Dawny Gdańsk

Na papierze, ekranie i w Mieście - 30 dni

Mikołaj - Pią Lis 14, 2003 12:48 am
Temat postu: 30 dni
Jakie wrażenia po lekturze ostanich "30 dni"? Niektórzy chyba się nieco poobrażali za pominięcie - i słusznie, bo w mojej ocenie ich działalności należałoby teraz poświęcić osobny aneks. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi 8)

Co myślicie o namówieniu redakcji 30 dni na stworzenie strony www? Przydałaby się, prawda? Zwłaszcza spis treści wszystkich numerów wraz z dobrą wyszukiwarką.

Co myślicie o zawartości, poziomie, formule pisma?
Kwartalnik "Był sobie Gdańsk" wydawał się Wam ciekawszy? A może brakuje Wam społeczno-politycznych wydarzeń bieżacych, o których pisano na początku istneienia miesięcznika?

Michał Łałak - Pią Lis 14, 2003 4:01 pm

Ja tam mam wstrętne, studenckie, żebracze nawyki.
Idę do księgarni/EMPiKU aby być na bieżąco, a potem ew. do czytelni na Wydz. Architektury PG (nie na siłę, po prostu bywam tam) i czytam sobie wszystko co chcę z nr-ów archiwalnych, ewentualnie kserując.
Inna sprawa, że tylko fragmentaryczne rzeczy mnie interesują, większość pomijam. Dlatego nie kupuję. Może kiedyś zacznę :)

Gość - Wto Lis 25, 2003 3:20 pm
Temat postu: pismo 30 dni
Czytam to pismo od wielu lat i wydaje mi się ,że trochę sie pogorszyło.
Mniej ciekawych z mojego punktu widzenia artykułów.
Gdyby udało się ich namówić na stronę internetową to byłoby świetnie.
Z drugiej strony dziwię się ,że jeszcze jej nie mają.

Jarek

pumeks - Pon Gru 08, 2003 12:36 pm
Temat postu: ostatni numer 30 Dni
Z mojego skromnego punktu widzenia, ostatni numer "30 Dni" byl najciekawszy od długiego czasu. Ale oczywiście ilu czytelników, tyle zdań.

Sądzę, że jest jakiś problem z powołaniem strony internetowej czasopisma - przez jakiś czas zapowiadało się, że sieciowym odpowiednikiem pisma będzie witryna http://www.kocham.gdansk.pl/, jednak chyba nie było komu prowadzić serwisu. Obecnie z tego adresu otwiera się strona http://www.wirtualny.gdansk.pl/, która zamieszcza głownie teksty ściągnięte z innych gdańskich serwisów (www.gazeta.pl, www.trojmiasto.pl, gdansk.naszemiasto.pl).

arek - Pon Sty 12, 2004 10:57 am

niestety i to przykre objetosc pisma ciagle sie zmniejsza.....jak wziąlem do reki pierwszy numer i kolejne to byla to objetosc okolo 1/3 wieksza.....tak brak strony internetowej to wstyd.....
pumeks - Pon Sty 12, 2004 2:45 pm
Temat postu: 30 Dni listopad/grudzień 2003
Najnowszy numer dość nudny, szczególnie po poprzednim... ale w imieniu senatu Akademii dziękuję Mikołajowi za referencję :D
Mikołaj - Pon Sty 12, 2004 8:40 pm
Temat postu: Re: 30 Dni listopad/grudzień 2003
pumeks napisał/a:
Najnowszy numer dość nudny, szczególnie po poprzednim...

To prawda, bywało więcej do poczytania. Jak się Wam podobają zagadki? Jak spojrzałem na okładkę, to pomyśłałem, że to moze będzie jakaś kopia Gruenowych. Macie jakieś pomysły? Fantastyczny jest ten chłopiec w prawym dolnym rogu pierwszego zdjęcia, dostrzegłem go dopiero za którymś tam obejrzeniem zdjęcia. Niewatpliwie księgi adresowe byłyby pomocne w rozszyfrowaniu tych zagadek. Nagroda - piąty i ostatni album - jest dość kusząca, naprawdę niezwykłe udało im się zebrać zdjęcia, pokazują Miasto od zupełnie innej, nieznanej strony. Same świeże, nie opatrzone kadry.

pumeks napisał/a:
... ale w imieniu senatu Akademii dziękuję Mikołajowi za referencję :D

żarty żartami, nie uważasz, że to było poważne niedopatrzenie? malo która ze stron jest tak bliska tematyką "30 dniom", a oni piszą np. o Lechii.

