Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Dawne zdjęcia

Barabasz - Nie Lis 28, 2004 9:59 pm
Temat postu: Dawne zdjęcia
Kilka widoków, na które się ostatnio natknąłem
Marek Z - Nie Lis 28, 2004 10:25 pm

Zdjęcia bombowe ! Dzięki panie Fizyku miejski ! :wink:
Sabaoth - Nie Lis 28, 2004 10:43 pm

Zwróćcie uwagę jak ciekawie nasadzane były krzaki na plaży w Jelitkowie po obu stronach mola.
Marcin - Nie Lis 28, 2004 10:49 pm

Ten układ częściowo przetrwał. :D Wzdłuż poziomej (na zdjęciu) lini krzaków wybudowano murek oporowy oddzielający deptak od wydm.
seestrasse - Nie Lis 28, 2004 11:18 pm

Barabaszu - za Jelitkowo WIELKIE DZIEKI :hurra:
Marek Z - Pon Lis 29, 2004 12:01 am

Cytat:
Zwróćcie uwagę jak ciekawie nasadzane były krzaki na plaży w Jelitkowie po obu stronach mola.

To na jasnym tle po obu stronach mola to nie krzaki, to ludzie ! :haha:

Mikołaj - Pon Lis 29, 2004 2:13 am

Wspaniałe zdjecia!
Corzano - Pon Lis 29, 2004 8:11 am

Ja dziekuję za Ostrów. Który to rok? Lata 45-53?
pumeks - Pon Lis 29, 2004 9:30 am

Czy to co się nazywa PORT01 to nie jest przypadkiem ujście Motławy do Martwej Wisły, Polski Hak i początek Kanału Kaszubskiego? który to jest rok, jeżeli przed 1930 r. to mielibyśmy kawałek stoczni klawiterów.
rispetto - Pon Lis 29, 2004 10:27 am

pumeks napisał/a:
Czy to co się nazywa PORT01 to nie jest przypadkiem ujście Motławy do Martwej Wisły, Polski Hak i początek Kanału Kaszubskiego? który to jest rok, jeżeli przed 1930 r. to mielibyśmy kawałek stoczni klawiterów.

Pumeks, mam pytanie, czy Twojemu Potomkowi wyrósł już jeden ząb (tylko czemu z boku ???), czy żuje gumę ? :haha:
Avatarek - pierwsza klasa. Od razu widać dumnego ojca :==

Sabaoth - Pon Lis 29, 2004 10:29 am

Marek Z napisał/a:
Cytat:
Zwróćcie uwagę jak ciekawie nasadzane były krzaki na plaży w Jelitkowie po obu stronach mola.

To na jasnym tle po obu stronach mola to nie krzaki, to ludzie ! :haha:

Ja jednak bede sie upieral, ze to krzaki, posadzone w ksztalcie krzyza.

pumeks - Pon Lis 29, 2004 10:41 am

rispetto napisał/a:
Pumeks, mam pytanie, czy Twojemu Potomkowi wyrósł już jeden ząb (tylko czemu z boku ???), czy żuje gumę ?

To mleczko się ulało :oops:

Marcin - Pon Lis 29, 2004 10:43 am

Cytat:
Ja jednak bede sie upieral

Też się będę upierał. :hihi:

Corzano - Pon Lis 29, 2004 11:12 am

pumeks napisał/a:
Czy to co się nazywa PORT01 to nie jest przypadkiem ujście Motławy do Martwej Wisły, Polski Hak i początek Kanału Kaszubskiego? który to jest rok, jeżeli przed 1930 r. to mielibyśmy kawałek stoczni klawiterów.

To dokładnie to (na pierwszym planie tereny obecnej Remontowej), ale nie jestem przekonany co do daty.

Zdjęcie aktualne:

Petelka - Pon Lis 29, 2004 12:30 pm

pumeks napisał/a:
rispetto napisał/a:
Pumeks, mam pytanie, czy Twojemu Potomkowi wyrósł już jeden ząb (tylko czemu z boku ???), czy żuje gumę ?

To mleczko się ulało :oops:

Hi hi hi, chciałam zapytać się o to samo. :lol:

pumeks - Pon Lis 29, 2004 2:06 pm

Corzano napisał/a:
To dokładnie to (na pierwszym planie tereny obecnej Remontowej), ale nie jestem przekonany co do daty.

