Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Jesteśmy wysoko w wyszukiwarkach!

Mikołaj - Wto Lut 15, 2005 11:54 pm
Temat postu: Jesteśmy wysoko w wyszukiwarkach!
Wpiszcie na onecie: "freie stadt danzig" , "wolne miasto gdańsk" :mrgreen:
seestrasse - Wto Lut 15, 2005 11:56 pm

:== :== :==
Mikołaj - Sro Lut 16, 2005 12:04 am

I gratulacje dla Sabaotha za pierwsze miejsce w googlach! :co_jest:
parker - Sro Lut 16, 2005 12:05 am

Mafia normalnie :wink:
seestrasse - Sro Lut 16, 2005 12:05 am

gratulacje :==
a wbijcie w gogle "żuławska kolej wąskotorowa", skoro już się tak chwalimy :D

Sabaoth - Sro Lut 16, 2005 12:28 am

Miło mi. Nie wiedziałem, zamiast szukać mojej strony w googlu klikam na ikonę Home w IE :hihi:
Mikołaj - Sro Lut 16, 2005 12:33 am

Masz ustawioną swoją stronę jako startową 8O ??
Sabaoth - Sro Lut 16, 2005 9:25 am

Mam, czesto tam zagladam (bo to ciekawa strona jest) to i ustawilem jako startowa. :mrgreen:
Marcin - Sro Lut 16, 2005 9:28 am

A poza tym musisz sprawdzać czy jakiś nowości nie ma na stronie. :mrgreen: :wink:
Sabaoth - Sro Lut 16, 2005 9:38 am

Cytat:
A poza tym musisz sprawdzać czy jakiś nowości nie ma na stronie

Po to zrobilem to wyskakujace okienko :mrgreen:

Grün - Sro Lut 16, 2005 10:11 am

Wnusiu, jak sie nazywa ten Niemiec, co mi ciągle wszystko chowa...? :^^
lucy - Sro Lut 16, 2005 11:31 am

Sabaoth, a ja znalazłam jeszcze inną Twoją stronę :D :==

Tylko nie zapisałam i nie mogę teraz odnaleźć :???:

Sabaoth - Sro Lut 16, 2005 12:05 pm

Cytat:
Sabaoth, a ja znalazłam jeszcze inną Twoją stronę

:wow: ???????? Moze moja prywatna, z wierszami :hmmm:

lucy - Sro Lut 16, 2005 12:24 pm

Sabaoth napisał/a:
Cytat:
Sabaoth, a ja znalazłam jeszcze inną Twoją stronę

:wow: ???????? Moze moja prywatna, z wierszami :hmmm:



Ta, tak :D :==

danziger - Wto Lut 22, 2005 2:55 pm

A wytłumaczy ktoś laikowi od czego zależy wysoka pozycja w wyszukiwarce?
Mikołaj - Wto Lut 22, 2005 3:03 pm

Od tego jak bardzo wyszukiwane słowo/zwrot odpowiada zawartości strony, jak często tam występuje. Na pewno pomaga umieszczenie odpowiednich słow kluczowych w tzw. meta tagach.
No i last but not least lepiej stronę zgłosić do katalogu niż czekać, aż sami ją skatalogują.

Wpisz do jakiejś wyszukiwarki słowo "pozycjonowanie", dowiesz się więcej.

Corzano - Wto Lut 22, 2005 3:09 pm

Mikołaj napisał/a:
Na pewno pomaga umieszczenie odpowiednich słow kluczowych w tzw. meta tagach.