pumeks - Wto Sty 13, 2004 8:52 pm
Temat postu: Zagadki "30 Dni"
Zagadki nie są przesadnie trudne ;) ja już znam adresy wszystkich ośmiu zdjęć, ale oczywiście ściągałem :) Jedno z tych zdjęć jest np. w książce Jacka Friedricha "Gdańskie zabytki architektury" (nie mówiąc o tym, że budynek który przedstawia, stoi nadal w tym samym miejscu). Jedno ze zdjęć pojawi się lada dzień (może jeszcze dziś - o ile Rzygnificencja będzie miał czas) w najnowszej publikacji Muzeum Akademii Rzygaczy :)
lucy - Sro Mar 10, 2004 12:11 pm

30 Dni zbieram od niedawna bo dopiero zaprenumerowalam. Wczesniej, przypadkowo jak bywałam w Gdańsku to kupowałam. A jak byłam na urlopie u przyjaciół to dopiero mialam ucztę. Oni maja wszystkie egzemplarze :)
Mikołaj - Sro Mar 10, 2004 1:59 pm

A nie myśleliście nigdy (zwracam się tu w szczególności do szanownych Rzygaczy) aby napisać coś do 30 dni? Teksy pisane na zieloną stronę są na tym poziomie, że pewnie bez problemu zostałyby przez redakcję przyjęte do druku.
pumeks - Czw Mar 25, 2004 1:25 pm

Mikołaj Wierzbicki napisał/a:
A nie myśleliście nigdy (zwracam się tu w szczególności do szanownych Rzygaczy) aby napisać coś do 30 dni? Teksy pisane na zieloną stronę są na tym poziomie, że pewnie bez problemu zostałyby przez redakcję przyjęte do druku.


Bez obrazy, ale wydaje mi się, że jest odwrotnie - niektóre teksty z "30 Dni" miałyby poważny problem, żeby zostać umieszczone na stronach Akademii Rzygaczy :mrgreen:

Mikołaj - Czw Mar 25, 2004 5:21 pm

Cytat:
niektóre teksty z "30 Dni" miałyby poważny problem, żeby zostać umieszczone na stronach Akademii Rzygaczy

czy to w kontekście Twojej porannej lektury? :wink:

Grün - Sob Mar 27, 2004 1:15 am

Nic z tego - próbowałem nawiązać współpracę z p.Fortuną - przesłałem mu materiał - coś tam do ewentualnego zamieszczenia. Na odpowiedź (odmowną) czekałem... pół roku. No i potem jeszcze rzecz jasna lista stron o Mieście... Próbowałem, nie wyszło. Tą gazetkę to ja czasem z przyjemnością czytam. Czasem z nieprzyjemnością, zwłaszcza jak niejaki Gach zaczyna uprawiać swój patriotyzm, a może raczej germanofobię.
Także o publikowaniu tekstów z Akademii w 30 dniach nie ma mowy. Nie czuję zresztą najmniejszej potrzeby dublowania naszej pracy.

Mikołaj - Sob Mar 27, 2004 12:51 pm

moje obecne rozmowy to też nie pierwsze podejście... przedtem rozmawiałem jeszcze z p. Parellem.
a redakcja (czyt. p. Grzegorz Fortuna) rzeczywiście działa niespiesznie, jak mi ostatnio tłumaczył, jest to dwumiesięcznik i proces składania numeru dłuuugo trwa. Było mi przykro, że tekstu, który wysłałem mu o 8 rano nie zdążył przekonwertować (pracuje na Macu) i przeczytać na godzinę 13, kiedy byliśmy umówieni. No i martw mnie fakt, że Ty czekałeś poł roku i to na odmowną odpowiedź... :roll:

Grün - Sob Mar 27, 2004 1:02 pm

Wiesz... jakby mi strasznie zależało na współpracy, to może bym uznał to, że to dwumiesięcznik itd. Ale mam gdzieś kogoś kto przez pół roku nie ma czasu mi odpisać. Na całe szczęście nie są nam do niczego potrzebni.
pumeks - Pon Kwi 05, 2004 11:05 am