Ale Ty dałeś odpowiednik zdjęcia Nowy-4.jpg, a ja pytałem o zdjęcie PORT01.jpg

Mikołaj - Pon Lis 29, 2004 2:44 pm

Corzano, nie o to zdjęcie chodzi.

Moim zdaniem jak najbardziej jest to
Cytat:
ujście Motławy do Martwej Wisły, Polski Hak i początek Kanału Kaszubskiego

pumeks - Pon Lis 29, 2004 2:48 pm

Mikołaj napisał/a:
Moim zdaniem jak najbardziej jest to
Cytat:
ujście Motławy do Martwej Wisły, Polski Hak i początek Kanału Kaszubskiego

Tylko pytanie, kiedy sfotografowane...

Mikołaj - Pon Lis 29, 2004 3:07 pm

oto mapa inkryminowanego ;) obszaru
Marek Z - Pon Lis 29, 2004 3:08 pm

Cytat:
Ja jednak bede sie upieral, ze to krzaki, posadzone w ksztalcie krzyza.

Cytat:
Też się będę upierał.

Wy się upierajcie, a mnie chodziło o czarne punkciki na tla piasku. A krzaki, które wskazujesz faktycznie są posadzone w kształcie krzyża. I też się przy tym upieram.

pumeks - Pon Lis 29, 2004 3:16 pm

Mapa Mikołaja przekonuje mnie, że to co widac na Polskim Haku - zwłaszcza ten dok na Martwej Wiśle na wysokości większego budynku na lądzie - to jest stocznia Klawitterów, prawdopodobnie w latach dwudziestych. Ale poczekam, co powie Barabasz na temat daty wykonania zdjęcia.
Mikołaj - Pon Lis 29, 2004 3:31 pm

Mapa jest z 1927 r., choć ta informacja niewiele nam pomoże.
Sabaoth - Pon Lis 29, 2004 5:11 pm

Tą razę wrzucam zdjęcia tu, tak do kolekcji. To pierwsze przedstawia widok z Breitenbach Bruecke, drugie mikrobus prywatnej linii kursujący do Pruszcza.
Marcin - Pon Lis 29, 2004 5:29 pm

Cytat:
drugie mikrobus prywatnej linii kursujący do Pruszcza

Do dziś na tej trasie kursują prywatne mikrobusy. :D

Sabaoth - Pon Lis 29, 2004 5:55 pm

Włąśnie tak sobie pomyślałem, ale chyba inne modele :hihi:
Czesiek - Pon Lis 29, 2004 7:16 pm

może ja wam trochę pomogę moimi fotkami
1. widok na holm ( firma Holmholz S.zo.p. Ekspedycja i składnica drzewa 1929r
2.widok na stocznię gdańską w 1929r i jej reklama

Zoppoter - Wto Lis 30, 2004 9:15 am

Sabaoth napisał/a:
Tą razę wrzucam zdjęcia tu, tak do kolekcji. To pierwsze przedstawia widok z Breitenbach Bruecke, drugie mikrobus prywatnej linii kursujący do Pruszcza.


W latach dwudziestych tak wyglądały pełnowymiarowe autobusy... To jest normalny autobus, a nie mikrobus.

Sabaoth - Wto Lis 30, 2004 9:24 am

Ale on taki jakis mikrusowaty :hihi:
pumeks - Wto Lis 30, 2004 2:44 pm

Czesiek napisał/a:
może ja wam trochę pomogę moimi fotkami
1. widok na holm ( firma Holmholz S.zo.p. Ekspedycja i składnica drzewa 1929r
2.widok na stocznię gdańską w 1929r i jej reklama


Nie wiem w czym chciałeś pomóc :) Ale czy ten drugi obrazek mógłbym wykorzystac w Akademii Rzygaczy?

Czesiek - Wto Lis 30, 2004 5:57 pm

chciałem pomóc - moje zdjęcie holmu to odpowiedź na zdjęcie tego samego ujęcia
na zdjęciu Nowe4.
tak możesz wykorzystać w Akaademii Rzygaczy- Pumeksie :==

pumeks - Sro Gru 01, 2004 9:20 am

Czesiek napisał/a:
chciałem pomóc - moje zdjęcie holmu to odpowiedź na zdjęcie tego samego ujęcia na zdjęciu Nowe4.

Dzięki ale ja chyba już dwa razy pisałem, że interesuje mnie zdjęcie Port01 :) z Holmem nie miałem żadnych problemów :wink:

rispetto - Sro Gru 01, 2004 11:27 am

pumeks napisał/a:
Czesiek napisał/a:
chciałem pomóc - moje zdjęcie holmu to odpowiedź na zdjęcie tego samego ujęcia na zdjęciu Nowe4.