Byłbym ostrożny z tą pewnością, bo liczba wyszukiwarek ignorujących meta-tagi rośnie. O Google też coś na ten temat słyszałem/czytałem, ale chcę rozgłaszać informacji, których niezbyt dobrze pamiętam.

danziger - Wto Lut 22, 2005 3:32 pm

dzięki :)
Sabaoth - Wto Lut 22, 2005 5:29 pm

No i liczy się jeszcze liczba linków prowadzących do Twojej strony. Wpiszcie do googla słowo "kretyn" i zobaczcie, kto jest na dwóch pierwszych miejscach :mrgreen:
parker - Wto Lut 22, 2005 5:57 pm

Widocznie sobie zasłużyli .... :hihi:
Mikołaj - Wto Lut 22, 2005 6:00 pm

tutaj o tym jak się to udało :OO
oraz informacje z samego źródła:
http://lepper.blogspot.co...owej-sieci.html
http://lepper.blogspot.co...cig-dalszy.html

szy - Wto Lut 22, 2005 6:51 pm

Zaiste, klucz w tej chwili linkach... Ale linkach, które zawierają właściwy tzw. anchor, które znajdują się na stronie powiązanej tematycznie, w tym samym języku, itp...

Warto zacząć od webwweb.pl, a następnie dodawać linki ręcznie... lub automatycznie - przez linkor.pl - sądzę że w tym forum tkwi wystarczjący potencjał by zaistnieć z jego pomocą.

:)

Pozdrawiam :)

Szy.

PS Mikołaj ;)

szy - Wto Lut 22, 2005 6:56 pm

... a co można zrobić, przykład podobny do sławnego 'kretyna', udowadniający, że czasy zawartości i metatagów odeszły w niepamięć.

http://www.google.com/search?q=arka+gdynia

- spodziewacie się wyłącznie stron o Arce? ;)

A najlepsze zdecydowanie polskie źródło wiedzy o SEO to: Pozycjonowanie i Optymalizacja

Szy.

alberht - Wto Lut 22, 2005 8:31 pm

obecnie, jak już ktoś zauważył, coraz więcej wyszukiwarek ignoruje meta-tagi bądź też sprawdza zależność meta-tagi - tekst na stronie; tzn, ze nie wystarczy dodać w nagłówku 'gdańsk, zabytki, forum' itp żeby strona pokazywała się na liście wyników - słowa te muszą też wystąpić w tekscie, im więcej razy tym lepiej; dodam, że nie można już oszukiwać wyszukiwarek (tzn ich robotów - programów przeglądających i katalogujących strony) poprzez umieszczanie tekstu koloru tła, czy na niewidzialnej warstwie, bo najnowsze roboty interpretują już css; oprócz tego na skatalogowanie nie mają za bardzo co liczyć fora, ponieważ są to strony generowane dynamicznie (istnieją sposoby obejścia tego, tzn optymalizacja seo), baa niektóre źródła podają, że słowo 'forum' w meta-tagach jest niepożadane;

liczba linków prowadzących do strony ma wpływ na tzn pagerank (w google), czyli jakgdyby ocene strony; google sprawdzając odnosnik sprawdza stronę polecająca (na której znajduje się odnośnik) i polecana (ta, do ktorej odnosnik prowadzi) i na tej podstawie 'oblicza wartosc' linka - tzn lepiej jak nasze linki znajduja sie na stronach o wysokim pg, bo wtedy i nasz rośnie (dlatego właśnie osoby bardziej zorientowane w pozycjonowaniu jeżeli chcą podnieść pozycję strony wybierają strony, które mają wysoki pg), dla przykładu podam, że Akademia Rzygaczy ma pg=2, a www.dawnygdansk.pl ma pg=4 ;)

parker - Wto Lut 22, 2005 8:42 pm

alberht napisał/a:

liczba linków prowadzących do strony ma wpływ na tzn pagerank (w google), czyli jakgdyby ocene strony; google sprawdzając odnosnik sprawdza stronę polecająca (na której znajduje się odnośnik) i polecana (ta, do ktorej odnosnik prowadzi) i na tej podstawie 'oblicza wartosc' linka - tzn lepiej jak nasze linki znajduja sie na stronach o wysokim pg, bo wtedy i nasz rośnie (dlatego właśnie osoby bardziej zorientowane w pozycjonowaniu jeżeli chcą podnieść pozycję strony wybierają strony, które mają wysoki pg), dla przykładu podam, że Akademia Rzygaczy ma pg=2, a www.dawnygdansk.pl ma pg=4 ;)