Ja też uważam, że nie są nam do niczego potrzebni. Tzn. oczywiście czytam sobie "30 Dni" żeby wiedzieć, co piszczy w trawie, i żeby przypadkiem nie powtarzać pracy po kimś (czyli nie zbierać jak dureń informacji które oni juz gdzieś kiedyś zebrali). Osobiście nie próbowałem wciskać redakcji żadnych tekstów, i muszę powiedzieć że forma publikowania online dużo bardziej mi odpowiada - głownie ze względu na to, że moje tekty nigdy nie są kompletne i zawsze jest możliwość, że znajdzie się jakiś nowy szczegól który można do rzeczy raz napisanej dodać. (Grün może potwierdzić, że lubię dłubać przy tekstach i poprawiać w nich rózne duperele). W wersji drukowanej jest gorzej, bo po oddaniu tekstu już się nic nie da zmienić - opublikowałem kilka drobnych prac naukowych (tematyka nie-Rzygaczowa) i za każdym razem okazywało się, ze można by jeszcze to i owo pozmieniać, ale już było na to za późno.
Ale jakby "30 Dni" zainteresowało się dorobkiem Akademii Rzygaczy i chciało coś z niego wykorzystać, to oczywiście możemy z nimi ponegocjować warunki ;)

Grün - Wto Kwi 06, 2004 12:58 am

Potwierdzam, że prof.Pumeks lubi przy tekstach i obrazkach pomajstrować. Czasem po parę razy mi dosyła nowe wersje - zawsze z porzytkiem dla Akademii.
seestrasse - Czw Kwi 15, 2004 2:17 pm
Temat postu: 30 Dni
czy mogę wsadzić kijek w mrowisko?
opublikowałam w 30 Dniach dwa teksty (o żuławskiej wąskiej w marcu 2002 i operze w Gdańsku, rok później)...
całkiem miło było :)

Grün - Czw Kwi 15, 2004 11:50 pm

Widzisz.... a do Akademii to nic nie napiszesz :(
seestrasse - Pią Kwi 16, 2004 11:28 pm

bo ja taka nieśmiała jestem :)
a poza tym prof. Pumeks raczył był stwierdzić, że niektóre teksty z 30Dni nie mogłyby się znaleźć w Akademii...
póki co wystarczy mi Artemida z Frauengasse :)))

Grün - Sob Kwi 17, 2004 12:21 am

Prof. Pumeks skrytykował NIEKTÓRE teksty z 30 dni - Twojego napewno nie :)
seestrasse - Sob Kwi 17, 2004 7:16 pm

którego mojego???
seestrasse - Sob Kwi 17, 2004 7:17 pm

o rany boskie! właśnie zostałam Partaczem!
dzięki ci, o wielki systemie :)

Grün - Nie Kwi 18, 2004 2:34 pm

No mówiłaś, że coś dla tego periodyku spłodziłaś - coś pomyliłem?
seestrasse - Nie Kwi 18, 2004 10:56 pm

zapytywałam, którego mojego tekstu prof. Pumeks nie skrytykował:)))
tego o kolejce, czy tego o operze

pumeks - Pon Kwi 19, 2004 11:47 am

seestrasse napisał/a:
zapytywałam, którego mojego tekstu prof. Pumeks nie skrytykował:)))
tego o kolejce, czy tego o operze


Żadnego :) oba przeczytałem z zainteresowaniem. Miałem na myśli parę zupełnie innych tekstów... ale nie chciałbym na tych łamach sypać nazwiskami autorów. ;)

Grün - Pon Kwi 19, 2004 4:24 pm

Nazwiskami (a przy okazji i imionami) to w ogóle proponuję nie sypać
lucy - Pon Kwi 19, 2004 4:34 pm

Czy ukazało się nowe 30 Dni :?:
bassa - Pon Kwi 19, 2004 6:27 pm

mam wniosek w kwestii formalnej ! Mianowicie - o czasowe lub trwale zwolnienie bassy z prikazu trzymania sie wątku, tj zdjęcie sankcji ewentualnych...(w domysle...nocka na podworcu Zbrojowni ??? sprzatanie twierdzy Wisloujscie ???recytowanie tekstow pochwalnych dla Gruna po niemiecku...albo bo ja wiem co...w Akademii wszystko mozliwe...), za to obiecuje ze juz ani slowa o Stowarzyszeniach i lokalach dla nich we Wrzeszczu...pustych...;-))) A z wątkiem aktualnym to ma o tyle, ze moze jesli nie pisma regionalne i gdanskie gdzies do przejrzenia w realu, to moze chociaz linki do ich stron...Na glownej ??jako Czytelnia w Akademii ???kapitalna prasa regionalna w Tczewie...nasz Wrzeszczyk...Orunskie czasopisma...kto o tym wie w ogole ?!!!
Mikołaj - Pon Kwi 19, 2004 7:35 pm

Cytat:
A z wątkiem aktualnym to ma o tyle, ze moze jesli nie pisma regionalne i gdanskie gdzies do przejrzenia w realu, to moze chociaz linki do ich stron...Na glownej ??jako Czytelnia w Akademii ???kapitalna prasa regionalna w Tczewie...nasz Wrzeszczyk...Orunskie czasopisma...kto o tym wie w ogole ?!!!

