrown-owcy nie muszą nic sprawdzać. :hihi:


Li... co? :roll:

Lightbrown - jeden ze styli, spórz na rozwiniętą listę na powyższych obrazkach

danziger - Czw Sie 11, 2005 10:46 pm

Ale najliczniejszą frakcją są subsilverowcy :hihi:
Mikołaj - Pią Sie 12, 2005 12:10 am

Bo na początku subSilver był jedynym, a nawet jak się pojawiły nowe, pozostał przez długi czas domyślnym. Teraz domyślny jest właśnie modSilver.
Ale dni dysgraficznych subsilverowców są policzone... :hihi:

Swoją drogą mogłem te nazwy jakoś ucywilizować przy instalacji, teraz już po sprawie.

Dagon - Pią Sie 12, 2005 7:37 pm

Co do mnie, to subBlack rzadzi :mrgreen:
i jeszcze moge pisac, jak chce :hihi:

Odyseusz - Pią Sie 19, 2005 11:44 am

Super pomysł :) Dzieki temu zainteresowałęm się tym, że są tu inne style :D
Mikołaj - Pią Sie 19, 2005 11:02 pm

powiedz no tylko, który Ci się spodobał :hihi:
nad stawem - Czw Lis 09, 2006 12:59 am

Mikołaj napisał/a:
powiedz no tylko, który Ci się spodobał :hihi:


a ja po prostu na kartce wzrokowo sprawdzam , tak mnie moja mama nauczyła .
:D :D :D

Odyseusz - Nie Lut 18, 2007 3:42 am

Mikołaj napisał/a:
powiedz no tylko, który Ci się spodobał :hihi:


Ha, no ja jako ten czarny charakter, preferuję profil "sub black" oczywiście.

btw. Fajna dyskusja, średnio jeden post rocznie :D

Radek Z - Pią Paź 05, 2007 3:07 am

Byki, fajna sprawa! Nie zapominajmy, ze na forum sa tacy, co od x - lat nie maja zbyt wiele doczynienia z polska pisownia ( osobiscie sie do takich zaliczam ) i kazdy maly sukces, to znaczy, ze ktos zrozumie moje wypociny bes poprawek pisowni jest dla mnie kolejnym orderem usmiechu. :haha:
Radek Z - Pią Paź 05, 2007 3:12 am

Ups! Bes chyba sie pisze bez. Sam na to wpadlem! :hmmm:
Sabaoth - Pią Paź 05, 2007 8:25 pm

Ja też od lat nie mam na codzień do czynienia z polską pisownią i wiem, że to nie kwestia "zapominania" ale albo lenistwa umysłowego, albo zgrywania się na takiego, co to już tyle lat za granica spędził, że polskiego zupełnie zapomniał. Coś w stylu: "bo ja, wiesz, no taki, kommer inte ihog jak to się no, tego, skriva". Spotykam się z tym dosyć często, tacy ludzie kaleczą język zarówno kiedy mżwią po polsku jak i po szwedzku.
Radek Z - Pią Paź 05, 2007 10:17 pm

Ta epidemia jest takze bardzo rozpowszechniona w Niemczech. Trzeba dac ludziom szanse myslenia i pisania nawet z bykami. Myslenie robi mistrzem! :hmmm:
Pozdrowienia od analfabety z Hamburga.

Sabaoth - Pią Paź 05, 2007 10:30 pm

Ja tego nie nazywam epidemią, bo ta kojarzy się z działaniem sił zewnętrznych. Ja takie coś nazywam delikatnie "lenistwem umysłowym", a mniej delikatnie...


Jak do tej pory napisałes 4 posty, jeden powitalny i trzy zupełnie nie na temat. Nie musisz pisać na siłę, jeśli nie masz nic ciekawego do przekazania. Nic się nie stanie jak tylko będziesz czytał to, co napisali inni.

villaoliva - Pią Paź 05, 2007 10:49 pm

Stare niemieckie przysłowie mówi, że Ćwiczenie czyni mistrza... więc na początek czytaj np. pierwszy post w tym temacie. Tam jest pomoc dla robiących błędy.
nad stawem - Nie Paź 14, 2007 1:23 pm

villaoliva napisał/a:
Stare niemieckie przysłowie mówi, że Ćwiczenie czyni mistrza... więc na początek czytaj np. pierwszy post w tym temacie. Tam jest pomoc dla robiących błędy.


Übung macht Meister - masz całkowitą rację .
i racji nie mają ci co twierdzą , że po dłuższym pobycie za granicą zapominają swoj język.
ja mieszkam już 30 lat w Berlinie i jakoś nie mam z tym problemu , władam nadal biegle językiem polskim w mowie i piśmie .
co do pisma to wydaje mi się , że nie robienie błędow powinno się było wynieść ze szkoły ,
" bo czym skorupka za młodu nasiąknie ..." , ale jak się na lekcjach nie uważało i było sie tego zdania , że czytanie książek jest sprawą zbędną to do końca życia będzie się miało problemy z pisownią .