Dzięki ale ja chyba już dwa razy pisałem, że interesuje mnie zdjęcie Port01 :) z Holmem nie miałem żadnych problemów :wink:

Czytam teraz wszystkie Twoje posty po dwa razy. Nie tylko ze względu na treść, ale przede wszystkim ze względu na Twojego Avatarka :hihi:

Rysiek - Pią Gru 03, 2004 5:53 pm

Mam problemik z namierzeniem ulicy przy której stał ten budynek.
Wiem tylko tyle, że był to budynek gdańskiej Policji i był już wybudowany przed I wojną światową.




Sabaoth - Pią Gru 03, 2004 6:02 pm

To jest Polizei Präsidium przy Karrenwall. Obecnie siedziba ABWery.
Rysiek - Pią Gru 03, 2004 6:08 pm

Zmyliły mnie te drzewka i trawniki 8O
Ciężko przestawić "myślenie" o 100 lat do tyłu

Sabaoth - Pią Gru 03, 2004 6:13 pm

Tu masz inny widok, mniej więcej ze skrzyżowania Armii Krajowej z Okopową.
Mikołaj - Pią Gru 03, 2004 7:51 pm

Na samym budynku jeszcze można przeczytać, co się w nim niegdyś mieściło, spójrz tutaj
http://www.dawnygdansk.pl/gdansk/k45.htm

Grün - Pią Gru 03, 2004 8:27 pm

Full service :hiihihi:
Zapytaj o cokolwiek, a zaraz dostaniesz dwugodzinny wykład z przeźroczami i wykresami :) :==

Sabaoth - Pią Gru 03, 2004 8:32 pm

Grün niepocieszony, bo inni ubiegli go z odpowiedziami :hihi: A skoro ma być pełen service, to dorzucę jeszcze fragment mapki :mrgreen:
Rysiek - Pią Gru 03, 2004 8:46 pm

A co tam za napis jest zapaćkany pod tym tynkiem, bo coś niedowidze.
POL....... ?

Mikołaj - Pią Gru 03, 2004 8:51 pm

Rysieeek... kliknij tam na LINK!!!
lusinek1 - Pią Gru 03, 2004 9:05 pm

Z tych fotek Polizeipraesidium na www.bildindex.de bardzo podoba mi się to:
Sabaoth - Pią Gru 03, 2004 9:39 pm

Znamy, znamy, nie kopiuj tu całego Bildindexu :hihi:

Mikołaju, na stronie http://www.dawnygdansk.pl/gdansk/k45.htm powinno być chyba POLIZEIPRÄSIDIUM przez Eeee a nie przez Aaaa, popraw.

Grün - Pią Gru 03, 2004 9:41 pm

Normalnie drugi Pumeks... :hiihihi:
Sabaoth - Pią Gru 03, 2004 9:44 pm

Nooo, bo się Pumeks jeszcze obrazi :hihi:
Sabaoth - Sob Gru 04, 2004 12:38 am

To jeszcze jedno ciekawe ujęcie Polizei Präsidium, tym razem od strony Schwarzes Meer. Znaczy się po lewej jest Heumarkt. Na mapie nawet jest zaznaczona ścieżna na ukos przez trawnik.
Mikołaj - Sob Gru 04, 2004 1:00 am

A jaki piękny tunel na pierwszym planie! :wink:
Więc jednak istniały! :P

Mikołaj - Sob Gru 04, 2004 1:10 am

mam jedynie dwa klasyczne ujęcia:
Rysiek - Sob Gru 04, 2004 6:59 pm

Przeglądając wraz kolegą stare zdjęcia Gdańska, napotkaliśmy na budynek, którego nie możemy umiejscowić na mapie miasta.
Czy może ktoś z Was ma wiedzę o tym budynku i chciałby się ze mną nią podzielić?

Co się w nim znajdowało i przy jakiej ulicy mieścił/mieści się?



Sabaoth - Sob Gru 04, 2004 9:00 pm

Siedziba Volkstagu (odpowiednik sejmu w Wolnym Mieście). Volkstag składał się ze 120 posłów wybieranych w powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych wyborach, przez męskich i żeńskich obywateli, po ukończeniu 20 roku życia. Posłem mogła zostac osoba, która ukończyła 25 lat. Volkstag wybierany był na czteroletnią kadencję. Więcej w konstytucji FSD.

