Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Czy rozliczyłeś/łaś się już z Urzędem Skarbowym?

Corzano - Pią Kwi 01, 2005 8:04 am
Temat postu: Czy rozliczyłeś/łaś się już z Urzędem Skarbowym?
Jeśli nie, to zapraszamy do Brzeźna. :hihi:
Sabaoth - Pią Kwi 01, 2005 8:29 am

Mi już urząd skarbowy przysłał PIT-a, teraz muszę tylko podpisać i im odesłać. :mrgreen: To jest naprawdę wspaniały system, PIT-y wypełnia i nalicza podatek ten, kto jest najbardziej tym zainteresowany, czyli urząd skarbowy. W końcu ci urzędnicy biorą za coś pieniądze.
Corzano - Pią Kwi 01, 2005 8:36 am

Łeeee... to Ty przekrętów nie możesz robić. :hihi: :wink:
Neufahrwasser - Pią Kwi 01, 2005 8:57 am

A ja w tym miejscu jeszcze raz przypomnę o możliwości przekazania 1% podatku na jakąś pożyteczną instytucję. Ze swojej strony zachęcam do wsparcia Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC
parker - Pią Kwi 01, 2005 8:58 am

przejście zabronione, bo trwa rozliczanie PITów? :mrgreen:
Marcin - Pią Kwi 01, 2005 9:12 am

Czy to jest główna siedziba tej firmy? :hihi: :wink:
Corzano - Pią Kwi 01, 2005 9:18 am

To jest wejście na "plac budowy" znany jako Błotko im. Prezydenta Adamowicza (autentyczna nazwa nadana przez Radę Dzielnicy). :hihi:
Mikołaj - Pią Kwi 01, 2005 1:14 pm

Cytat:
Mi już urząd skarbowy przysłał PIT-a

W systemie, w którym są odliczenia na różne słuszne w wizji ustawodawcy cele jest to niemożliwe, bo i skąd mieliby wiedzieć, ile wpłaciłeś na fundusz remontowy, za ile zakupiłeś materiałów budowlanych czy ile przekazałeś jakiemuś tam kościołowi...

knovak - Pią Kwi 01, 2005 2:04 pm

Corzano napisał/a:
To jest wejście na "plac budowy" znany jako Błotko im. Prezydenta Adamowicza (autentyczna nazwa nadana przez Radę Dzielnicy). :hihi:


Funkcjonuje jeszcze nazwa nieoficjalna, "Jeziorko Adamowicza"
:mrgreen:

Sabaoth - Pią Kwi 01, 2005 2:17 pm

Mikołaj napisał/a:
Cytat:
Mi już urząd skarbowy przysłał PIT-a

W systemie, w którym są odliczenia na różne słuszne w wizji ustawodawcy cele jest to niemożliwe, bo i skąd mieliby wiedzieć, ile wpłaciłeś na fundusz remontowy, za ile zakupiłeś materiałów budowlanych czy ile przekazałeś jakiemuś tam kościołowi...

Nie, nie. To nie tak. Urząd przysyła mi wypełnionego PIT-a i jeśli nie mam żadnych odliczeń to wystarczy go tylko podpisać i odesłać. Jeśli mam jakieś odliczenia albo doliczenia to po prostu wpisuje kwoty w odpowiednie rubryczki i odsyłam PIT-a do US.

Grün - Pią Kwi 01, 2005 2:29 pm

To nie jest akurat kwestia odliczeń, tylko niewydolności administracji skarbowej, która przy takim zapleczu prawnym i technicznym nie ma szans na obrobienie takiej ilości danych. System szwedzki jest świetny (bo to heretycy wstrętni są) pita można wysłać nawet smsem. Wszyscy są rozliczeni błyskawicznie. Błędów jest mało i wszystko gra. Tylko tam na przykład nikt w administracji nie usiądzie do komputera bez tzw. "prawa jazdy" - i nie ma scen takich, że pani Zosia nie wie co się stało z komputerem, bo jej się nie włącza, a ma dyskietkę w stacji.
Sabaoth - Pią Kwi 01, 2005 2:32 pm

Cytat:
Tylko tam na przykład nikt w administracji nie usiądzie do komputera bez tzw. "prawa jazdy" - i nie ma scen takich, że pani Zosia nie wie co się stało z komputerem, bo jej się nie włącza, a ma dyskietkę w stacji.

Święta racja! I dodatkowo wszystkie systemy: bankowy, podatkowy, ubezpieczeniowy, opieki zdrowotnej, rejestracji pojazdów, itd. są zintegrowane i oparte na jednym numerze personalnym.

parker - Pią Kwi 01, 2005 2:44 pm

To może byśmy tak trochę z(s?)heretykowali Miasto?
Byle szybko, bo przy obecnym systemie to ja będę wypełniać swojego PITa w ciężkich bólach 29 kwietnia wieczorem :wink:

bassa - Sob Kwi 02, 2005 8:15 pm

Aaaa!!! Brawo Neufahrwasser....tak trzymać ! To jest rzeczywiste-choc nieco klopotliwe-prawo obywatelskie.Kłopotliwe, bo najpierw trza wpłacić na konto/konta wybranych org spol,a potem Ci zwróci Urz Skarb...
Tym niemniej-to gigantyczny krok w Nowe...Obywatelu,zarządź sam swoim procentem podatku,nie państwo za Ciebie...wyda nie wiadomo na co...
Kuba Wygnański,który o to-na wzór Węgier- walczył-i wywalczył ustawę......to jako żywo kandydat na HC FDG....

