Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Wyszukiwarka i polskie znaki

Corzano - Sro Lut 02, 2005 9:35 am
Temat postu: Wyszukiwarka i polskie znaki
Czy jest jakiś sposób, by wyszukiwarka forumowa uwzględniała polskie znaki (ąćłźż itd.)? Niestety bez tej możliwości często jest bezużyteczna. :II
Grün - Sro Lut 02, 2005 9:35 am

Mikołaju! Nie irytuj się! :%
Mikołaj - Sro Lut 02, 2005 12:41 pm

Tak się zastanawiam - wcześniej polskie znaki działały, prawda?
Corzano - Sro Lut 02, 2005 12:51 pm

Mikołaj napisał/a:
wcześniej polskie znaki działały, prawda?

Wcześniej, tzn. kiedy? Ja tu jestem nowy, więc nie za bardzo wiem, jak było kiedyś. W kazdym razie teraz jest tak, że, podobnie jak to jest w statystykach wyrazów, wyszukiwany wyraz z polskim znakiem jest dzielony na części wg zasady, zgodnie z którą elementem dzielącym jest właśnie polska literka.

Mikołaj - Sro Lut 02, 2005 12:56 pm

z tego co zdążyłem się zorientować jest to kwestia ustawień na serwerze, wieczorem pogadam z adminem
parker - Sro Lut 02, 2005 1:11 pm

to by tłumaczyło, dlaczego nie chciało mi znaleźć wątku "coś się buduje" :%
Grün - Sro Lut 02, 2005 4:21 pm

W ogóle wyszukiwarka działa dziwnie. Czasem po wpisaniu dosłownej nazwy wątku twierdzi, że nigdy takiego nie bylo, a czasem przy takim samym wpisie podaje wszystkie możliwe wątki. Ale domyślam się, że ciężko w tym coś poprawić, niestety...
Mikołaj - Sro Lut 02, 2005 6:14 pm

Cytat:
Ale domyślam się, że ciężko w tym coś poprawić, niestety...

swój człowiek jesteś!

Grün - Sro Lut 02, 2005 6:22 pm

ja jestem swój Rzygacz :)
Sabaoth - Sro Lut 02, 2005 6:46 pm

Tak, Matrix czasami się burzy. Bywa, że raz pokazuje kilka wyników wyszukiwania, a za drugim razem wrzuca trzy strony wyników. Ale jak do tej pory zawsze udawało mi się szukany wątek znaleźć :mrgreen:
Marcin - Czw Lut 03, 2005 10:07 am

A mi czasami w odpowiedzi pokazuje wszystkie istniejące wątki. :skolowany:
Sabaoth - Czw Lut 03, 2005 11:16 am

Cytat:
A mi czasami w odpowiedzi pokazuje wszystkie istniejące wątki.

Zawsze to lepiej niz mialoby pokazac wszystkie z wyjatkiem tego jednego, ktorego szukasz :hihi:

Grün - Czw Lut 03, 2005 12:37 pm

A skąd pewność, że pokazuje? :^^ ktoś się przebijał?
Marcin - Czw Lut 03, 2005 3:53 pm

A stąd, że pokazuje kilkaset stron odpowiedzi... :hihi:
Grün - Czw Lut 03, 2005 4:49 pm

Ale skąd pewność, że pożądany wątek jest wśród nich? :%
parker - Sro Sty 09, 2008 9:05 pm

Pojawił mi się inny problem z wyszukiwarką - po wpisaniu szukanego słowa (na szczęście bez polskich znaków :wink: ) wychodzi mi , że jest 7 stron wyników, ale obejrzeć mogę tylko pierwszą z nich, przy kolejnych wyświetla się tylko komunikat, że nie ma postów pasujących do tematu :???:
Mikołaj - Czw Sty 10, 2008 12:20 am

czasem też mi się tak wysypywało, niestety nie jest to rzecz którą się zmienia w ustawieniach... spróbuj może klikać na nr strony, a nie "następny"
parker - Czw Sty 10, 2008 8:30 am

samo się zepsuło, samo się naprawiło :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group