Budynek nawiązujący architektonicznie do istniejących w Gdańsku budowli historycznych mieścił się na rogu Nowych Ogrodów i 3-go Maja (Neugarten i Promenade), mniej więcej w miejscu dzisiejszego parkingu policji.

Rysiek - Nie Gru 05, 2004 4:31 pm

Dzięki serdeczne za pomoc.
Mam jeszcze jedną prośbę. Kiedyś przeglądając fotki Gdańska, mignął mi przed oczyma budynek senatu gdańskiego. Niestety nie pamiętam gdzie go widziałem i mam problem ze znalezieniem tego zdjęcia. Za pomocą powyższej mapki miasta :P /tu szacuneczek dla Sabaoth'a/ wnioskuję, że znajdował się na przeciwko Volkstagu.
Czy posiada ktoś może zdjęcia tegoż budynku?

Pozdrowionka



:bieedny:

Marcin - Nie Gru 05, 2004 7:10 pm

Zdjęcie Senatu WMG (wcześniej Budynek Nadprezydentury) znajduje się w albumie "Gdańsk - dwa oblicza miasta" na 25 stronie. :D
Rysiek - Nie Gru 05, 2004 8:51 pm

Niestety nie posiadam tej książki. Posiada może ktoś z Was to zdjęcie w formie elektronicznej by mógł zaprezentować je na forum? Kiedyś takowe widziałem na jakieś stronce internetowej ale nie potrafie go teraz znaleźć.
lusinek1 - Nie Gru 05, 2004 9:43 pm

...to mi wygląda na fotkę Senatu... z bildindex.de :)
Mikołaj - Nie Gru 05, 2004 9:46 pm

Pierwszym miejscem (poza forum i stronami forumowiczów rzecz jasna :wink: ) gdzie bym tego szukał są albumy Był Sobie Gdańsk. Sprawdzałeś tam?
Oba poniższe zdjęcia stamtąd właśnie pochodzą.

Sabaoth - Nie Gru 05, 2004 9:47 pm

Pocztówka z budynkiem Senatu.
Grün - Nie Gru 05, 2004 9:55 pm

:) jak zwykle ;)
Sabaoth - Nie Gru 05, 2004 10:20 pm

Cała seria, ja się spóźniłem bo musiałem jeszcze ta pocztówke poskanować.
pumeks - Pon Gru 06, 2004 9:54 am

Sabaoth napisał/a:
Budynek nawiązujący architektonicznie do istniejących w Gdańsku budowli historycznych mieścił się na rogu Nowych Ogrodów i 3-go Maja (Neugarten i Promenade), mniej więcej w miejscu dzisiejszego parkingu policji.

Ja bym powiedział, że nie tylko parkingu, ale tez dzisiejszej ulicy 3 Maja łącznie z torami tramwajowymi. Stara Promenade biegła kilkadziesiąt metrow dalej na wschód, tuż przy torach kolejowych, widać to jeszcze w układzie zachowanych drzew.

Sabaoth - Pon Gru 06, 2004 10:04 am

Pumeks, czepiasz sie. Jak napisze parking, to kazdy skojarzy mniej wiecej w ktorym to byo miejscu. Promenada biegla takim pieknym lukiem i jej naturalnym przedluzeniem byla Kleines Irrgarten (zwana czasami Krebsmarkt lub Promenade). A Senat byl mniej wiecej w miejscu dzisiejszego Urzedu Miejskiego i tez stal na ulicy :hihi:
pumeks - Pon Gru 06, 2004 10:53 am

Zwłaszcza że jego fundamenty wypłukała powódź między obecną ulicą a torami kolejowymi.
Rysiek - Wto Gru 07, 2004 1:22 am

Przeglądając fotosy gdańska z czasów pruskich natrafiłem na takie zdjęcie:



Czy ktoś z Was potrafi określić co to za budynek i ulica?

Sabaoth - Wto Gru 07, 2004 8:59 am

A co tam jest w podpisie? Oprócz Gruss aus Danzig.
pumeks - Wto Gru 07, 2004 9:42 am

To jest plac Hanzy, pierzeja północna. A w budynku widocznym na zdjęciu mieściła się prywatna klinika doktora Wisselinka (Chirurgische- und Frauenklinik) (Hansaplatz 8 ).
lusinek1 - Wto Gru 07, 2004 9:56 am

...Frauenklinik... no proszę - a my z Żoną (9. m-c ciąży) chodzimy do doktora... Fiutowskiego :)
To dygresja taka...