Bassa, co dokładnie proponujesz zrobić? czy te pisma mają swoje elektroniczne wersje?

Marek Z - Wto Kwi 20, 2004 8:35 am

Ja mam link do: Wrzeszcz - Portal dzielnicowy. www.wrzeszcz.gda.pl
Marcin - Wto Kwi 20, 2004 8:59 am

Marek Z napisał/a:
Ja mam link do: Wrzeszcz - Portal dzielnicowy. www.wrzeszcz.gda.pl

Niestety to "martwy" portal. Ostatnia aktualizacja była jakieś półtora roku temu. Poza tym jest to bardzo ubogi portal dzielnicowy.

Marek Z - Wto Kwi 20, 2004 10:13 am

Cytat:
Poza tym jest to bardzo ubogi portal dzielnicowy.

No, ale jest ! Poza tym podobne portale ma jeszcze Morena i chyba Chełm, ale nie mam do nich linków.

lucy - Wto Kwi 20, 2004 10:17 am

Jeszcze jest coś takiego:

http://www.wrzeszcz.weba.pl/portal.php

znalazłam dwa dni temu :)

bassa - Wto Kwi 20, 2004 3:03 pm

jest tez www.mojeosiedle.pl
Wracajac do pytania Głownego Szefa -mysle, ze warto wiedziec o tym, ze istnieja pisma lokalne, kolportowane w scislych obszarach.Jesli maja stronke, to link do stronki, tytul . Jesli nie maja... adres wydawcy/redakcji...winietke...czesto maja mail !
( na przyklad Nowy Kurier Nadbałtycki - jest mail popik@koti.pl a nie ma stronki! pisemko jest swietne i nawet po wielu miesiacach-aktualne...) Klasycznym przykladem jest tez Gazeta Swietojanska w Gdyni na stronie są kolejne n-ry do przeczytania w necie ! a 2.500 egz drukiem wychodzi , 2 zl. dwumiesiecznik , www.gazeta.razem.pl

princessita - Pon Paź 17, 2011 9:07 pm

Czy 30 dni skapitulowały?
Nigdzie nie ma nowego numeru ...

pumeks - Pon Paź 17, 2011 9:16 pm

ja dziś akurat kupiłem 8O
tzn. Nr 4 (96), Lipiec - sierpień 2011

danziger - Pon Paź 17, 2011 10:44 pm

To już od dawna jest nieregularnik. Ja ostatni numer kupiłem jakoś ze 2 miesiące temu - to chyba był właśnie ten "sierpniowy".
Karaburan - Pią Paź 21, 2011 4:05 pm

Nawet w TESCO można kupić 8O .
danziger - Pią Paź 21, 2011 8:52 pm

danziger napisał/a:
To już od dawna jest nieregularnik. Ja ostatni numer kupiłem jakoś ze 2 miesiące temu - to chyba był właśnie ten "sierpniowy"

A jednak nie - ten "sierpniowy" kupiłem dopiero dzisiaj. Widocznie w sierpniu kupiłem "czerwcowy" :hihi:

Inga - Pią Lis 25, 2011 11:08 pm

Już jest numer wrześniowo - październikowy, dostałam go dzisiaj do łapy :mrgreen:
princessita - Sob Lis 26, 2011 12:10 pm

Tak ja tez juz nowy widzialam, wiec wszytsko wraca do normy.
pumeks - Sob Lis 26, 2011 5:29 pm

do normy by wróciło, gdyby na początku listopada był w sprzedaży numer listopadowo=grudniowy. Jak pod koniec listopada jest wrześniowo-październikowy, to to nie jest norma, tylko śmiech na sali :P
Inga - Sob Lis 26, 2011 8:37 pm

Listopadowo - grudniowy podobno ma być przed świętami :P
princessita - Nie Lis 27, 2011 2:18 pm

Tak, oczywiście ze to troche denerwujace. ALe cieszmy sie ze jest bo myslala ze zniknal z edycji. :???:
pumeks - Sro Lis 30, 2011 3:17 pm

W każdym razie na str. 44 po raz kolejny wykorzystano prawdopodobnie moją publikację w ARz. i oczywiście bez podania w bibliografii :roll:
Piotr J. - Pią Gru 23, 2011 10:57 pm

