Dawny Gdańsk

Napisy - Napisy na Schichaugasse

stumar - Sro Lip 13, 2005 6:15 pm
Temat postu: Napisy na Schichaugasse
Jana z Kolna pierwsza kamienica jadąc w stronę Nowego Portu po lewej - odsłonieto ostatnio (chyba w związku z remontem fasady :hmmm: ) sporo napisów, chyba był tam jakiś Kolonialwaren. Jadąc wczoraj zatłoczonym tramwajem odczytałem: konserwy, czekolada itp. Kto ma czas i aparat pod ręką niechaj spieszy obfotografować, bo pewnie lada dzień znikinął te napisy :II
seestrasse - Sro Lip 13, 2005 6:29 pm

wiemy, wiemy :)
http://www.dawnygdansk.pl/gdansk/napisy.htm

stumar - Sro Lip 13, 2005 6:43 pm

seestrasse napisał/a:
wiemy, wiemy :)
http://www.dawnygdansk.pl/gdansk/napisy.htm


To Jana z Kolna 10-te napisy ze strony Mikołaja, z tym, że teraz są odkryte i dokonale widoczne. Był już ktoś oglądać :)

danziger - Sro Lip 13, 2005 11:55 pm

Hmmm.
A parę dni temu przejeżdżając tamtędy zobaczyłem te napisy - i już się ucieszyłem, że jestem "odkrywcą" - a tu się okazuje, że jak zwykle ktoś zauważył już dawno....

pumeks - Czw Lip 14, 2005 12:23 pm

Na lewo od okna:
Caffee Cacao
Tee Biskuits
Chocoladen
Conserven

niżej było jeszcze przedtem widać (ale teraz zostało starte?)
Südfrüchte
Nad napisami na prawo od okna trzeba jeszcze popracować, na razie ewidentne jest tylko na samym dole:
Fruchtsafte
Nad oknami widać początek Kolon... i jeszcze wyżej nazwisko - tu mam zagwozdkę, może to być "Willy Jekraut", a może "Willy Uskraut"? a może jeszcze inaczej, bo litery w nazwisku nie są zbyt wyraźne, ale "Willy" i "...aut" na 99%.

parker - Czw Lip 14, 2005 1:19 pm

Salonik pod trzema krzyżami? 8O
Marcin - Czw Lip 14, 2005 1:41 pm

Jeśli dobrze kojarzę to nazwa "kiosku/sklepiku z pamiątkami" nieopodal pomnika (a może z okazji 25-lecia i wyburzania części "baraków" tu zostanie on przeniesiony :hmmm: ).
stumar - Czw Lip 14, 2005 2:37 pm

parker napisał/a:
Salonik pod trzema krzyżami? 8O


Też pomyślałem, że w tym lokalu będzie się znajdować ten salonik :) . Choć osobiście na powrót widziałbym tam skład kolonialny. W jego pachnącym bakalimi, herbatą i świeżo mieloną kawą wnętrzu stałby za kontuarem zażywny Herr Willy i sprzedawał czekoladę Anglas i Baltic, kakao van Houtena, kawę Jacobsa, konserwy Dagomy, proszek do pieczenia dra Oetkera, olej i margarynę Amada czy też lemoniadę z browaru w Kuźniczkach.... :wink:

Grün - Czw Lip 14, 2005 5:56 pm

Ale "salonik"? Nie żebym był jakoś szczególnie uczulony na mit "Solidarności", ale "Salonik pod Trzema Krzyżami" brzmi mi jak profanacja...
Petelka - Pią Lip 15, 2005 10:10 am

Grün napisał/a:
Ale "salonik"? Nie żebym był jakoś szczególnie uczulony na mit "Solidarności", ale "Salonik pod Trzema Krzyżami" brzmi mi jak profanacja...

Faktycznie - zestawienie mocno zgrzytające :II

DarioB - Sro Lip 20, 2005 9:11 pm

Wg mnie nic nie przenoszą. W tym sklepiku po prostu upchali na maxa reklam.
seestrasse - Czw Lip 21, 2005 2:05 am

ten poprzedni właściciel też się ostro reklamował :wink:
stumar - Czw Lip 21, 2005 7:48 am

seestrasse napisał/a:
ten poprzedni właściciel też się ostro reklamował :wink:


Reklama dźwignią handlu... :wink:

Borgfelder - Nie Sty 27, 2013 10:22 pm

To już prawie osiem lat. Reklam jakby mniej. Ale stare cały czas jare:)
DarioB - Wto Wrz 03, 2013 9:32 pm

Odkopuję temat bo pojawiły się kolejne napisy.
Tak przynajmniej mi się wydaje. Na ścianie bocznej po zdjęciu reklam.






I coś współczesnego :)




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group