Marcin - Wto Gru 07, 2004 10:00 am

Cytat:
chodzimy do doktora... Fiutowskiego

Znany ginekolog. :hihi: Nomen omen.

Sabaoth - Wto Gru 07, 2004 10:03 am

Nazwisko obiło mi się o uszy, chyba w związku z moimi córkami :hihi: Zresztą trudno nie zapamiętać tak charakterystycznego nazwiska.
pumeks - Wto Gru 07, 2004 10:03 am

Zapomniałem dodać, że chyba to samo zdjęcie (albo bardzo podobne) jest w albumie "Był sobie Gdańsk" cz. 2, ale tak powiększone że na pierwszy rzut oka trudno skojarzyć, ze to to samo :D
lusinek1 - Wto Gru 07, 2004 10:03 am

Z takim nazwiskiem, to... dentystą raczej nie powinien zostawać... :hihi:
Swoją drogą - b. sympatyczny i kompetentny facet.

lusinek1 - Wto Gru 07, 2004 10:05 am

Jejku... Pumeks... zadam pytanie retoryczne: czy jest jakieś zdjęcie w którymkolwiek albumie o Gdańsku, którego nie znałbyś na pamięć? :D
Sabaoth - Wto Gru 07, 2004 10:05 am

Moja żona potwierdza, doskonały fachowiec.
lusinek1 - Wto Gru 07, 2004 10:06 am

Respekt. Full respekt. Albo - szacun. Jak mówi młodzież ...
Corzano - Wto Gru 07, 2004 10:14 am

Sabaoth napisał/a:
Moja żona potwierdza, doskonały fachowiec.

Pumeks? Fakt, niezły jest. :wink:

Marcin - Wto Gru 07, 2004 10:26 am

:haha:
lusinek1 - Wto Gru 07, 2004 11:03 am

:hihi:
lucy - Sro Gru 08, 2004 12:42 pm

Pumeks to nasza encyklopedia :haha: :==


A jezeli mówimy już o nazwiskach ginekologów :hihi: to znany mi nazywał się...Grzebuła :hiihihi: i był świetnym fachowcem :D

pumeks - Czw Gru 09, 2004 2:38 pm

A mnie ostatnio zaszokowało jedno ze zdjęć w wirtualnej wycieczce Sabaotha:

Według podpisu jest to Zachodniopruski Zakład Ubezpieczeń przy ul. Hucisko (Silberhütte). Co prawda widziałem już tę budowlę w 5. części "Był sobie Gdańska", s. 64, ale myślałem, że chodzi o dzisiejszy budynek Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w budowie, a to dziwne zwieńczenie (attykę?) wziąłem za rusztowania. Teraz widzę, że tak wyglądała gotowa budowla, bardzo szpetna, co to ma być za styl? konstruktywizm jakiś? i gdzie ona dokładnie stała, w miejscu gdzie potem był czołg, a obecnie jest jakiś pomnik? a może ulica w lewo to już początek Dominikswall? kto coś wie, niech pisze.

Sabaoth - Czw Gru 09, 2004 5:01 pm

Zdjęcie pochodzi z książki o Bielfeldzie, i to on zaprojektował ten koszmarek. Budynek stał na rogu Huciska i Wałów Jagiellońskich. Otwarcie nastąpiło w lutym 1930 r.
Corzano - Pią Gru 10, 2004 8:46 am

pumeks napisał/a:
w miejscu gdzie potem był czołg, a obecnie jest jakiś pomnik?

Ten "jakiś pomnik" w formie głazu z wmurowaną tablicą poświęcony jest pamięci żołnierzy Armii Krajowej.

pumeks - Pią Gru 10, 2004 8:59 am

Corzano napisał/a:
Ten "jakiś pomnik" w formie głazu z wmurowaną tablicą poświęcony jest pamięci żołnierzy Armii Krajowej.

A co Gdańsk ma wspólnego z Armią Krajową?

Sabaoth - Pią Gru 10, 2004 9:34 am

Cytat:
A co Gdańsk ma wspólnego z Armią Krajową?