Corzano - Wto Kwi 26, 2005 12:55 pm

Urząd Miasta się obudził na tydzień przed terminem: PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH.
Sabaoth - Wto Kwi 26, 2005 4:38 pm

Ja już dawno podpisałem moją deklarację podatkową w internecie, podobno zwrot ma być przed Midsommarafton jak się zgłosi przed internet :^^
parker - Wto Kwi 26, 2005 6:16 pm

Ech, mi się wcale nie spieszy, bo muszę dopłacić :%
Makabunda - Wto Kwi 26, 2005 6:26 pm

parker napisał/a:
Ech, mi się wcale nie spieszy, bo muszę dopłacić :%

Czyli jesteś moim sponsorem bo mi dopłacają. :bieedny:

Mikołaj - Wto Kwi 26, 2005 7:26 pm

Cytat:
Ech, mi się wcale nie spieszy, bo muszę dopłacić

ale termin złożenia zeznania nie wpływa na termin uregulowania niedopłaty.

parker - Wto Kwi 26, 2005 7:27 pm

teraz to już na jedno wyjdzie :wink:
Sabaoth - Wto Kwi 26, 2005 7:29 pm

Cytat:
ale termin złożenia zeznania nie wpływa na termin uregulowania niedopłaty

Termin nie, ale sposób złożenia zaznania wpływa na termin zwrotu nadpłaty. Jak wyślesz pocztą, złożysz zeznanie telefonicznie albo SMS-em to dostaniesz zwrot w sierpniu, jak złożysz przez internet, dostaniesz w czerwcu. :^^

Mikołaj - Wto Kwi 26, 2005 7:38 pm

ale ja nie mówię o pogańskich krajach
danziger - Wto Kwi 26, 2005 8:15 pm

Sabaoth napisał/a:
Cytat:
ale termin złożenia zeznania nie wpływa na termin uregulowania niedopłaty

Termin nie, ale sposób złożenia zaznania wpływa na termin zwrotu nadpłaty. Jak wyślesz pocztą, złożysz zeznanie telefonicznie albo SMS-em to dostaniesz zwrot w sierpniu, jak złożysz przez internet, dostaniesz w czerwcu. :^^

No, u nas wprawdzie przez internet PITów składać nie można, ale za to szybciej wypłacają nadpłaty - jesli podasz im numer konta, to może to potrwać jakieś dwa tygodnie, jeśli pieniądze mają iść przekazem pocztowym to dłużej, ale i tak w lipcu powinni wszyscy zwroty dostać.

Corzano - Wto Kwi 26, 2005 8:24 pm

Dwa lata pod rząd podawałem numer konta, a pieniądze przychodziły przekazem pocztowym. W tym roku sobie darowałem.
janak - Wto Kwi 26, 2005 9:57 pm

A ja w tym roku złożyłem pod koniec lutego deklaracje, i po kilku dniach (na pewno mniej niż po tygodniu) pobierając pieniądze z bankomatu zdziwiłem się, że na koncie są jakieś dodatkowe fundusze. I co się okazało, to była wpłata z US (chociaż miał na to trzy miesiące).
pumeks - Sro Kwi 27, 2005 8:58 am

A ja tam wolę nie ułatwiac fiskusowi inwiglacji obywateli, mają juz tyle moich danych w swojej bazie, niech przynajmniej numer konta zostanie moją tajemnicą :%
bassa - Sro Kwi 27, 2005 10:19 am

Hih....istotnie,Corzano ,wyłapałes ciekawostke!!!Rzecz w tym,ze Urząd nic nie ma do organizacji i newser netowy Urzedu jest ostatnim miejscem, gdzie sie taka info powinna pokazac.
To obywateli osobista sprawa, czy w ramach swoich obywatelskich ustawowych-z 2004 r. praw zechca zarządzic kierunkiem przekazania/uzycia małej cząstki przekazywanych panstwu -swoich pieniedzy: mówimy o kwotach od 30 zl rocznie do okolo 300 zl...
Oczywiscie,cały rok mozna składac korekte zeznania-albo juz dzis pomyslec KOMU przyszloroczny 1 %...i na co!Mozna zastrzec CEL w przekazie!I z cała pewnoscia jest to temat z watku ,,stowarzyszenia...itd" na Gdansk-Gdynia-Sopot.

Grün - Sro Kwi 27, 2005 10:31 am

Bassa!!! Linka nie podałaś!!! :%
bassa - Sro Kwi 27, 2005 12:24 pm

Ehm....Link podał JWP Corzano na poprzedniej stronie w tym wątku....a ja mam trwały uraz do linkowania POZA wydzielonym moim pegieerem! Hih...poletkiem roślin energetycznych ??? Naprawde mozna zwiedzac takie poletko w realu,przy trasie do Warszawy tuz przed Płonskiem jest ekskluzywny hotel-tzw.osrodek rolniczych szkolen i tam pokazuja nadzwyczajna roślinnosc, nie do wiary ,jakie sa mozliwosci tych roslin... :OO
Sabaoth - Sro Kwi 27, 2005 12:28 pm

Cytat:
nie do wiary ,jakie sa mozliwosci tych roslin...

Ja widzialem nawet takie, ktore zamiataly podjazd :^^


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group