Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Aniołki - funkcjonowanie codzienne

Inga - Nie Cze 17, 2018 10:28 pm
Temat postu: Aniołki - funkcjonowanie codzienne
Temat durny, ale życiowy :wink:
Po 11 latach wakacyjnego mieszkania w Brzeźnie - w tym roku los mnie rzuca na Chodowieckiego :) Stąd prośba: podpowiedzcie mi, proszę, jak tam przez tydzień żyć, bo Aniołki są mi obce; gdzie najbliższy sklep, apteka, kiosk, kościół - no, takie zwykłe realizowanie potrzeb dnia codziennego... Z Brzeźna z Supersamu przecież nie będę siat targać, nie? :wink:

pumeks - Nie Cze 17, 2018 11:03 pm

Kościół rzymsko-katolicki masz prawie na miejscu, przy Skłodowskiej-Curie. Prawosławny nieco dalej, przy Traugutta, synagogę przy Partyzantów a meczet - przy Abrahama :wink:
Małe sklepy tam są, jak również apteki - przecież po sąsiedzku jest szpital GUMedu.
Gdzie najbliższa biedronka, to już nie podpowiem - chyba sąsiedzi będą Ci musieli wytłumaczyć :)

Wiercipietek - Nie Cze 17, 2018 11:07 pm

11 lat wakacji? No ładnie :)
Poczta na rogu Śniadeckich, do kościoła daleko - najbliższy chyba św Jakub, spożywczak na Śniadeckich ale może bliżej też. Całe Aniołki można obejść w 3 min - albo, bezpieczniej gulgem stritwju. Większe sklepy - dopiero madison i krewetka. Generalnie miejsce o słabej renomie, w porównaniu z Brzeźnem - nie życzę wrogowi takiej przeprowadzki.
EDYTA:
faktycznie, do pallotynów bliżej. Aptek wokół gumedu kilkanaście

Inga - Nie Cze 17, 2018 11:17 pm

pumeks napisał/a:
Kościół rzymsko-katolicki masz prawie na miejscu, przy Skłodowskiej-Curie. Prawosławny nieco dalej, przy Traugutta, synagogę przy Partyzantów a meczet - przy Abrahama :wink:

Przecież ty chyba wiesz, że ja rzymsko-katolicka jestem, nie? :D
Wiercipietek napisał/a:
11 lat wakacji? No ładnie :)

Nie, że jednym ciągiem przecież, tylko max paręnaście dni w roku, przez 11 kolejnych lat :P
A przez tydzień i bez łażenia po nocy to się wszędzie wytrzyma, zresztą, Aniołki nie Letnica :wink: Nie mówiąc już o tym, że dawno temu to i na Oruni zdarzyło się parę tygodni mieszkać i przeżyć :mrgreen:

pumeks - Pon Cze 18, 2018 3:15 pm

Wiercipietek napisał/a:
Generalnie miejsce o słabej renomie, w porównaniu z Brzeźnem - nie życzę wrogowi takiej przeprowadzki.

Naprawdę? hmmm... większość starej zabudowy przy Wroniej i Orzeszkowej poznikała, wraz z mieszkańcami którzy rzeczywiście nie reprezentowali elit naszego miasta 8)) Wydaje mi się, że obecnie renoma Aniołków idzie mocno w górę.

Wiercipietek - Pon Cze 25, 2018 8:55 pm

Jak Aniołki, dają radę?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group