No jak to co? Armia Krajowa walczyla z okupantem hitlerowskim zeby Gdansk mogl wrocic do Macierzy :mrgreen:

Grün - Pią Gru 10, 2004 9:46 am

Ściśle rzecz biorąc nie Armii Krajowej, tylko enigmatycznemu Polskiemu Państwu Podziemnemu (PPP).
Sabaoth - Pią Gru 10, 2004 9:59 am

PPP tez walczylo, zeby Gdansk wrocil do Macierzy! Eeee, a co to jest to PPP?
rispetto - Pią Gru 10, 2004 11:51 am

Sabaoth napisał/a:
PPP tez walczylo, zeby Gdansk wrocil do Macierzy! Eeee, a co to jest to PPP?

Od razu widać, że rzadko bywasz w Polsce, bo każdy polski internetowei wie, że to nazwa użytkownika i hasło do dial-up TePsy (0202122). Tylko że to jeszcze bardziej gmatwa sprawę pomnika :hmmm:

Sabaoth - Pią Gru 10, 2004 1:36 pm

Moze oni laczyli Gdansk z Macierza telefonicznie. Jakas centrala czy co?
lusinek1 - Pią Gru 10, 2004 2:07 pm

...każdy, kto oglądał "Stawkę większą niz życie" wie, co to za "centrala"... :D
knovak - Pią Gru 10, 2004 8:07 pm

Gdańsk był na obszarze działania Okręgu Pomorze AK "Pomnik", więc coś wspólnego miał...
tomi - Pią Gru 10, 2004 8:15 pm

witam
mam prośbę poszukuję zdjęć wrzeszcza z okresu przed 1 wojny . Najbardziej interesuje mnie część wrzeszcza od strony koszar przy słowackiego. Z góry wielkie dzięki
pzdr

Mikołaj - Pią Gru 10, 2004 8:33 pm

zacznij od wyszukiwarki, wątku pocztówkowego i przejrzenia stron forumowiczów (choćby strony Sabaotha
pumeks - Pią Gru 10, 2004 8:49 pm

A to znacie?
Mikołaj - Pią Gru 10, 2004 8:51 pm

Sandgrube?
tomi - Pią Gru 10, 2004 9:23 pm

te wszystkie juz przejzałem i mam ale to jeszcze nie to chodzi mi dokładnie o Haupstrasse 135 i 137
Mikołaj - Pią Gru 10, 2004 9:30 pm

czyli o co? co tam było?
tomi - Pią Gru 10, 2004 9:36 pm

chodzmi o dzisiejsze budynki na wysepce.... sa tam piwnice bardzo duże pomieszczenia s 4m na dł. 7 i h ok 4m kiedys była tam dojrzewalnia serów. ale wygląda to na jakies inne przeznaczenie niektóre z pomieszczeń maja tak jakby wyszlifowane sciany. podejżewam ze był tam może jakis młyn albo browar ?? Niestety nie znalazłem zadnych informacji w necie i dlatego tez moja prosba....moze bedzie cos na zdjeciach
Grün - Pią Gru 10, 2004 9:50 pm

A możesz nam kiedyś pokazać te wnętrza?
tomi - Pią Gru 10, 2004 10:01 pm

musze porozmawiac z włascicielem ale nie ma raczej problemy ..a jednak cos znalazłem tak jak pisaliscie w postach forum ....tu cytat Pumeksa..........Na planie z 1899 r. (z Wystawy o Wrzeszczu) znalazłem nad Strzyżą nie tylko Actien Brauerei Kl. Hammer, ale też jakiś mały browarek (Vereins-Brauerei) w okolicy gdzie Strzyża przepływa pod dzisiejszą ul. Grunwaldzką. Musiał zaraz potem zniknąć, na planie z 1914 r. już go nie widać.
i jeszcze to ...


i to jest chyba to :)
pzdr
tomi

Marek Z - Sob Gru 11, 2004 12:37 am

Kurka wodna, Pumeks, męczy mnie zdjęcie, które zamieściłeś wyżej. Powiedz gdzie to jest lub daj jakąś podpowiedź...
pumeks - Sob Gru 11, 2004 2:51 pm

Marek Z napisał/a:
Kurka wodna, Pumeks, męczy mnie zdjęcie, które zamieściłeś wyżej. Powiedz gdzie to jest lub daj jakąś podpowiedź...