czy to oznacza, że Akademia korzysta na linku umieszczonym na forum, a forum traci na linku umieszczonym w Akademii???? 8O

alberht - Wto Lut 22, 2005 9:08 pm

nie, tutaj nikt na niczym nie traci - google traktuje Akademie jako stronę polecaną przez FDG, czyli stronę polecaną z kolei przez inne... tutaj są same korzyści ;)
Sabaoth - Wto Lut 22, 2005 9:19 pm

A tu macie przykład bezpośredniego podłączenia do Internetu :hihi:
Grün - Wto Lut 22, 2005 9:35 pm

Direktanschluss :) to mi się kojarzy z 1938 rokiem :)
Sabaoth - Wto Lut 22, 2005 9:45 pm

Cytat:
Direktanschluss to mi się kojarzy z 1938 rokiem

Ale wtedy internetu nie było :hihi:

szy - Wto Lut 22, 2005 10:30 pm

parker napisał/a:
czy to oznacza, że Akademia korzysta na linku umieszczonym na forum, a forum traci na linku umieszczonym w Akademii???? 8O


Nie.

Jednak tak jak duża ilość linków przychodzących działa pozytywnie na wartość PR danej
strony, tak duża ilość linków z niej wychodzących ją obniża. Również podejrzewa się,
że linki zwrotne (wzajemne) nie mają dużej wartości, gdyż podejrzewane są o... linkowe
kumoterstwo ;) - taka sytuacja wystepuje tutaj.

I warto pamiętać, że Page Rank nie wpływa bezpośrednio na ranking strony. Można było to
pięknie obserwować podczas niedawno wyścigu o słowo 'walentynki', kiedy to pierwsze
miejsca okupowały strony z PR 0 czy 1.

Szy.

Grün - Wto Lut 22, 2005 10:41 pm

Jakie kumoterstwo, jak nie ma cały czas zakładu linkologii :%
parker - Wto Lut 22, 2005 10:47 pm

Jak to nie ma, jest, tylko ukryty gdzieś głęboko i niewidzialny :hihi:
szy - Wto Lut 22, 2005 10:48 pm

Pozwolę sobie Ciebie poprawić, gdyż pisząc takie rzeczy osobom nie siedzącym w temacie
seo głębiej robisz im więcej złego niż dobrego.

alberht napisał/a:
obecnie, jak już ktoś zauważył, coraz więcej wyszukiwarek ignoruje meta-tagi bądź też sprawdza zależność meta-tagi - tekst na stronie; tzn, ze nie wystarczy dodać w nagłówku 'gdańsk, zabytki, forum' itp żeby strona pokazywała się na liście wyników - słowa te muszą też wystąpić w tekscie, im więcej razy tym lepiej;


Kazda z wyszukiwarek bronić się musi przed sztucznym manipulowaniem rankingiem, więc
z góry można założyć, że w tych zaawansowanych systemach jak Google nie będą miały
wartości techniki, które są łatwo dostępne dla każdego.

I tak to o czym piszesz, a więc 'keyword density', nie ma dużej wartości, gdyż może być
zastosowane przez każdego. Oczywiście, robot zauważy tą treść, weźmie ją pod uwagę, ale
potraktuje z dystansem, bo czy jeśli ja tutaj teraz napiszę 'Warszawa Warsaw Warschau
Varsovie', to czy będzie znaczyło że forum traktuje o pewnym mieście na Mazowszu? :>
Nie.

alberht napisał/a:
dodam, że nie można już oszukiwać wyszukiwarek (tzn ich robotów - programów przeglądających i katalogujących strony) poprzez umieszczanie tekstu koloru tła, czy na niewidzialnej warstwie, bo najnowsze roboty interpretują już css;


To również wydaje się być mitem. Trudno sobie wyobrazić system wyszukiwawczy, który
miałby w arkuszach styli poszukiwać wzajemnych relacji między stosowanymi definicjami.
Wiesz ile można definicji kolorów zastosować w CSS, wiesz na ile sposobów można to
robić?