Inga napisał/a:
Listopadowo - grudniowy podobno ma być przed świętami :P

Już jest, a w nim między innymi niesamowite kolorowe zdjęcia Gdańska z 1943r. :D

Feldfebel - Nie Gru 25, 2011 11:38 pm

Jak dla mnie najciekawszy numer w tym roku .
Mikołaj - Pon Gru 26, 2011 12:24 pm

Na ostatnich stronach pojawiły się fantastyczne kolorowe zdjęcia, o których już na forum rozmawialiśmy (Norwegowie podarowali muzeum unikatowe zdjęcia Gdańska z 1943 r., Gucio zauważył, że jedno jest odwrócone). Przy takim dużym powiększeniu widać sporo ciekawych detali, boki są też mniej przycięte.
Dodałem skany do odpowiednich wątków:
budynek zakładu ubezpieczeń
Kaiser's


Mikołaj - Wto Sty 03, 2012 2:07 am

Wracając jeszcze do kolorowych zdjęć z ostatniego numeru - poniższe jest opisane "prawdopodobnie skwer na Placu Hansy". Jesteście w stanie jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć? Chwilę poszperałem i mi się nie udało. Tramwaje dziwnie się mają względem siebie - rozjazd? Swoja drogą - Hansy, nie Hanzy..? :roll:
Skan na szybko, zjadło mi ten wie-heist-er ze środka kadru, prawdopodobnie wąż do podlewania.

pumeks - Wto Sty 03, 2012 7:53 pm

Mikołaj napisał/a:
Tramwaje dziwnie się mają względem siebie - rozjazd?

Potwierdzamy. Ten po lewej jedzie w kierunku Nowego Portu, drugi przez Am Jakobstor na Pfefferstadt. Na "amerykańskim" planie powinieneś zidentyfikować to miejsce.

Inga - Pon Lip 23, 2012 2:09 pm

Wziął i wyszedł numer 2 (100) 2012 - marcowo - kwietniowy, przed chwilą listonosz mi przyniósł :mrgreen:
princessita - Wto Lip 24, 2012 10:59 am

Ale my mamy Lipiec ... :hmm:
danziger - Wto Lip 24, 2012 7:45 pm

Czyli opóźnienie zaledwie o 2 cykle. Jak na "2x30dni" to niewiele.
Inga - Czw Wrz 20, 2012 6:44 pm

Numer 3-4 (101/102) maj - sierpień - już jest :)
princessita - Pią Wrz 21, 2012 1:44 pm

O, to powinnien byc gruby...
aldek1944 - Czw Gru 27, 2012 6:26 pm

http://allegro.pl/gdansk-...2898818159.html Cały komplet na sprzedaż :D
Inga - Sob Maj 11, 2013 9:16 pm

Czy ktoś może wie, co się dzieje z "30toma dniami" ? Żyje toto jeszcze ? Wysłałam maila do redakcji, ze trzy tygodnie temu (jak nie dawniej) - i cisza...
princessita - Sob Maj 11, 2013 10:52 pm

Własnie, dzis szukalam nowego numeru ale nic nie ma. Czyzby padli albo bedzie moze kwartalnik?
aldek1944 - Nie Maj 12, 2013 8:19 am

Prawde mówiąc to ostatni numer był w grudniu bodajże. Kilka dni temu robiono dopiero zwroty z punktów kolportażowych.Nota bene to był już ostatnio opóżniony kwartalnik,bo wychodził grubo po 3 miesiącach od ostatniego numeru.Proponuje do redakcji zadzwonić po info. Jesli nie odbiorą dajcie tu cynk,skontaktuje sie z drukarnią w Inowrocławiu.gdzie to drukują a kumpel jest właścicielem to mi powie,czy zmieniono drukarnię,rozwiązano umowę,czy zaprzestano wydawania.
aldek1944 - Pon Maj 13, 2013 2:43 pm

Rozmawiałem z wydawcą.Mieli problemy( a kiedy nie mieli?) i pod koniec maja( nie wiem jednak którego roku ;-)) ma trafić do punktów kolportażu.
Nie dziwmy się,że są problemy z ukazywaniem się tego swietnego czasopisma,skoro jego założyciele bawia się ostro w POlitykę i nie maja czasu na przekazywanie pasji trójmiejskim i nie tylko pasjonatom lokalnej historii.

princessita - Pon Maj 13, 2013 3:28 pm

No coz widac jak zawsze ze polityka wygrywa a edukacja pozytywistyczna nijak sie ma do dzisiejszego liberalnego swiata. Szkoda bedzie jak czasopismo zniknie (oby nie). Warszawa ma swoja Skarpe oraz Stolice. Moze wypadaloby zalozyc jakis nowy tytul?
Dostojny Wieśniak - Wto Maj 14, 2013 1:16 am

Dajcie spokój. Nasze forum stroni od półki cyrku politycznego. Miejcie to, proszę, na uwadze. O polityce i POlityce można pogadać w setkach innych miejsc. :II

:zgooda: ?