To jest budynek administracyjny rzeźni miejskiej przy Angielskiej Grobli. Mam wrażenie, że co najmniej częsciowo zachowany do dziś...

tomi - Sro Kwi 19, 2006 3:46 pm

Cytat:
musze porozmawiac z włascicielem ale nie ma raczej problemy ..a jednak cos znalazłem tak jak pisaliscie w postach forum ....tu cytat Pumeksa..........Na planie z 1899 r. (z Wystawy o Wrzeszczu) znalazłem nad Strzyżą nie tylko Actien Brauerei Kl. Hammer, ale też jakiś mały browarek (Vereins-Brauerei) w okolicy gdzie Strzyża przepływa pod dzisiejszą ul. Grunwaldzką. Musiał zaraz potem zniknąć, na planie z 1914 r. już go nie widać. ...
...

witam
Troche mineło czasu a moziwości zaraz nie bedzie i jak pisałem zapraszam wszystkich chętnych termin do ustalenia byc może sobota 29.05 czas akcji ok 2-3 godziny tu wiecej http://eksploracja.hosted...0f6b79fb7aa2a6b
wskazany ubiór niewyjściowy , jest tam mokro i mocno zakurzone pomieszczenia. Istnieje koniecznośc przeciskania sie przez zwęzenia korytarzy.
pzdr

Pietrucha - Czw Kwi 20, 2006 10:05 am

Cytat:
może sobota 29.05 [czwartek]


Chyba chodzi o 29.04 [sobota] ? :)
Ja jak będę mógł, z chęcia bym się wybrał, czekam więc na szczególy :D

tomi - Czw Kwi 20, 2006 2:39 pm

a tak myslałem o tej sobocie :D czyli 29.04 :oops:
Najpózniej 3-4 dni przed dam znać
pzdr

tomi - Czw Maj 04, 2006 2:54 pm

termin ustalony na 100%
6.05. sobota godz 15.15 kwadrans dla spóznialskich.

Rysiek - Czw Maj 04, 2006 8:26 pm

Z chęcią uczestniczyłbym w tej eksploracji ale niestety inne obowiązki mnie wzywają.
Tomi liczę na jakąś dokumentacje fotograficzną. :D

Ps. mam nadzieję, że wreszcie spotkami się i wypijemy browarka urodzinowego. A przy okazji opowiesz co odkryliście i jakie wnioski wysnuliście . :co_jest:

PZD

tomi - Pią Maj 05, 2006 7:47 am

Rysiek napisał/a:
mam nadzieję, że wreszcie spotkami się i wypijemy browarka urodzinowego. A przy okazji opowiesz co odkryliście i jakie wnioski wysnuliście . :co_jest:

PZD

Rysio z toba zawsze hehe :hiihihi: fotki beda podam potem stronke i pozdrowionka dla lepszej połowy
pzdr

DarioB - Pią Maj 05, 2006 1:29 pm

Czekamy na obszerną fotorelację.
tomi - Sob Maj 06, 2006 5:24 pm

witam
juz po eksploracji ;) zdjecia sa tu http://www.eksploracja.eu...ry.php?album=37 zapraszam
a i dwa na zachete

pzdr

Anna B. - Pon Maj 08, 2006 6:50 am

Super zdjęcia!!!! :== Gratuluje owocnej wyprawy!!! :co_jest:
postman - Wto Maj 09, 2006 7:37 pm

Super zdjecia,jestem tam kazdego dnia ale nigdy tam nie schodziłem.
tomi - Wto Maj 09, 2006 8:57 pm

Piwnice siegaja ( te z mozliwoscia dojścia) pod budynek po drugiej stronie torów. zasypane przejścia kierują sie jedno w strone byłych zakładów fazer(poziom nizszy) i 2 równiez pod torowisko ok 5 m za nimi kończy się zawałem 9poziom wyższy)
pzdr

Panbary - Wto Maj 09, 2006 9:50 pm

Takie piwnice są super. W bloku mojej babci też byly kiedys korytarze, teraz są zasypane niestety :(
Ponoć pod częścią boiska przy mojej szkole ( 2LO Wrzeszcz ) jest stary schron. Wejście do niego (przez piwnice szkoły) jest zamurowane i niekt nie wie nawet gdzie... a szkoda bo chętnie bym sobie tam pod ziemią połaził :wink:
http://2lo.sun.shl.pl/php...t.php?cat_id=12
druga, trzecia i zcwarta fotka z podziemia - reszta poddasze i dach

karlsson - Pon Paź 23, 2006 5:24 pm

Parę "Dawnych zdjęć" z moich zbiorów :)
Oczywiscie jeśli juz gdzie byly zamieszczone to sorki, ale watków i tematów tyle ze trudno wszystkie sprawdzić.