I wybrażasz sobie, że ktoś chce tracić potężne moce na porównywanie tego? Dla mnie to
absurd. Tym bardziej, gdy... wystarczy podłożyć w tło obrazek i już cała 'Twoja' kosztowna
analiza idzie na marne.

alberht napisał/a:
oprócz tego na skatalogowanie nie mają za bardzo co liczyć fora, ponieważ są to strony generowane dynamicznie (istnieją sposoby obejścia tego, tzn optymalizacja seo), baa niektóre źródła podają, że słowo 'forum' w meta-tagach jest niepożadane;


'ponieważ są to strony generowane dynamicznie'... Ojejej. Co drugi serwis w obecnych
czasach korzysta chociażby z prostych skryptów do wiadomości, więc jest genrowany
dynamicznie. Aby pomóc w indeksacji forum, warto zastosować dodatek zmieniający
wygląd URL-i na pseudo-statyczny, a także, lub raczej przede wszystkim - dodatek
likwidujący identyfikator sesji w URL-u, ktory zadania robotowi nie ulatwia.

Zdaję sobie sprawę że to nie forum na takie wywody, więc pozwolę sobie po więcej
zaprosić Was na forum PiO, o którym wspominałem wyżej. Kopalnia informacji, na bieżąco
komentarze z rynku SEO w Polsce i na świecie. Forum to też jest przykładem instalacji
powyższych dodatków i miejscem gdzie znajduje się instrukcja ich instalacji.

Pozdrawiam :],
Szy.

Grün - Wto Lut 22, 2005 10:56 pm

Ktoś to rozumie? :%
Mikołaj - Wto Lut 22, 2005 10:59 pm

Rozumiem może połowę, :hihi: ale i tak wielkie dzięki, Szy.
parker - Wto Lut 22, 2005 11:00 pm

Ja nie :mrgreen:
Pietrucha - Wto Lut 22, 2005 11:02 pm

Cytat:
Pozwolę sobie Ciebie poprawić, gdyż pisząc takie rzeczy osobom nie siedzącym w temacie
seo głębiej robisz im więcej złego niż dobrego.


Dla kogoś kto nie siedzi w temacie to i tak jest czarna magia :hihi:

szy - Wto Lut 22, 2005 11:08 pm

:))))), ech, gdańszczanie... ;) Co wyjasnić? Jeśli macie ochotę, to bardzo chętnie.

Ale może z innej strony - co powinniście robić, by Wasze strony polepszały pozycję - otóż
linkować z właściwym anchorem. Co to jest anchor? To opis linku, podlinkowany tekst.
W linku:

Kod:
<a href=http://www.forum.dawnygdansk.pl/>Forum Dawny Gdańsk</a>


... anchorem jest 'Forum Dawny Gdańsk'.

Co znaczy 'właściwy' anchor? To znaczy taki, który będzie wpisywany przez internautę
do wyszukiwarki.

Czyli, jeśli sprzedajemy różowe słonie a nasza firma nazywa się 'Pinkoso Elephantoso',
to nie zostawiamy na innych stronach linku w postaci:

Kod:
<a href=http://naszadres/>Pinkoso Elephantoso</a>


ale:

Kod:
<a href=http://naszadres/>Różowe słonie</a>


lub

Kod:
<a href=http://naszadres/>tanie słonie</a>


lub

Kod:
<a href=http://naszadres/>sprzedaż słoni</a>


bo internauta nie ma pojęcia, że szuka naszej firmy o jakiejś tam wymyślonej nazwie,
lecz wpisze w Google właśnie owe 'różowe' lub 'tanie słonie'.

Teraz, jaśniej? :)

Szy.

Grün - Wto Lut 22, 2005 11:11 pm

Różowiej. Jaśniej wcale! :%

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group