Dieter - Pon Paź 15, 2007 9:32 am

Radek Z, ja tez nie wiem, czy poprawnie pisze - nikt mi nie zwraca uwage na bledy. WAZNE JEST, ZE CIE LUDZIE ZROZUMIEJA (i lepiej jak tylko ikonami odpowiadac... :II )
zwyklak - Pon Sty 31, 2011 12:36 pm

Sabaoth napisał/a:
Ja też od lat nie mam na codzień do czynienia z polską pisownią i wiem, że to nie kwestia "zapominania" ale albo lenistwa umysłowego, albo zgrywania się na takiego, co to już tyle lat za granica spędził, że polskiego zupełnie zapomniał. Coś w stylu: "bo ja, wiesz, no taki, kommer inte ihog jak to się no, tego, skriva". Spotykam się z tym dosyć często, tacy ludzie kaleczą język zarówno kiedy mżwią po polsku jak i po szwedzku.


...a do tego smialo i z wypisana na twarzy (mowa ciala) pewnoscia wlasnego geniuszu lingwistycznego dodaja:jag (z akcentem na G) protar svenska, ale chwilowo inte joba.
Co ciekawe (slowa "ciekawe" uzylem dla forumowiczow, gdyz dla mnie-mniemam, ze dla Ciebie rowniez- calkowicie zrozumiale), ze ludzie kaleczacy jezyk tlumaczac wlasne, jak to nazwales "zapominanie" dlugoscia przebywania w danym kraju (w wielu krajach jest podobnie) lub praca wsrod, albo z tubylcami. Jak czlowiek pisze czy mowi zalezy li tylko od kultury osobistej. Inteligencja oczywiscie gra pierwsze skrzypce ...ale tylko u tych, ktorzy rzeczywiscie maja cos do powiedzenia.

Kiedy pod Twoim wpisem widze wypowiedz innego uzytkownika, ktora sprowadza sie (o dawaniu szansy) do "zlotej", a moze "brylantowej" mysli: "nie warzne jak siem pirze, warzne, rze piszem", to zaczynam sie zastanawiac. Bezczelnosc, czy tylko glupota?

P.S.
Przepraszam za brak (w mojej pisowni, bo w systemie oczywiscie do wykorzystania jest... :oops: ) polskiej czcionki. Mam nadzieje, ze autor wpisu odbierze rzeczony brak jedynie jako lenistwo zwykle, a nie "umyslowe" :wink:

Mikołaj - Czw Gru 01, 2011 1:20 pm

W kilku punktach bym polemizował, ale zasadniczo bardzo dobre i pożyteczne zestawienie:
http://castorthe.w.interi...lszczyzna_I.htm

W razie wątpliwości warto też zajrzeć na stronę http://poradnia.pwn.pl/

pumeks - Czw Gru 01, 2011 1:38 pm

8O
A ja zawsze pisałem "O żesz ...." :głupi_ty: Postanawiam poprawę.

Voit - Czw Gru 01, 2011 10:35 pm

:tu: http://marcinmilkowski.pl...ograficzny.html

...Świetny słownik on-line.

danziger - Czw Gru 01, 2011 11:34 pm

Mikołaj napisał/a:
W kilku punktach bym polemizował

W których? 8O

Mikołaj - Pią Gru 02, 2011 1:45 am

Mikołaj napisał/a:
W których?

np. hasło "grzeczność" czyli pisanie zaimków wielką literą, kiedy się do kogoś zwracasz
co ciekawe w linkach do których autor odsyła jest odmienne stanowisko :hiihihi:

Krzysztof - Pią Gru 02, 2011 11:08 am

Mikołaj napisał/a:
kiedy się do kogoś zwracasz
z wyzwiskami.
LechO - Nie Gru 04, 2011 3:26 pm

Dlaczego mój post nie wyswietla sie na forum Niebieskie berety przygoda mimo woli. Juz trzy razy wysyłałem i nic.

LechO :oops:

misiek68 - Nie Gru 04, 2011 6:30 pm

Dlaczego jeden mieszka za granicą ponad 50 lat i wprost idealnie mówi w ojczystym języku a drugiemu po trzech m-cach zdarza :zgooda: :zgooda: się zapominać polskich słów...? Mieszkałem kilka lat w Niemczech i słyszałem niejedno.... Zgadzam się ze Zwyklakiem... :zgooda:
Mikołaj - Nie Gru 04, 2011 8:39 pm

LechO napisał/a:
Dlaczego mój post nie wyswietla sie na forum Niebieskie berety przygoda mimo woli. Juz trzy razy wysyłałem i nic.

nie mam pojęcia - zrób wszystko tak samo, jak w przypadku tego wpisu, to będzie ok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group