Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - Skarszewy czyli "Piękny Zakątek"

Petelka - Czw Paź 13, 2005 11:13 pm
Temat postu: Skarszewy czyli "Piękny Zakątek"
W ramach naszych ostatnich wędrówek po miejscach bliższych i dalszych zawitaliśmy do Skarszew. Zdjęcia nie oddają całego uroku tego miasteczka - najlepiej wybrać się tam w jakiś słoneczny dzień i połazić parę godzin po starych, urokliwych uliczkach. :D
Na początek Skarszewy by Pętelka:

Petelka - Czw Paź 13, 2005 11:15 pm

I dalszy ciąg pętelkowych ujęć:
Petelka - Czw Paź 13, 2005 11:18 pm

A teraz Skarszewy okiem ZBR-a:
Petelka - Czw Paź 13, 2005 11:20 pm

I dalej by ZBR:
Petelka - Czw Paź 13, 2005 11:27 pm

Przepraszam, ale zapomniałam o starym młynie. Aby było sprawiedliwie :wink: to jedno ujęcie jest moje, drugie - ZBR-a. :)
seestrasse - Pią Paź 14, 2005 2:06 am

:==
Mikołaj - Pią Paź 14, 2005 4:52 pm

Cytat:
A teraz Skarszewy okiem ZBR-a:

ooo, widzę, że ZBR ma w oku datownik :^^

tyle jest wokół pięknych miejsc do zobaczenia... Mógłbym prosić napis w większej rozdzielczości na maila?

Kasia_57 - Sob Paź 15, 2005 5:29 pm

:== :== :== zdjęcia tak by Pętelka, jak i by ZBR - SUPER!!!
Petelka - Sob Paź 15, 2005 9:44 pm

Mikołaju, już wysyłam. :)
wrangla - Nie Paź 16, 2005 12:23 pm

Pętelko, fajne te wasze wycieczki. :D
pumeks - Pon Paź 24, 2005 1:19 pm

Wpadł mi ostatnio w łapy taki albumik, i nie mogę się powstrzymać, żeby nie zamieścić tu paru obrazków z niego:
Latoyka - Pon Mar 20, 2006 2:23 pm

Skarszewy, to rzeczywiscie swietne miejsce, ale polecam Ocypel, tam jest dopiero klimat, piekny krajobraz, zapach lasu, jezioro iskrzace sie w swietle slonecznych promieni...sie rozmarzylam 8))
Latoyka - Pon Mar 20, 2006 2:32 pm

Zapomnialam dodac,ze Ocypel ma bardzo interesujaca historie, polecam poczytanie sobie o tej jakze uroczej wsi w necie. Od 6 lat spedzam tam 3/4 wakacji w zaprzyjaznionym osrodku wypoczynkowym, glownie odpoczywajac. Spacerki po Ocyplowskim lesie...kapiel w jeziorku, a wieczorami suuuper imprezy u Jowity lub w tzw "Żydzie" :) Pare razy w ciagu lata sa tez festyny do bialego rana z bandem na zywo, grillem itp, caly Ocypel sie bawi. Bardzo sympatyczna wies z bardzo sympatycznymi mieszkancami. Czuje sie tam lepiej niz w domu.
Latoyka - Pon Mar 20, 2006 2:46 pm

Historia Ocypla: http://lubichowo.kociewiak.pl/Artykul175.html Jesli macie mozliwosc odwiedzcie Ocypel-warto, wiele zabytkow w tak malutkiej wsi.
Sabaoth - Pon Mar 20, 2006 9:51 pm

A ja polecam Osowo Leśne, gdzie od wielu już lat spędzam wakacje :mrgreen:
Latoyka - Wto Mar 21, 2006 10:47 am

Osowo to zaraz obok Ocypla, czyli wszystko wyglada podobnie. Natura w najlepszym swym wcieleniu.
Sabaoth - Wto Mar 21, 2006 5:17 pm

No tu się nie zgodzę :mrgreen: Zupełnie inaczej wygląda natura w okolicach Skowronek, a inaczej w okolicach Sowiego Dołu. Lasy też inne, pomiędzy Osowem a Ocyplem suchy, stary las sosnowy z pozostałościami oczek wodnych, a bliżej Wdy bardziej urozmaicony i wilgotny. Od 1989 r. obszedłem wszystko dookoła.
Latoyka - Wto Mar 21, 2006 7:46 pm

Heh, no tak daleko to sie nie zapuszczalam :) Ale po Ocyplu i okolicach owszem, bardzo chetnie spaceruje. W tym roku bedzie chyba znowu koncert Gospelowy w Osieku, na bank bede.
Sabaoth - Wto Mar 21, 2006 7:58 pm

Ja też pewnie w czasie wakacji zajadę do Osowa ale zupełnie nie wiem kiedy :II
Latoyka - Wto Mar 21, 2006 8:07 pm

Ja tam bede sie krecic praktycznie cale wakacje, z malymi przerwami na powrot do Sopotu, ale glownie to bede w Ocyplu od okolo 15 lipca do konca sierpnia, jak co roku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group