:glina:

HENRYK0072 - Sro Maj 22, 2013 6:07 pm

Szczerze 30 Dni to straszna kiszka w porównaniu do Był sobie Gdansk (którego wyszło 6 numerów i suplement).Wiadomo nie chciałbym by 30 Dni zniknęło z rynku,ale myslę ,że jest coraz gorsze bo mase w nim śmieci.Można drukować reklamy,ale nie kosztem dobrych artykułów.Pisze dobrych bo ile numerów jest takich w których przerzucasz te kartki i ,albo codziennie widziane twarze w tv,albo rzeczy które drukują każdego rana brukowce.

Nie oszukujmy się ,każdy chciałby by ten kwartalnik był o historii naszego miasta......

Pozdrawiam

princessita - Pon Cze 10, 2013 3:32 pm

Jeśli się nie mylę, to nowy numer już jest.
Spike - Sro Cze 26, 2013 6:41 am

No jest wreszcie :) Strasznie sie męczą z wydawaniem tego pisma-nazwa nie wiem do czego juz nawiazuje :wink: Mogli by dac pare artykułów o mojej Gdyni ja wiem ze sama nie ma 1000 lat ale w dzisiejszych dzielnicach mozna znaleść ciekawe rzeczy.Zresztą połowa artykułów jest o Gdansku w okolicach 100 lat...ciekawostka że do kiosku u mnie na dzielnicy sprowadzaja aż jeden numer :^^ Teraz jak to odkryłem to bedzie MÓJ numer :D
Jarek z Wrzeszcza - Nie Sie 25, 2013 7:19 pm

Jest już numer majowo-czerwcowy :wink:
HENRYK0072 - Nie Sie 25, 2013 8:31 pm

Niemniej najważniejsze ,że wychodzi i starają się nadrobic zaległości
Spike - Czw Lip 24, 2014 12:30 pm

upadli?!
danziger - Czw Lip 24, 2014 5:48 pm

Chyba nie. To po prostu od dawna jet nieregularnik.
Spike - Pią Lip 25, 2014 5:34 am

danziger napisał/a:
Chyba nie. To po prostu od dawna jet nieregularnik.


Ale ostatnio chyba wyjatkowo długa przerwa....

Inga - Pią Wrz 11, 2015 8:46 pm

Czy ktoś wie, co się z "30 dniami" dzieje ? Ostatni numer jaki do mnie dotarł to styczniowo - kwietniowy, od tamtej pory nic - na maila nikt mi nie odpowiedział od tygodnia... Żyje toto jeszcze, czy upadło ?
danziger - Pią Wrz 11, 2015 10:50 pm

Zapewne żyje. Tyle tylko, że - choć udaje dwumiesięcznik - jest to de facto kwartalnik, do tego wydawany bardzo nieregularnie. Ale jak kolejny numer wychodzi, to w kioskach się pojawia i to właściwie wszędzie.
tobocian - Pią Wrz 18, 2015 8:30 am

Inga napisał/a:
Czy ktoś wie, co się z "30 dniami" dzieje ? Ostatni numer jaki do mnie dotarł to styczniowo - kwietniowy, od tamtej pory nic - na maila nikt mi nie odpowiedział od tygodnia... Żyje toto jeszcze, czy upadło ?

Od miesiąca jest do nabycia nr.3 maj-czerwiec... może nieuważnie się rozglądasz :wink:

EwkaW - Czw Mar 31, 2016 11:15 pm
Temat postu: "30 dni" nr 1/2 styczeń-kwiecień 2016
W ostatnim numerze "30 dni" sporo ciekawych tekstów, jak zwykle zresztą.
Mnie jednak urzekł list księdza Paula Schütza, napisany w maju 1948 roku do byłych parafian.
Wzruszający opis powojennego Gdańska, widzi się oczami autora ówczesne okaleczone miasto. Z nutą optymizmu jednak... szczerze polecam :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group