Sabaoth - Pon Paź 23, 2006 6:41 pm

Cytat:
Panorama Gdańska z Bramą Wyżynną.jpg

O! To jedna z pierwszych pocztówek, jakie pojawiły się na mojej stronie, ma numer 7: http://www.danzig-online.pl/post/danzig/d07.jpg :^^

Sagapo8 - Sob Lip 16, 2011 8:49 pm
Temat postu: Panorama Wrzeszcza
Niby nic takiego ale znalazłem i zamieszczam widok z okolic Akademii Medycznej
Krzysztof - Nie Lip 17, 2011 12:06 pm

To nie Akademia Medyczna, a Politechnika.
Na pierwszym planie budynki przy ul. Traugutta. Widoczny komin elektrowni i już nieistniejącą chłodnię kominową. Na dalszym planie wierze obydwu wrzeszczańskich kościołów.

Sagapo8 - Nie Lip 17, 2011 1:04 pm
Temat postu: Opis
Kochani. Wpadłem zza "małej wody" i piorunem molestowałem ojca o fotki. Najważniejsze jest zdjęcie i tak fachowcy z forum je dobrze opiszą.
Fenix - Wto Lip 19, 2011 6:15 pm

Takich chyba nie było:
Borgfelder - Wto Sty 22, 2013 10:20 pm

Od dawna zastanawiam się: Który fragment budynku Senatu WMG "ostał" się do dzisiaj?. Ni jak nie potrafię tego rozpoznać. Dzięki za odpowiedź.
Sabaoth - Wto Sty 22, 2013 10:59 pm

Żaden :II Dzisiaj w tym miejscu jest ul. 3-go Maja i budynek Urzędu Miasta.

Więcej na mojej stronie w menu: Sławne budynki / Budynki władz państwowych.

Na zdjęciu widać rozbiórkę budynku. Chociaż z drugiej strony... cegła rozbiórkowa to też część budynku, pewnie jest gdzieś w Warszawie.

bavar - Sro Sty 23, 2013 6:33 am

Na zdjęciu danz langf11.jpg przedstawionym powyżej przez Fenixa widać jak wyglądało przed wojną C.H. Manhattan. Porażające.. :skolowany:
Borgfelder - Sro Sty 23, 2013 10:23 am

Sabaoth napisał/a:
Żaden :II Dzisiaj w tym miejscu jest ul. 3-go Maja i budynek Urzędu Miasta.

Więcej na mojej stronie w menu: Sławne budynki / Budynki władz państwowych.

Na zdjęciu widać rozbiórkę budynku. Chociaż z drugiej strony... cegła rozbiórkowa to też część budynku, pewnie jest gdzieś w Warszawie.


Ale w tym artykule autor pisze zupełnie coś innego.
http://ibedeker.pl/relacj.../#axzz2ImxTNl7s

może jednak kawałeczek się ostał :)

pumeks - Sro Sty 23, 2013 10:32 am

Wierutna bzdura. Budynek przy Neugarten 7 nigdy nie był "fragmentem siedziby Senatu", co więcej, był od niej oddzielony budynkami nr 8, 9, 10 i 11, które też się nie zachowały :P
Borgfelder - Sro Sty 23, 2013 11:09 am

Dziękuję. Zawsze można na Ciebie liczyć. :)
Sabaoth - Sro Sty 23, 2013 4:21 pm

Tak jak napisał Pumeks powyżej (i ja wcześniej), z budynku Senatu nie zachowało się nic. Załączam przedwojenne ujęcie fragmentu Neugarten z budynkiem, który sie zachował. Senat był zdecydowanie bardziej w lewo, już poza kadrem.
Borgfelder - Sro Sty 23, 2013 4:52 pm

Bardzo dziękuję. Zdjęcie wyjaśnia wszystko.
djjack - Wto Lut 14, 2017 1:54 pm
Temat postu: Pestalozzi Schule


Źródło - "Danziger Zeitung" z 8 stycznia 1928 roku.

djjack - Wto Lut 14, 2017 3:37 pm
Temat postu: Sporthalle - Große Allee


Wnętrze hali sportowej na Alei Zwycięstwa.

Źródło - "Danziger Zeitung" z 11 stycznia 1928 roku.

seestrasse - Pią Lut 17, 2017 9:57 pm

Skądś znam te wnętrze :wink: Szanowna Opera Bałtycka, obecnie oczywiście.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group